USATF IL Masters 2019

Licensed to USATF - Illinois Association - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/11/2019 07:22 PM
               2019 USATF Association Masters & Open - 2/9/2019                
                              Indoor Championship                              
                               Lewis University                                
                                    Results                                    
 
M19-29 60 Meter Dash
============================================================================
19-29 Meet R: R  7.13  2016        Tony Sheppard, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Dahlstrom, Benjamin      M27 21-Unattache            7.38       7.45   2 
 
W30 60 Meter Dash
=========================================================================
30 Meet Reco: R  8.47  2000        Kisha Carman, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Washington, Kayneis      W30 33-Unattache                       8.80  
 
W40 60 Meter Dash
=========================================================================
40 Meet Reco: R 10.38  2016        Kim Albright, Illinois Lightning            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Willis, Tomika           W41 Personal Tou            9.10       8.81R 
  2 Ovsiienko, Viktoriia     W42 21-Unattache                       9.32R 
 
M45 60 Meter Dash
============================================================================
45 Meet Reco: R  7.55  2000        Les Hale, Unattached                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rhyne Jr, Edward         M46 21-Unattache            7.80       7.26R  2 
  2 Mason, Christopher       M45 Personal Tou            8.10       7.28R  2 
 
M55 60 Meter Dash
============================================================================
55 Meet Reco: R  8.23  2009        Keith Petranek, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Young, Mike              M57 21-Unattache            8.06       8.03R  3 
 
W55 60 Meter Dash
=========================================================================
55 Meet Reco: R  9.49  2/4/2018    Jacklyn Slaughter, 21-Unattache             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Slaughter, Jacklyn       W57 21-Unattache                       9.02R 
 
M60 60 Meter Dash
============================================================================
60 Meet Reco: R  8.64  2/4/2018    John Jurica, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jurica, John             M63 21-Unattache            8.64       8.08R  4 
  2 Firsching, Michael       M62 22-Unattache         8:00.00       8.34R  3 
  3 Anton, Eugene            M61 33-Unattache            9.00       8.45R  2 
  4 Jakubowski, Mark         M61 16-Unattache            9.05       8.57R  3 
  5 Harris, Randy            M63 21-Unattache            9.50       8.72   4 
  6 Sawicki, Mark            M60 21-Unattache                       8.77   3 
 
W60 60 Meter Dash
=========================================================================
60 Meet Reco: R 10.07  2/4/2017    Leandra Funk, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Funk, Leandra            W62 02-Unattache            9.94       9.28R 
  2 Jackson, Carole          W64 33-Unattache           11.71      11.31  
 
M65 60 Meter Dash
============================================================================
65 Meet Reco: R  8.55  2000        Pierre Dobrovolny, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Snodgrass, Ernie         M66 22-Unattache            9.00       8.91   4 
 
W30 200 Meter Dash
============================================================================
30 Meet Reco: R 29.99  2000        Kisha Carman, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Washington, Kayneis      W30 33-Unattache                      34.22   5 
 
M35 200 Meter Dash
============================================================================
35 Meet Reco: R 24.00  2015        Jason Gosa, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Owen, Ryan               M39 20-Unattache           25.50      27.28   6 
  2 Pujoe, Kenvar            M39 21-Unattache           26.73      37.00   6 
 
W40 200 Meter Dash
=========================================================================
40 Meet Reco: R 36.58  2016        Kim Albright, Illinois Lightning            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Willis, Tomika           W41 Personal Tou           29.00      32.24R 
  2 Roberts Brown, Teetee    W41 21-Unattache                      34.67R 
 
M45 200 Meter Dash
============================================================================
45 Meet Reco: R 24.98  2000        Les Hale, Unattached                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rhyne Jr, Edward         M46 21-Unattache           25.00      25.42   6 
  2 Mason, Christopher       M45 Personal Tou           25.40      25.98   6 
  3 Brown, Eric              M46 18-Unattache                      27.86   5 
  4 Demaio, Luigi            M47 21-Unattache           30.00      34.03   5 
 
M55 200 Meter Dash
============================================================================
55 Meet Reco: R 26.71  2000        Roger Philips, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Young, Mike              M57 21-Unattache           27.50      29.85   5 
 
W55 200 Meter Dash
============================================================================
55 Meet Reco: R 32.68  2000        Lynne Ingalls, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Slaughter, Jacklyn       W57 21-Unattache                      34.53   2 
 
M60 200 Meter Dash
============================================================================
60 Meet Reco: R 29.96  2015        Mike Gebhardt, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wilson, David            M61 33-Unattache                      29.18R  7 
  2 Jurica, John             M63 21-Unattache           30.23      31.13   3 
  3 Jakubowski, Mark         M61 16-Unattache           31.00      31.36   3 
  4 Firsching, Michael       M62 22-Unattache        30:00.00      31.53   3 
  5 McGregor, Rodney         M62 33-Unattache                      49.73   7 
 
W60 200 Meter Dash
============================================================================
60 Meet Reco: R 33.25  2/4/2017    Leandra Funk, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Funk, Leandra            W62 02-Unattache           32.82      33.41   2 
  2 Jackson, Carole          W64 33-Unattache           39.42      41.74   2 
 
M65 200 Meter Dash
============================================================================
65 Meet Reco: R 34.47  2016        Douglas Watt, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gebhardt, Mike           M65 21-Unattache                      32.34R  4 
  2 Sperzel, George          M67 21-Unattache           33.16      34.77   4 
  3 Snodgrass, Ernie         M66 22-Unattache           30.00      35.75   4 
 
M80 200 Meter Dash
============================================================================
80 Meet Reco: R 35.11  2014        Harry Brown, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hosken, William          M81 20-Unattache                      48.43   4 
 
M35 400 Meter Dash
============================================================================
35 Meet Reco: R 52.94  2000        Ulric Graham, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pujoe, Kenvar            M39 21-Unattache           59.00    1:11.23   3 
 
M50 400 Meter Dash
============================================================================
50 Meet Reco: R 56.67  2000        Stan Druckrey, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hines, Dennis            M54 16-Unattache         1:00.00    1:06.61   3 
 
M55 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pitts, David             M56 22-Unattache           54.58      58.32   3 
 
M60 400 Meter Dash
============================================================================
60 Meet Reco: R 1:06.20  2015        Mike Gebhardt, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wilson, David            M61 33-Unattache                    1:05.81R  4 
  2 McGregor, Rodney         M62 33-Unattache                    1:08.64   4 
 
W60 400 Meter Dash
============================================================================
60 Meet Reco: R 1:12.28  2/4/2017    Leandra Funk, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Funk, Leandra            W62 02-Unattache         1:16.16    1:16.27   2 
 
M65 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gebhardt, Mike           M65 21-Unattache                    1:13.43   1 
  2 Sperzel, George          M67 21-Unattache         1:14.30    1:19.88   2 
 
M70 400 Meter Dash
============================================================================
70 Meet Reco: R 1:04.51  2000        Harry Brown, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Baldridge, Julis         M71 33-Unattache                    1:38.10   4 
 
M80 400 Meter Dash
=========================================================================
80 Meet Reco: R 1:25.99  2014        Harry Brown, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hosken, William          M81 20-Unattache         1:37.30    1:54.32  
 
W19-29 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jimenez, Deanna          W27 33-Unattache                    2:43.72  
 
M45 800 Meter Run
=========================================================================
45 Meet Reco: R 2:23.88  2008        Kerry Slooan, Zephyers                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coe, Charlie             M48 21-Unattache         2:45.00    2:37.77  
 
M55 800 Meter Run
=========================================================================
55 Meet Reco: R 2:29.45  2014        Stephen Harrison, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Egle, Michael            M57 21-Unattache         2:30.00    2:37.12  
 
M70 800 Meter Run
=========================================================================
70 Meet Reco: R 3:36.02  2016        Robert O'Connor, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Farrington, Robert       M73 21-Unattache                    3:27.33R 
 
M30 1500 Meter Run
=========================================================================
30 Meet Reco: R 4:46.53  2/4/2018    Cory Hofmann, 02-Unattache                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daly, Colin              M31 33-Unattache                    5:13.18  
 
W30 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Summers, Ryan            W31 33-Unattache                    5:20.49  
 
M35 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dewitt, Matt             M39 33-Unattache                    5:15.13  
 
M45 1500 Meter Run
=========================================================================
45 Meet Reco: R 4:29.13  2009        Daniel Marks, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coe, Charlie             M48 21-Unattache         5:26.00    5:28.52  
 
M55 1500 Meter Run
=========================================================================
55 Meet Reco: R 4:45.08  2000        Paul Perry, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Egle, Michael            M57 21-Unattache         5:20.00    5:04.01  
 
M60 1500 Meter Run
=========================================================================
60 Meet Reco: R 4:29.13  2009        Daniel Marks, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Conheady, Timothy        M62 08-Unattache         5:14.00    5:05.80  
 
M70 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perry, Paul              M74 33-Unattache         5:30.00    5:47.95  
  2 Farrington, Robert       M73 21-Unattache         7:36.00    7:29.68  
 
M30 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daly, Colin              M31 33-Unattache                   10:52.23  
 
M35 3000 Meter Run
=========================================================================
35 Meet Reco: R 10:33.15  2/4/2017    Jonathan Cain, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dewitt, Matt             M39 33-Unattache                   10:58.60  
 
M45 3000 Meter Run
=========================================================================
45 Meet Reco: R 9:52.96  2000        Leo Vandervlugt, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coe, Charlie             M48 21-Unattache        11:50.00   11:45.42  
 
M60 3000 Meter Run
=========================================================================
60 Meet Reco: R 11:13.10  2015        Leo Vandervlught, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Conheady, Timothy        M62 08-Unattache        12:00.00   10:51.24R 
 
M70 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hager, James             M72 22-Unattache        22:30.00   19:55.92  
 
M35 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Owen, Ryan               M39 20-Unattache            9.20       8.69  
 
M45 60 Meter Hurdles
=========================================================================
45 Meet Reco: R  9.53  2000        Robert Zahn, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Eric              M46 18-Unattache                       9.09R 
 
M60 60 Meter Hurdles
=========================================================================
60 Meet Reco: R  9.83  2/4/2018    Eugene Anton, 02-Unattache                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anton, Eugene            M61 33-Unattache            9.90       9.38R 
  2 Jakubowski, Mark         M61 16-Unattache           10.76      10.40  
 
M65 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Snodgrass, Ernie         M66 22-Unattache           10.00      12.27  
 
M19-29 High Jump
===================================================================================
19-29 Meet R: R 1.83m  2/4/2017    Nicholas Martinson, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dahlstrom, Benjamin      M27 21-Unattache           1.86m      1.67m    5-05.75 
 
M45 High Jump
===================================================================================
45 Meet Reco: R 1.52m  2008        Kerry Sloan, Zephyrs                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mason, Christopher       M45 Personal Tou                      1.61mR   5-03.25 
 
M50 High Jump
===================================================================================
50 Meet Reco: R 1.60m  2014        Mark Robers, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Pytlik, Jim              M50 33-Unattache                      1.40m    4-07.00 
 
M55 High Jump
===================================================================================
55 Meet Reco: R 1.60m  2/4/2018    Kent Powers, 22-Unattache                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bruch, Kevin             M59 16-Unattache           1.45m      1.46m    4-09.50 
  2 Stephens, Jeffrey        M58 21-Unattache           1.40m      1.43m    4-08.25 
  3 Young, Mike              M57 21-Unattache           1.40m      1.19m    3-10.75 
 
M60 High Jump
===================================================================================
60 Meet Reco: R 1.45m  2016        Robert Zahn, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harris, Randy            M63 21-Unattache           1.47m      1.40m    4-07.00 
 
M65 High Jump
===================================================================================
65 Meet Reco: R 1.30m  2016        Jim Pocan, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hackel, Steve            M69 21-Unattache           1.37m      1.31mR   4-03.50 
 
M50 Pole Vault
===================================================================================
50 Meet Reco: R 3.81m  2014        Dave Gilbert, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Nehrkorn, Mark           M53 21-Unattache           3.20m      2.44m    8-00.00 
 
M19-29 Long Jump
===================================================================================
19-29 Meet R: R 6.70m  2008        Ryan McAdam, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dahlstrom, Benjamin      M27 21-Unattache           5.35m      4.89m   16-00.50 
 
M35 Long Jump
===================================================================================
35 Meet Reco: R 5.11m  2016        Lesroy Tittle, Illinois Lightning           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Pujoe, Kenvar            M39 21-Unattache           5.49m      5.42mR  17-09.50 
 
W40 Long Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Willis, Tomika           W41 Personal Tou           4.01m      3.72m   12-02.50 
 
M45 Long Jump
===================================================================================
45 Meet Reco: R 5.63m  2000        Mike Skoflanc, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mason, Christopher       M45 Personal Tou           5.61m      5.53m   18-01.75 
 
M50 Long Jump
===================================================================================
50 Meet Reco: R 5.25m  2/4/2018    George Wyatt, 02-Unattache                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wyatt, George            M51 21-Unattache           5.25m      5.34mR  17-06.25 
  1 Hitt, John               M53 33-Unattache                      4.46m   14-07.75 
 
M55 Long Jump
===================================================================================
55 Meet Reco: R 4.77m  2000        Chet Dow, Unattached                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bruch, Kevin             M59 16-Unattache           4.46m      4.23m   13-10.50 
  2 Young, Mike              M57 21-Unattache           4.88m      3.89m   12-09.25 
 
M60 Long Jump
===================================================================================
60 Meet Reco: R 4.33m  2016        Mike Gebhardt & Craigh Maeller, Unattached  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jakubowski, Mark         M61 16-Unattache           4.00m      3.77m   12-04.50 
 
M65 Long Jump
===================================================================================
65 Meet Reco: R 3.72m  2015        Rod Speidel, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gebhardt, Mike           M65 21-Unattache                      3.88mR  12-08.75 
 
W40 Triple Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Willis, Tomika           W41 Personal Tou           8.45m      7.91m   25-11.50 
 
M45 Triple Jump
===================================================================================
45 Meet Reco: R 10.90m  2000        Mike Skoflanc, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mason, Christopher       M45 Personal Tou          11.07m     11.22mR  36-09.75 
 
M50 Triple Jump
===================================================================================
50 Meet Reco: R 9.70m  2/4/2018    George Wyatt, 02-Unattache                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wyatt, George            M51 21-Unattache           9.70m     10.68mR  35-00.50 
  1 Hitt, John               M53 33-Unattache                      8.42m   27-07.50 
 
M55 Triple Jump
===================================================================================
55 Meet Reco: R 10.42m  2/4/2018    Kent Powers, 22-Unattache                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Young, Mike              M57 21-Unattache           8.75m      7.07m   23-02.50 
 
M45 Shot Put
===================================================================================
45 Meet Reco: R 11.68m  2000        James Wetenhall, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kruse, Craig             M46 21-Unattache          12.80m     12.82mR  42-00.75 
 
M50 Shot Put
===================================================================================
50 Meet Reco: R 13.01m  2000        Steven Saner, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Bellrichard, Troy        M52 30-Unattache          13.55m     13.57mR  44-06.25 
  2 Harris, Andrew           M50 21-Unattache          12.30m     12.98m   42-07.00 
 
M55 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Young, Mike              M57 21-Unattache           9.30m      8.76m   28-09.00 
 
W60 Shot Put
===================================================================================
60 Meet Reco: R 8.46m  2/4/2017    Ruth Welding, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hallen, Susan            W61 21-Unattache           8.58m      8.42m   27-07.50 
  2 Welding, Ruth            W63 21-Unattache           7.50m      7.00m   22-11.75 
  3 Jackson, Carole          W64 33-Unattache           6.58m      6.40m   21-00.00 
 
M65 Shot Put
===================================================================================
65 Meet Reco: R 12.46m  2016        Tim Cederblad, Uhnattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cederblad, Tim           M68 21-Unattache          11.50m     10.90m   35-09.25 
 
W65 Shot Put
===================================================================================
65 Meet Reco: R 9.20m  2014        Myrle Mensey, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Martha            W68 40-Unattache           6.15m      6.04m   19-09.75 
 
M70 Shot Put
===================================================================================
70 Meet Reco: R 11.68m  2/4/2018    Lawrence Lagesse, 02-Unattache             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Lawrence, Lagesse        M71 33-Unattache                     11.87mR  38-11.50 
  2 Graf, Thomas             M70 33-Unattache                      9.82m   32-02.75 
  3 Breese II, Lewis         M72 21-Unattache          10.00m      9.05m   29-08.25 
 
W70 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Platis, Mary Lou         W73 16-Unattache                      5.88m   19-03.50 
 
M35 Weight Throw
===================================================================================
35 Meet Reco: R 11.50m  2000        Greg Theologes, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McNeil, Daryl            M36 21-Unattache          17.00m     15.00mR  49-02.50 
 
M50 Weight Throw
===================================================================================
50 Meet Reco: R 14.13m  2014        Greg Theologes, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harris, Andrew           M50 21-Unattache          17.95m     17.38mR  57-00.25 
  2 Bellrichard, Troy        M52 30-Unattache          13.68m     12.57m   41-03.00 
 
W60 Weight Throw
===================================================================================
60 Meet Reco: R 13.22m  2/4/2018    Ruth Welding, 21-Unattache                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Welding, Ruth            W63 21-Unattache          12.00m     12.03m   39-05.75 
  2 Hallen, Susan            W61 21-Unattache          11.25m     10.97m   36-00.00 
  3 Jackson, Carole          W64 33-Unattache           9.42m      7.42m   24-04.25 
 
M65 Weight Throw
===================================================================================
65 Meet Reco: R 14.12m  2/4/2017    Tim Cederblad, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cederblad, Tim           M68 21-Unattache          13.00m     13.31m   43-08.00 
 
W65 Weight Throw
===================================================================================
65 Meet Reco: R 15.28m  2/4/2017    Myrle Mensey, Throwing and Gro             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Martha            W68 40-Unattache           7.61m      6.90m   22-07.75 
 
M70 Weight Throw
===================================================================================
70 Meet Reco: R 15.41m  2014        Mickey Bitsko, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Breese II, Lewis         M72 21-Unattache                     10.83m   35-06.50 
 
W60 Super Weight
===================================================================================
60 Meet Reco: R 9.12m  2/4/2018    Ruth Welding, 21-Unattache                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Welding, Ruth            W63 21-Unattache           8.50m      8.81m   28-11.00 
  2 Hallen, Susan            W61 21-Unattache           7.25m      7.68m   25-02.50 
  3 Jackson, Carole          W64 33-Unattache           6.09m      5.67m   18-07.25 
 
M65 Super Weight
===================================================================================
65 Meet Reco: R 6.96m  2/4/2018    Tim Cederblad, 21-Unattache                 
65 Meet Reco: R 6.96m  2/4/2017    Tim Cederblad, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Cederblad, Tim           M68 21-Unattache           6.50m      5.04m   16-06.50 
 
W65 Super Weight
===================================================================================
65 Meet Reco: R 11.36m  2/4/2017    Myrle Mensey, Throwing and Gro             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Martha            W68 40-Unattache           5.33m      5.04m   16-06.50 
 
M70 Super Weight
===================================================================================
70 Meet Reco: R 6.28m  2/4/2017    Lewis Breese II, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Breese II, Lewis         M72 21-Unattache                      5.80m   19-00.50 
 
M19-29 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
19-29 Meet R: R 12:23.20  2016        Anthony Peters, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Healey, Bricyn           M20 21-Unattache        15:18.82   14:24.11  
  2 Alber, Trevor            M20 33-Unattache                   15:11.94  
 
W19-29 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
19-29 Meet R: R 14:48.61  2016        Jenny Lopez, St. Ambrose                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lopez, Jennifer          W23 33-Unattache                   14:53.44  
 
W65 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Green, Donna             W66 33-Unattache                   19:43.51  
 
M70 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
70 Meet Reco: R 21:54.08  2/4/2018    James Hager, 22-Unattache                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hager, James             M72 22-Unattache        21:54.00   21:23.72R 
 
M105+ 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Acosta, Francisco        M18 33-Unattache                   17:34.94
Advertisements