2015 Chicago Prep Conference

Chicago Prep Conference

OPEN RACE

October 12, 2015

Results By Illinois Prep Top Timing Il Prep Top Timing
Female Finishers

Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Rebecca Mendelsberg Idacrown Jewish 121 F 1 0- 0 15:36.53 5:12/M
2 Sarah Russman Idacrown Jewish 133 F 2 0- 0 16:20.83 5:27/M
3 Meira Levine Chicagoland Jewish 91 F 3 0- 0 16:33.87 5:31/M
4 Dodi Harris Idacrown Jewish 129 F 4 0- 0 16:34.83 5:31/M
5 Kristin Xiong Chicago (C. Hope Ac 5 F 5 0- 0 16:38.21 5:33/M
6 Ashley Olvera Chicago (Cristo Rey 73 F 6 0- 0 16:48.14 5:36/M
7 Ninqui Hamilton Chicago (C. Hope Ac 1 F 7 0- 0 16:58.28 5:39/M
8 Avital Raff Idacrown Jewish 132 F 8 0- 0 17:08.08 5:43/M
9 Nava Wogel Idacrown Jewish 137 F 9 0- 0 17:08.90 5:43/M
10 Marisela Garcia Chicago (Cristo Rey 71 F 10 0- 0 17:13.74 5:44/M
11 Dena Romanoff Chicagoland Jewish 92 F 11 0- 0 17:21.39 5:47/M
12 Sarah Behn Chicagoland Jewish 88 F 12 0- 0 17:40.66 5:53/M
13 Hadar Halivni Chicagoland Jewish 90 F 13 0- 0 17:45.35 5:55/M
14 Sari Stone Chicagoland Jewish 93 F 14 0- 0 18:41.97 6:14/M
15 Karen Barajas Chicago (Cristo Rey 69 F 15 0- 0 18:42.93 6:14/M
16 Yulyssa Agustin Chicago (Cristo Rey 68 F 16 0- 0 19:19.66 6:26/M
17 Lucy Lucy Chicago (C. Hope Ac 4 F 17 0- 0 20:16.10 6:45/M
18 Ealexis Hester Chicago (C. Hope Ac 3 F 18 0- 0 20:39.69 6:53/M
19 Martha Perez Chicago (Cristo Rey 74 F 19 0- 0 20:57.02 6:59/M
20 Elana Berger Idacrown Jewish 126 F 20 0- 0 21:34.36 7:11/M
21 Elizabeth Real Chicago (Cristo Rey 75 F 21 0- 0 24:44.50 8:15/M
22 Lorena Esparza Chicago (Cristo Rey 70 F 22 0- 0 25:08.30 8:23/M
23 Rebecca Quintas Idacrown Jewish 130 F 23 0- 0 31:20.82 10:27/M

Male Finishers

Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Liam Lynch Chicagoland Jewish 106 M 1 0- 0 11:59.91 4:00/M
2 Brian Silverstein Chicagoland Jewish 112 M 2 0- 0 12:15.50 4:05/M
3 Ranan Vales Chicagoland Jewish 115 M 3 0- 0 12:21.47 4:07/M
4 Zachary Frank Idacrown Jewish 141 0 M 4 0- 0 12:25.96 4:08/M
5 Max Pivo Chicagoland Jewish 108 M 5 0- 0 12:33.57 4:11/M
6 Henry Wolle Chicagoland Jewish 116 M 6 0- 0 12:58.02 4:19/M
7 Adam Gilman Chicagoland Jewish 102 M 7 0- 0 13:26.62 4:29/M
8 Unknown Runner Chicagoland Jewish 5001 0 M 8 0- 0 13:26.66 4:29/M
9 Noah Cope Chicagoland Jewish 101 M 9 0- 0 13:29.12 4:30/M
10 Owen Stern Chicagoland Jewish 113 M 10 0- 0 13:48.67 4:36/M
11 Natan Vales Chicagoland Jewish 114 M 11 0- 0 13:50.72 4:37/M
12 Joey Rosenblum Chicagoland Jewish 110 M 12 0- 0 13:52.24 4:37/M
13 Doni Bromberg Idacrown Jewish 147 M 13 0- 0 14:02.61 4:41/M
14 Ben Hirsch Chicagoland Jewish 103 M 14 0- 0 14:04.37 4:41/M
15 J’son Fraiser Chicago (C. Hope Ac 20 M 15 0- 0 14:23.70 4:48/M
16 Noah Jaffe Idacrown Jewish 143 0 M 16 0- 0 14:33.31 4:51/M
17 Joey Trubnick Idacrown Jewish 154 M 17 0- 0 14:33.97 4:51/M
18 Jacob Korol Chicagoland Jewish 105 M 18 0- 0 15:07.46 5:02/M
19 Avi Dobkin Idacrown Jewish 149 M 19 0- 0 15:26.18 5:09/M
20 Ethan Shulman Idacrown Jewish 153 M 20 0- 0 15:31.82 5:10/M
21 Alexander Cinkus Chicago (C. Hope Ac 17 M 21 0- 0 15:36.85 5:12/M
22 Unknown Runner Chicago (CICS/Ellis 5002 M 22 0- 0 16:01.59 5:20/M
23 Caleb Reid Chicago (C. Hope Ac 25 M 23 0- 0 16:19.14 5:26/M
24 Solomon Brown Chicago (CICS/Ellis 36 0 M 24 0- 0 17:37.08 5:52/M
25 Unknown Runner Chicago (CICS/Ellis 5003 M 25 0- 0 17:48.12 5:56/M
26 Brian Duhe Chicago (C. Hope Ac 19 M 26 0- 0 17:50.85 5:57/M
27 Jonah Karoll Chicagoland Jewish 104 M 27 0- 0 18:36.48 6:12/M
28 Aitan Maeir Chicagoland Jewish 107 M 28 0- 0 22:48.14 7:36/M

Team Summary Report – Girls

OPEN RACE

Top 5 ——- Finishers ——-
Place Team Places 1 2 3 4 5

1 Idacrown Jewish 24 1 2 4 8 9
Top 5 Times: 16:33.83

2 Chicagoland Jewish 53 3 11 12 13 14
Top 5 Times: 17:36.65

3 Chicago (Cristo Rey Jesuit) 66 6 10 15 16 19
Top 5 Times: 18:36.30

Inc. Chicago (C. Hope Academy) 4 finishers 5 7 17 18
Top 5 Times:

Team Summary Report – Boys

OPEN RACE

Top 5 ——- Finishers ——-
Place Team Places 1 2 3 4 5

1 Chicagoland Jewish 17 1 2 3 5 6
Top 5 Times: 12:25.69

2 Idacrown Jewish 41 4 7 9 10 11
Top 5 Times: 14:12.41

Inc. Chicago (C. Hope Academy) 4 finishers 8 12 14 17
Top 5 Times:

Inc. Chicago (CICS/Ellison) 3 finishers 13 15 16
Top 5 Times:

Chicago Prep Conference

Varsity Boys

Overall Finish List

October 12, 2015

Results By Illinois Prep Top Timing Il Prep Top Timing
Total
Place* Name Team Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Maxwell Crawford Chicago (C. Hope Ac 7 M 1 0- 0 16:25.24 5:28/M
2 Ezra Perlow Idacrown Jewish 144 M 2 0- 0 16:28.67 5:29/M
3 Yoni Maltsman Chicagoland Jewish 5004 0 M 3 0- 0 16:45.59 5:35/M
4 Michael Rodriguez Chicago (Holy Trini 82 M 4 0- 0 17:02.29 5:41/M
5 Hector Martinez Chicago (Cristo Rey 80 M 5 0- 0 17:14.66 5:45/M
6 Michael Frutos Chicago (Cristo Rey 78 M 6 0- 0 17:37.17 5:52/M
7 Felix Rosen Chicagoland Jewish 97 M 7 0- 0 18:18.91 6:06/M
8 Beb Lesch Chicagoland Jewish 94 M 8 0- 0 18:20.27 6:07/M
9 Akiva Stein Chicagoland Jewish 99 M 9 0- 0 18:24.56 6:08/M
10 Michael Edelman Idacrown Jewish 140 M 10 0- 0 18:29.53 6:10/M
11 Zev Mishell Chicagoland Jewish 96 M 11 0- 0 18:48.91 6:16/M
12 Ari Rosenthal Chicagoland Jewish 98 M 12 0- 0 18:52.66 6:17/M
13 Jordan Doss Chicago (C. Hope Ac 10 M 13 0- 0 18:54.69 6:18/M
14 Solomon Treister Chicagoland Jewish 100 M 14 0- 0 18:55.00 6:18/M
15 Joaquin Montero Chicago (C. Hope Ac 11 M 15 0- 0 19:04.59 6:21/M
16 Edner Hernandez Chicago (Cristo Rey 79 M 16 0- 0 19:16.51 6:25/M
17 Abraam Urias Chicago (CICS/North 58 M 17 0- 0 19:23.66 6:28/M
18 Jacob Sam Chicago (C. Hope Ac 13 M 18 0- 0 19:45.57 6:35/M
19 Elmer Lopez Chicago (CICS/North 54 M 19 0- 0 19:50.02 6:37/M
20 Amir Braun Idacrown Jewish 138 M 20 0- 0 20:07.88 6:42/M
21 Luis Chavez Chicago (CICS/North 53 M 21 0- 0 20:25.23 6:48/M
22 Nathan Edelman Idacrown Jewish 150 0 M 22 0- 0 20:45.48 6:55/M
23 Daniel Cruz Chicago (C. Hope Ac 8 M 23 0- 0 20:49.75 6:56/M
24 Jesus Chavez Chicago (C. Hope Ac 6 M 24 0- 0 20:54.22 6:58/M
25 Maurice Hurd Chicago (Christ the 31 M 25 0- 0 21:06.57 7:02/M
26 Ari Roffe Idacrown Jewish 145 M 26 0- 0 21:16.61 7:05/M
27 Yitzy Willens Idacrown Jewish 157 0 M 27 0- 0 21:27.98 7:09/M
28 Javier Andraca Chicago (CICS/North 51 M 28 0- 0 21:33.31 7:11/M
29 Dan Peters Chicago (CICS/North 56 M 29 0- 0 22:24.18 7:28/M
30 David Johnson Chicago (Christ the 32 M 30 0- 0 22:42.66 7:34/M
31 Will Hosea Chicago (Christ the 30 M 31 0- 0 23:38.22 7:53/M

Team Summary Report – Boys

Varsity Boys

Top 5 ——- Finishers ——-
Place Team Places 1 2 3 4 5

1 Chicagoland Jewish 38 3 7 8 9 11
Top 5 Times: 18:07.65

2 Chicago (C. Hope Academy) 63 1 12 13 16 21
Top 5 Times: 18:59.97

3 Idacrown Jewish 73 2 10 18 20 23
Top 5 Times: 19:25.63

4 Chicago (CICS/Northtown) 100 15 17 19 24 25
Top 5 Times: 20:43.28

Inc. Chicago (Christ the King) 3 finishers 22 26 27
Top 5 Times:

Inc. Chicago (Cristo Rey Jesuit) 3 finishers 5 6 14
Top 5 Times:

Inc. Chicago (Holy Trinity) 1 finishers 4

Chicago Prep Conference

Varsity Girls

Overall Finish List

October 12, 2015

Results By Illinois Prep Top Timing Il Prep Top Timing
Total
Place* Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Alexandra Vazquez Chicago (Cristo Rey 67 F 21:37.78 7:12/M
2 Mellanie Barnes Chicago (Holy Trini 81 F 21:50.51 7:17/M
3 Adina Trubnick Idacrown Jewish 124 F 22:19.49 7:26/M
4 Nechama Braun Idacrown Jewish 117 F 22:20.85 7:27/M
5 Donalli Mata Chicago (Cristo Rey 63 F 22:23.75 7:28/M
6 Gabrielle Ecanow Chicagoland Jewish 83 F 22:34.47 7:31/M
7 Margalit Pogonitz Idacrown Jewish 123 F 22:43.58 7:34/M
8 Lizbeth Delgado Chicago (Cristo Rey 61 F 22:53.85 7:38/M
9 Gabriela Saucedo Chicago (Cristo Rey 65 F 23:28.94 7:49/M
10 Diana Medina Chicago (Cristo Rey 64 F 23:37.22 7:52/M
11 Romi Moller Chicagoland Jewish 86 F 23:38.80 7:53/M
12 Daniela Kluk Idacrown Jewish 119 F 23:39.15 7:53/M
13 Ivon Jaimes Chicago (CICS/North 46 F 23:39.56 7:53/M
14 Ann Kushnir Chicagoland Jewish 85 F 24:22.87 8:07/M
15 Tzippy David Idacrown Jewish 118 F 24:43.74 8:14/M
16 Tova Oliff Idacrown Jewish 122 F 24:46.00 8:15/M
17 Rebecca Przybylski Chicago (CICS/North 50 F 24:46.34 8:15/M
18 Elliana Faletsky Chicagoland Jewish 84 F 24:51.45 8:17/M
19 Lizbeth Saucedo Chicago (Cristo Rey 66 F 25:01.49 8:20/M
20 Zoe Shulman Idacrown Jewish 135 0 F 25:11.11 8:24/M
21 Belen Dominguez Chicago (Cristo Rey 62 F 25:26.40 8:29/M
22 Beatrix Treister Chicagoland Jewish 87 F 26:01.72 8:40/M
23 Lina Pacheco Chicago (CICS/North 47 F 26:02.65 8:41/M
24 Vanessa Paredes Chicago (CICS/North 48 F 27:41.21 9:14/M
25 Moquewa Knighten Chicago (Christ the 158 F 28:12.30 9:24/M

Team Summary Report – Girls

Varsity Girls

Top 5 ——- Finishers ——-
Place Team Places 1 2 3 4 5

1 Chicago (Cristo Rey Jesuit) 33 1 5 8 9 10
Top 5 Times: 22:48.31

2 Idacrown Jewish 41 3 4 7 12 15
Top 5 Times: 23:09.36

3 Chicagoland Jewish 66 6 11 14 17 18
Top 5 Times: 24:17.86

Inc. Chicago (Christ the King) 1 finishers 21
Top 5 Times:

Inc. Chicago (CICS/Northtown) 4 finishers 13 16 19 20
Top 5 Times:

Inc. Chicago (Holy Trinity) 1 finishers 2
Top 5 Times:

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s