2015 Yorkville IHSA 2A Regional

Yorkville Regional

October 24, 2015


Results By Illinois Prep Top Timing Il Prep Top Timing


Overall Finish List – Girls

Girls

Qualifying - Teams:  6  Individuals:  5

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Qualifier

    1      1    201  Summer Pierson        Yorkville                              18:32.86  6:11/M    Sr    TM        
    2      2    207  Maggie Klemm          Yorkville                              18:53.33  6:18/M    So    TM        
    3      3    209  Julia Megazzini       Yorkville                              18:55.05  6:18/M    Jr    TM        
    4      4    210  Rebecca Jasutis       Yorkville                              19:11.30  6:24/M    Sr    TM        
    5      5    212  Victoria Crawford     Yorkville                              19:14.35  6:25/M    Fr    TM        
    6      6    208  Julia Schultz         Yorkville                              19:21.66  6:27/M    Sr    TM        
    7      7    115  Mireya Lopez          Midlothian (Bremen)                    19:29.85  6:30/M    Sr    IND       
    8      8    211  Colleen O'Connor      Yorkville                              19:34.63  6:31/M    Fr    TM        
    9      9     54  Kelly Mindak          Chicago Heights (Marian)               19:46.66  6:35/M    Jr    TM        
   10     10    183  Emily Lilly           Tinley Park (H.S.)                     19:53.06  6:38/M    Jr    TM        
   11     11      1  Jill Nelson           Aurora (Illinois Math and Science A    20:02.15  6:41/M    Jr    TM        
   12     12     32  Adriana Munoz         Calumet City (Thornton Fractional N    21:07.66  7:02/M    So    TM        
   13     13     58  Katie Serba           Chicago Heights (Marian)               21:33.44  7:11/M    Sr    TM        
   14     14    180  Bess Deltgen          Tinley Park (H.S.)                     21:34.02  7:11/M    Jr    TM        
   15     15    143  Lynette Latocha       Oak Forest                             21:48.35  7:16/M    So    TM        
   16     16     59  Gisele Smith          Chicago Heights (Marian)               21:55.65  7:18/M    So    TM        
   17     17      2  Caitlin O'Callaghan   Aurora (Illinois Math and Science A    21:55.69  7:18/M    Jr    TM        
   18     18    179  Gabrielle Ciuteikis   Tinley Park (H.S.)                     21:57.27  7:19/M    Jr    TM        
   19     19    142  Jaclyn Latocha        Oak Forest                             22:00.74  7:20/M    So    TM        
   20     20     31  Charlene Horton       Calumet City (Thornton Fractional N    22:04.44  7:21/M    Sr    TM        
   21     21    111  Aylin Caratachea      Midlothian (Bremen)                    22:19.51  7:26/M    Fr    IND       
   22     22    117  Jessica Morales       Midlothian (Bremen)                    22:28.20  7:29/M    So    IND       
   23     23     76  Jasmine Curry         Country Club Hills (Hillcrest)         22:43.66  7:34/M    So    IND       
   24     24    184  Allison Mayer         Tinley Park (H.S.)                     22:43.96  7:34/M    So    TM        
   25     25     56  Mee'Shaunda Roddy     Chicago Heights (Marian)               22:50.31  7:37/M    Jr    TM        
   26     26    144  Paige Leahy           Oak Forest                             22:52.42  7:37/M    Jr    TM        
   27     27     33  Danae Payne           Calumet City (Thornton Fractional N    22:54.66  7:38/M    Fr    TM        
   28     28     92  Chante Johnson        Dolton (Thornridge)                    22:55.43  7:38/M    So    IND       
   29     29     35  Caitlin Villamar      Calumet City (Thornton Fractional N    22:59.16  7:40/M    So    TM        
   30     30     26  Jadah Bennet          Calumet City (Thornton Fractional N    23:05.84  7:42/M    Fr    TM        
   31     31      4  Emily Schuster        Aurora (Illinois Math and Science A    23:06.58  7:42/M    Sr    TM        
   32     32     52  Ashley Brown          Chicago Heights (Marian)               23:08.15  7:43/M    So    TM        
   33     33      6  Faith Mejias          Aurora (Illinois Math and Science A    23:10.94  7:43/M    Jr    TM        
   34     34    139  McKenzie Gleason      Oak Forest                             23:13.97  7:44/M    Sr    TM        
   35     35    181  Anna Kovats           Tinley Park (H.S.)                     23:14.63  7:45/M    Fr    TM        
   36     36    135  Rachel Biggs          Oak Forest                             23:16.30  7:45/M    Fr    TM        
   37     37     29  Melissa Gonzales      Calumet City (Thornton Fractional N    23:21.16  7:47/M    So    TM        
   38     38     79  Desiree Wilson        Country Club Hills (Hillcrest)         23:39.73  7:53/M    Sr              
   39     39    113  Annie Holder          Midlothian (Bremen)                    23:54.99  7:58/M    Sr              
   40     40    165  Breenay Wallace       Olympia Fields (Rich Central)          23:55.34  7:58/M    Fr              
   41     41      9  Phine Mejias          Aurora (Illinois Math and Science A    23:56.24  7:59/M    Jr    TM        
   42     42     77  Delois Ivery          Country Club Hills (Hillcrest)         23:58.16  7:59/M    So              
   43     43     90  Latreasa Williams     Dolton (Thornridge)                    23:58.49  7:59/M    Jr              
   44     44     51  Lisette Kelly         Chicago Heights (Marian)               24:00.62  8:00/M    So    TM        
   45     45     80  Christana Vega-Allen  Country Club Hills (Hillcrest)         24:06.35  8:02/M    Jr              
   46     46      8  Beth Houck            Aurora (Illinois Math and Science A    24:12.11  8:04/M    So    TM        
   47     47     60  Anna Wegrzyn          Chicago Heights (Marian)               24:12.22  8:04/M    Fr    TM        
   48     48    188  Victoria Lopez        Tinley Park (H.S.)                     24:21.64  8:07/M    Jr    TM        
   49     49    185  Karina Rodriguez      Tinley Park (H.S.)                     24:24.04  8:08/M    Sr    TM        
   50     50     93  Mya Garrett           Dolton (Thornridge)                    24:41.54  8:14/M    Sr              
   51     51      3  Dominque Anderson     Aurora (Illinois Math and Science A    24:43.21  8:14/M    Jr    TM        
   52     52     81  Tia Pollard           Country Club Hills (Hillcrest)         24:57.32  8:19/M    So              
   53     53    145  Camryn Stuart         Oak Forest                             25:05.42  8:22/M    Sr    TM        
   54     54    160  Brittani Broadnax     Olympia Fields (Rich Central)          25:18.54  8:26/M    Fr              
   55     55     28  Jocelyn Fernandez     Calumet City (Thornton Fractional N    25:19.40  8:26/M    Jr    TM        
   56     56    121  Alexia Rodriguez      Midlothian (Bremen)                    25:20.11  8:27/M    Fr              
   57     57    118  Paola Ramirez         Midlothian (Bremen)                    25:28.28  8:29/M    So              
   58     58     78  Tarena Moore          Country Club Hills (Hillcrest)         25:44.51  8:35/M    So              
   59     59     94  GeAnna Clark          Dolton (Thornridge)                    25:51.17  8:37/M    Sr              
   60     60    167  Kyla Wembly           Olympia Fields (Rich Central)          26:01.65  8:40/M    So              
   61     61    119  Yarithza Ramirez      Midlothian (Bremen)                    26:22.47  8:47/M    Fr              
   62     62     91  Krysteen PierreLouis  Dolton (Thornridge)                    26:34.59  8:51/M    Jr              
   63     63    162  Jada Fulcher          Olympia Fields (Rich Central)          27:03.99  9:01/M    So              
   64     64    166  Brittney Ward         Olympia Fields (Rich Central)          27:21.73  9:07/M    Sr              
   65     65     96  Avion Nichols         Dolton (Thornridge)                    29:41.09  9:54/M    So              
   66     66    164  Zanae Smith           Olympia Fields (Rich Central)          30:29.25 10:10/M    Fr              
   67     67     97  Aniya Foster          Dolton (Thornridge)                    33:16.28 11:05/M    Sr              

Detail Team Results – Girls

Girls

Yorkville    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):     18:57.38   Average Time: 18:57.38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    201  Summer Pierson         Sr       1            1       18:32.86     18:32.86     0:00.00
    2    207  Maggie Klemm           So       2            3       18:53.33     18:43.10     0:20.47
    3    209  Julia Megazzini        Jr       3            6       18:55.05     18:47.08     0:22.19
    4    210  Rebecca Jasutis        Sr       4           10       19:11.30     18:53.14     0:38.44
    5    212  Victoria Crawford      Fr       5           15       19:14.35     18:57.38     0:41.49
    6    208  Julia Schultz          Sr       6           21       19:21.66     19:01.43     0:48.80
    7    211  Colleen O'Connor       Fr       8           29       19:34.63     19:06.17     1:01.77

Chicago Heights (Marian)    Finish Position -     2

  Team Score (places):  95  Team Score (times):     21:50.84   Average Time: 21:50.84

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     54  Kelly Mindak           Jr       9            9       19:46.66     19:46.66     0:00.00
    2     58  Katie Serba            Sr      13           22       21:33.44     20:40.05     1:46.78
    3     59  Gisele Smith           So      16           38       21:55.65     21:05.25     2:08.99
    4     56  Mee'Shaunda Roddy      Jr      25           63       22:50.31     21:31.52     3:03.65
    5     52  Ashley Brown           So      32           95       23:08.15     21:50.84     3:21.49
    6     51  Lisette Kelly          So      44          139       24:00.62     22:12.47     4:13.96
    7     60  Anna Wegrzyn           Fr      47          186       24:12.22     22:29.58     4:25.56

Tinley Park (H.S.)    Finish Position -     3

  Team Score (places): 101  Team Score (times):     21:52.59   Average Time: 21:52.59

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    183  Emily Lilly            Jr      10           10       19:53.06     19:53.06     0:00.00
    2    180  Bess Deltgen           Jr      14           24       21:34.02     20:43.54     1:40.96
    3    179  Gabrielle Ciuteikis    Jr      18           42       21:57.27     21:08.12     2:04.21
    4    184  Allison Mayer          So      24           66       22:43.96     21:32.08     2:50.90
    5    181  Anna Kovats            Fr      35          101       23:14.63     21:52.59     3:21.57
    6    188  Victoria Lopez         Jr      48          149       24:21.64     22:17.43     4:28.58
    7    185  Karina Rodriguez       Sr      49          198       24:24.04     22:35.52     4:30.98

Calumet City (Thornton Fractional N    Finish Position -     4

  Team Score (places): 118  Team Score (times):     22:26.35   Average Time: 22:26.35

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     32  Adriana Munoz          So      12           12       21:07.66     21:07.66     0:00.00
    2     31  Charlene Horton        Sr      20           32       22:04.44     21:36.05     0:56.78
    3     33  Danae Payne            Fr      27           59       22:54.66     22:02.25     1:47.00
    4     35  Caitlin Villamar       So      29           88       22:59.16     22:16.48     1:51.50
    5     26  Jadah Bennet           Fr      30          118       23:05.84     22:26.35     1:58.18
    6     29  Melissa Gonzales       So      37          155       23:21.16     22:35.49     2:13.50
    7     28  Jocelyn Fernandez      Jr      55          210       25:19.40     22:58.90     4:11.74

Oak Forest    Finish Position -     5

  Team Score (places): 130  Team Score (times):     22:38.36   Average Time: 22:38.36

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    143  Lynette Latocha        So      15           15       21:48.35     21:48.35     0:00.00
    2    142  Jaclyn Latocha         So      19           34       22:00.74     21:54.55     0:12.39
    3    144  Paige Leahy            Jr      26           60       22:52.42     22:13.84     1:04.07
    4    139  McKenzie Gleason       Sr      34           94       23:13.97     22:28.87     1:25.62
    5    135  Rachel Biggs           Fr      36          130       23:16.30     22:38.36     1:27.95
    6    145  Camryn Stuart          Sr      53          183       25:05.42     23:02.87     3:17.07

Aurora (Illinois Math and Science A    Finish Position -     6

  Team Score (places): 133  Team Score (times):     22:26.32   Average Time: 22:26.32

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      1  Jill Nelson            Jr      11           11       20:02.15     20:02.15     0:00.00
    2      2  Caitlin O'Callaghan    Jr      17           28       21:55.69     20:58.92     1:53.54
    3      4  Emily Schuster         Sr      31           59       23:06.58     21:41.47     3:04.43
    4      6  Faith Mejias           Jr      33           92       23:10.94     22:03.84     3:08.79
    5      9  Phine Mejias           Jr      41          133       23:56.24     22:26.32     3:54.09
    6      8  Beth Houck             So      46          179       24:12.11     22:43.95     4:09.96
    7      3  Dominque Anderson      Jr      51          230       24:43.21     23:00.99     4:41.06

Midlothian (Bremen)    Finish Position -     7

  Team Score (places): 145  Team Score (times):     22:42.53   Average Time: 22:42.53

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    115  Mireya Lopez           Sr       7            7       19:29.85     19:29.85     0:00.00
    2    111  Aylin Caratachea       Fr      21           28       22:19.51     20:54.68     2:49.66
    3    117  Jessica Morales        So      22           50       22:28.20     21:25.85     2:58.35
    4    113  Annie Holder           Sr      39           89       23:54.99     22:03.14     4:25.14
    5    121  Alexia Rodriguez       Fr      56          145       25:20.11     22:42.53     5:50.26
    6    118  Paola Ramirez          So      57          202       25:28.28     23:10.16     5:58.43
    7    119  Yarithza Ramirez       Fr      61          263       26:22.47     23:37.63     6:52.62

Country Club Hills (Hillcrest)    Finish Position -     8

  Team Score (places): 200  Team Score (times):     23:53.04   Average Time: 23:53.04

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     76  Jasmine Curry          So      23           23       22:43.66     22:43.66     0:00.00
    2     79  Desiree Wilson         Sr      38           61       23:39.73     23:11.70     0:56.07
    3     77  Delois Ivery           So      42          103       23:58.16     23:27.18     1:14.50
    4     80  Christana Vega-Allen   Jr      45          148       24:06.35     23:36.98     1:22.69
    5     81  Tia Pollard            So      52          200       24:57.32     23:53.04     2:13.66
    6     78  Tarena Moore           So      58          258       25:44.51     24:11.62     3:00.85

Dolton (Thornridge)    Finish Position -     9

  Team Score (places): 242  Team Score (times):     24:48.24   Average Time: 24:48.24

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     92  Chante Johnson         So      28           28       22:55.43     22:55.43     0:00.00
    2     90  Latreasa Williams      Jr      43           71       23:58.49     23:26.96     1:03.06
    3     93  Mya Garrett            Sr      50          121       24:41.54     23:51.82     1:46.11
    4     94  GeAnna Clark           Sr      59          180       25:51.17     24:21.66     2:55.74
    5     91  Krysteen PierreLouis   Jr      62          242       26:34.59     24:48.24     3:39.16
    6     96  Avion Nichols          So      65          307       29:41.09     25:37.05     6:45.66
    7     97  Aniya Foster           Sr      67          374       33:16.28     26:42.66    10:20.85

Olympia Fields (Rich Central)    Finish Position -    10

  Team Score (places): 281  Team Score (times):     25:56.25   Average Time: 25:56.25

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    165  Breenay Wallace        Fr      40           40       23:55.34     23:55.34     0:00.00
    2    160  Brittani Broadnax      Fr      54           94       25:18.54     24:36.94     1:23.20
    3    167  Kyla Wembly            So      60          154       26:01.65     25:05.18     2:06.31
    4    162  Jada Fulcher           So      63          217       27:03.99     25:34.88     3:08.65
    5    166  Brittney Ward          Sr      64          281       27:21.73     25:56.25     3:26.39
    6    164  Zanae Smith            Fr      66          347       30:29.25     26:41.75     6:33.91

Overall Finish List – Boys

Boys

Qualifying - Teams:  6  Individuals:  5

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade    Qualifier

    1      1    213  Trevor Wills          Yorkville                              15:52.99  5:17/M    Sr    TM        
    2      2    214  Alexx Nauman          Yorkville                              15:57.30  5:19/M    Jr    TM        
    3      3    218  Jake Firrantello      Yorkville                              15:57.61  5:19/M    Sr    TM        
    4      4    215  Zack Price            Yorkville                              15:57.96  5:19/M    So    TM        
    5      5    217  Cody Hornyak          Yorkville                              15:59.68  5:20/M    Sr    TM        
    6      6    216  Thor Hester           Yorkville                              16:26.86  5:29/M    Sr    TM        
    7      7    219  Patrick Black         Yorkville                              16:33.62  5:31/M    So    TM        
    8      8     99  Johnny Dickson        Dolton (Thornridge)                    16:49.29  5:36/M    Jr    IND       
    9      9    149  Dan Garcia            Oak Forest                             16:52.50  5:37/M    Sr    TM        
   10     10    158  Tyler Vrba            Oak Forest                             16:56.79  5:39/M    Jr    TM        
   11     11    100  Jazare Jones          Dolton (Thornridge)                    17:09.70  5:43/M    Jr    IND       
   12     12    123  Danny Meza            Midlothian (Bremen)                    17:10.45  5:43/M    So    TM        
   13     13    148  Sam Cabrera           Oak Forest                             17:18.51  5:46/M    Jr    TM        
   14     14     84  Anthony Collins       Country Club Hills (Hillcrest)         17:27.27  5:49/M    Sr    TM        
   15     15    125  Elijah Trella         Midlothian (Bremen)                    17:30.82  5:50/M    So    TM        
   16     16    126  Javier Simental       Midlothian (Bremen)                    17:31.82  5:50/M    Jr    TM        
   17     17    124  William Fuentes       Midlothian (Bremen)                    17:34.59  5:51/M    So    TM        
   18     18    190  Ben Bedell            Tinley Park (H.S.)                     17:36.92  5:52/M    Jr    TM        
   19     19    156  Al Ochoa              Oak Forest                             17:39.86  5:53/M    Jr    TM        
   20     20     87  Kendall Simington     Country Club Hills (Hillcrest)         17:41.06  5:54/M    Sr    TM        
   21     21     41  Angel Sanchez         Calumet City (Thornton Fractional N    17:43.28  5:54/M    Jr    TM        
   22     22    127  Suhayb Froukh         Midlothian (Bremen)                    17:45.02  5:55/M    Sr    TM        
   23     23     48  Kevin Lawson          Calumet City (Thornton Fractional N    17:49.05  5:56/M    Jr    TM        
   24     24     65  Thomas Edwards        Chicago Heights (Marian)               17:50.57  5:57/M    Sr    IND       
   25  (< 5)    178  Christopher Williams  Olympia Fields (Rich Central)          17:51.67  5:57/M    Sr    IND       
   26     25     20  Istvan Kovach         Aurora (Illinois Math and Science A    17:53.94  5:58/M    So    IND       
   27     26     42  Ricky Rodriguez       Calumet City (Thornton Fractional N    17:54.02  5:58/M    Jr    TM        
   28     27    196  Josh Boyland          Tinley Park (H.S.)                     17:56.45  5:59/M    Jr    TM        
   29     28    147  Kane Burke            Oak Forest                             17:58.17  5:59/M    So    TM        
   30     29     37  Jorge Avelar          Calumet City (Thornton Fractional N    18:00.15  6:00/M    Jr    TM        
   31     30     13  Kir Nagaitsev         Aurora (Illinois Math and Science A    18:02.43  6:01/M    So              
   32     31    189  TJ Weglarz            Tinley Park (H.S.)                     18:03.81  6:01/M    Jr    TM        
   33     32     15  John Valin            Aurora (Illinois Math and Science A    18:06.78  6:02/M    Sr              
   34     33    193  Roderick Harris       Tinley Park (H.S.)                     18:07.51  6:02/M    Sr    TM        
   35     34    131  Shauhamm Razvi        Midlothian (Bremen)                    18:16.35  6:05/M    So    TM        
   36     35     86  Jesus Nieto           Country Club Hills (Hillcrest)         18:19.74  6:06/M    Jr    TM        
   37     36     17  Christoph Eckrich     Aurora (Illinois Math and Science A    18:20.98  6:07/M    Sr              
   38     37     39  Michael Espinoza      Calumet City (Thornton Fractional N    18:22.21  6:07/M    Sr    TM        
   39     38    194  Nate Martin           Tinley Park (H.S.)                     18:34.02  6:11/M    Sr    TM        
   40     39    192  John Kennedy          Tinley Park (H.S.)                     18:37.50  6:12/M    So    TM        
   41  (< 5)    177  Christian Williams    Olympia Fields (Rich Central)          18:45.36  6:15/M    Sr              
   42     40     88  Xavier Tate           Country Club Hills (Hillcrest)         18:48.21  6:16/M    Sr    TM        
   43     41    130  Dave Handing          Midlothian (Bremen)                    18:51.72  6:17/M    Sr    TM        
   44     42    191  Luke Russo            Tinley Park (H.S.)                     18:53.88  6:18/M    Jr    TM        
   45     43     62  Jalen Cunningham      Chicago Heights (Marian)               18:54.70  6:18/M    Fr              
   46     44     19  William Drennan       Aurora (Illinois Math and Science A    18:55.44  6:18/M    Sr              
   47     45    151  Dylan Kaptur          Oak Forest                             19:02.02  6:21/M    Sr    TM        
   48     46     43  Jevon Stephenson      Calumet City (Thornton Fractional N    19:03.10  6:21/M    So    TM        
   49     47    152  Austin Kleber         Oak Forest                             19:04.07  6:21/M    Sr    TM        
   50     48     38  Clarke Criddell       Calumet City (Thornton Fractional N    19:04.22  6:21/M    So    TM        
   51     49     23  Jair Powell           Aurora (Illinois Math and Science A    19:07.67  6:22/M    Jr              
   52     50     16  Daniel Costa          Aurora (Illinois Math and Science A    19:29.16  6:30/M    Sr              
   53     51    101  Jamari Brown          Dolton (Thornridge)                    19:34.58  6:31/M    So              
   54     52     70  Erick Neal            Chicago Heights (Marian)               19:40.54  6:33/M    So              
   55  (< 5)    172  Terenz Bonner         Olympia Fields (Rich Central)          19:46.46  6:35/M    Fr              
   56  (< 5)    173  Catron DeVenchie      Olympia Fields (Rich Central)          20:09.40  6:43/M    Jr              
   57     53     69  Matthew McNeil        Chicago Heights (Marian)               20:18.77  6:46/M    Sr              
   58     54     63  Oskar Diaz            Chicago Heights (Marian)               20:19.99  6:46/M    Fr              
   59     55     85  Dylan Jernigan        Country Club Hills (Hillcrest)         20:33.87  6:51/M    Jr    TM        
   60     56     89  Pierre Tutson         Country Club Hills (Hillcrest)         21:05.64  7:02/M    So    TM        
   61     57     83  Stephen Brisco        Country Club Hills (Hillcrest)         21:08.37  7:03/M    Sr    TM        
   62     58    102  Justin Cobbins        Dolton (Thornridge)                    21:17.46  7:06/M    So              
   63     59    105  Treyvaughn Heard      Dolton (Thornridge)                    22:05.99  7:22/M    Fr              
   64     60     68  Kenneth Jones         Chicago Heights (Marian)               24:02.44  8:01/M    Fr              
   65     61    107  Darrell Jones         Dolton (Thornridge)                    25:41.16  8:34/M    Fr              

Detail Team Results – Boys

Boys

Yorkville    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):     15:57.11   Average Time: 15:57.11

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    213  Trevor Wills           Sr       1            1       15:52.99     15:52.99     0:00.00
    2    214  Alexx Nauman           Jr       2            3       15:57.30     15:55.15     0:04.31
    3    218  Jake Firrantello       Sr       3            6       15:57.61     15:55.97     0:04.62
    4    215  Zack Price             So       4           10       15:57.96     15:56.47     0:04.97
    5    217  Cody Hornyak           Sr       5           15       15:59.68     15:57.11     0:06.69
    6    216  Thor Hester            Sr       6           21       16:26.86     16:02.07     0:33.87
    7    219  Patrick Black          So       7           28       16:33.62     16:06.57     0:40.63

Oak Forest    Finish Position -     2

  Team Score (places):  79  Team Score (times):     17:21.17   Average Time: 17:21.17

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    149  Dan Garcia             Sr       9            9       16:52.50     16:52.50     0:00.00
    2    158  Tyler Vrba             Jr      10           19       16:56.79     16:54.65     0:04.29
    3    148  Sam Cabrera            Jr      13           32       17:18.51     17:02.60     0:26.01
    4    156  Al Ochoa               Jr      19           51       17:39.86     17:11.92     0:47.36
    5    147  Kane Burke             So      28           79       17:58.17     17:21.17     1:05.67
    6    151  Dylan Kaptur           Sr      45          124       19:02.02     17:37.98     2:09.52
    7    152  Austin Kleber          Sr      47          171       19:04.07     17:50.27     2:11.57

Midlothian (Bremen)    Finish Position -     3

  Team Score (places):  82  Team Score (times):     17:30.54   Average Time: 17:30.54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    123  Danny Meza             So      12           12       17:10.45     17:10.45     0:00.00
    2    125  Elijah Trella          So      15           27       17:30.82     17:20.64     0:20.37
    3    126  Javier Simental        Jr      16           43       17:31.82     17:24.36     0:21.37
    4    124  William Fuentes        So      17           60       17:34.59     17:26.92     0:24.14
    5    127  Suhayb Froukh          Sr      22           82       17:45.02     17:30.54     0:34.57
    6    131  Shauhamm Razvi         So      34          116       18:16.35     17:38.18     1:05.90
    7    130  Dave Handing           Sr      41          157       18:51.72     17:48.68     1:41.27

Calumet City (Thornton Fractional N    Finish Position -     4

  Team Score (places): 136  Team Score (times):     17:57.74   Average Time: 17:57.74

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     41  Angel Sanchez          Jr      21           21       17:43.28     17:43.28     0:00.00
    2     48  Kevin Lawson           Jr      23           44       17:49.05     17:46.17     0:05.77
    3     42  Ricky Rodriguez        Jr      26           70       17:54.02     17:48.78     0:10.74
    4     37  Jorge Avelar           Jr      29           99       18:00.15     17:51.63     0:16.87
    5     39  Michael Espinoza       Sr      37          136       18:22.21     17:57.74     0:38.93
    6     43  Jevon Stephenson       So      46          182       19:03.10     18:08.64     1:19.82
    7     38  Clarke Criddell        So      48          230       19:04.22     18:16.58     1:20.94

Tinley Park (H.S.)    Finish Position -     5

  Team Score (places): 147  Team Score (times):     18:03.74   Average Time: 18:03.74

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    190  Ben Bedell             Jr      18           18       17:36.92     17:36.92     0:00.00
    2    196  Josh Boyland           Jr      27           45       17:56.45     17:46.69     0:19.53
    3    189  TJ Weglarz             Jr      31           76       18:03.81     17:52.39     0:26.89
    4    193  Roderick Harris        Sr      33          109       18:07.51     17:56.17     0:30.59
    5    194  Nate Martin            Sr      38          147       18:34.02     18:03.74     0:57.10
    6    192  John Kennedy           So      39          186       18:37.50     18:09.37     1:00.58
    7    191  Luke Russo             Jr      42          228       18:53.88     18:15.73     1:16.96

Country Club Hills (Hillcrest)    Finish Position -     6

  Team Score (places): 164  Team Score (times):     18:34.03   Average Time: 18:34.03

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     84  Anthony Collins        Sr      14           14       17:27.27     17:27.27     0:00.00
    2     87  Kendall Simington      Sr      20           34       17:41.06     17:34.17     0:13.79
    3     86  Jesus Nieto            Jr      35           69       18:19.74     17:49.36     0:52.47
    4     88  Xavier Tate            Sr      40          109       18:48.21     18:04.07     1:20.94
    5     85  Dylan Jernigan         Jr      55          164       20:33.87     18:34.03     3:06.60
    6     89  Pierre Tutson          So      56          220       21:05.64     18:59.30     3:38.37
    7     83  Stephen Brisco         Sr      57          277       21:08.37     19:17.74     3:41.10

Aurora (Illinois Math and Science A    Finish Position -     7

  Team Score (places): 167  Team Score (times):     18:15.91   Average Time: 18:15.91

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     20  Istvan Kovach          So      25           25       17:53.94     17:53.94     0:00.00
    2     13  Kir Nagaitsev          So      30           55       18:02.43     17:58.19     0:08.49
    3     15  John Valin             Sr      32           87       18:06.78     18:01.05     0:12.84
    4     17  Christoph Eckrich      Sr      36          123       18:20.98     18:06.03     0:27.04
    5     19  William Drennan        Sr      44          167       18:55.44     18:15.91     1:01.50
    6     23  Jair Powell            Jr      49          216       19:07.67     18:24.54     1:13.73
    7     16  Daniel Costa           Sr      50          266       19:29.16     18:33.77     1:35.22

Dolton (Thornridge)    Finish Position -     8

  Team Score (places): 187  Team Score (times):     19:23.40   Average Time: 19:23.40

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     99  Johnny Dickson         Jr       8            8       16:49.29     16:49.29     0:00.00
    2    100  Jazare Jones           Jr      11           19       17:09.70     16:59.50     0:20.41
    3    101  Jamari Brown           So      51           70       19:34.58     17:51.19     2:45.29
    4    102  Justin Cobbins         So      58          128       21:17.46     18:42.76     4:28.17
    5    105  Treyvaughn Heard       Fr      59          187       22:05.99     19:23.40     5:16.70
    6    107  Darrell Jones          Fr      61          248       25:41.16     20:26.36     8:51.87

Chicago Heights (Marian)    Finish Position -     9

  Team Score (places): 226  Team Score (times):     19:24.91   Average Time: 19:24.91

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     65  Thomas Edwards         Sr      24           24       17:50.57     17:50.57     0:00.00
    2     62  Jalen Cunningham       Fr      43           67       18:54.70     18:22.64     1:04.13
    3     70  Erick Neal             So      52          119       19:40.54     18:48.60     1:49.97
    4     69  Matthew McNeil         Sr      53          172       20:18.77     19:11.15     2:28.20
    5     63  Oskar Diaz             Fr      54          226       20:19.99     19:24.91     2:29.42
    6     68  Kenneth Jones          Fr      60          286       24:02.44     20:11.17     6:11.87

Olympia Fields (Rich Central)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    178  Christopher Williams   Sr   Less Than  5          17:51.67     17:51.67     0:00.00
    2    177  Christian Williams     Sr   Less Than  5          18:45.36     18:18.52     0:53.69
    3    172  Terenz Bonner          Fr   Less Than  5          19:46.46     18:47.83     1:54.79
    4    173  Catron DeVenchie       Jr   Less Than  5          20:09.40     19:08.22     2:17.73
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s