Central Suburban League South Girls

IHSA Officials:

Bill Drennan #49849

James Garvey # 53962

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: http://www.ilpreptoptiming.com, Illinois Prep Top Timi

Girls Central Suburban League South – 05/02/2013
Evanston HS, Evanston, IL

Junior Varsity Womens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A 10:30.48 10
1) Bridget Maloney 2) Allie Crimmins
3) Lily Hines 4) Cameron Coughlin
2 Park Ridge (Maine South) A 11:18.40 8
1) Siobhan Colleran 2) Lindsey McDill
3) Jessica Gronke 4) Claire Prendergast
3 Skokie (Niles West) A 11:40.54 6
1) Brenda Guan 2) Melanie Kleppin
3) Tieko Hines 4) Danielle Karp
5) Francesca Aguila
4 Glenview (Glenbrook South) A 12:02.97 4
1) Alex Canary 2) Karla Arcos
3) Grace McCune 4) Emily Wyland
5 Waukegan A 12:42.57 2
1) Francisca Pacheco 2) Liliana Celis
3) Brenda Martinez 4) Ashley Rico

Varsity Womens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A 10:02.81 10
1) Kathleen Keene 2) Anna Sanfilippo
3) Kelly Frenzel 4) Oona Jung-Beeman
2 Park Ridge (Maine South) A 10:17.56 8
1) Megan Lemersal 2) Emma Ropski
3) Olivia Ryan 4) Julia Sirvinskas
3 Evanston (Twp.) A 10:34.33 6
1) Hannah Hayat 2) Camilla Zecker
3) Rhiannon Ros Flanagan 4) Crea Taylor
4 Skokie (Niles West) A 10:51.07 4
1) Christine Mujica 2) Brandi Fryer
3) Rachel Bender 4) Jamie Rohn
5 Glenview (Glenbrook South) A 11:03.53 2
1) Mollie McMahon 2) Melissa Bastanipour
3) Michelle Dume 4) Nikki Wells
6 Waukegan A 11:44.96 1
1) Jenny Olayo 2) Alyssa Canda
3) Elizabeth Barajas 4) Maribel Belen

Junior Varsity Womens 4×100 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A 52.62 10
1) Audrey Baer 2) Isabelle Robbins
3) Madeline Murray 4) Nikki Lamagno
2 Evanston (Twp.) A 55.41 8
1) Takina Taylor 2) Amari Johnson
3) Kayla Long 4) Jania Banks
3 Glenview (Glenbrook South) A 55.78 6
1) Yasi Mansoorieh 2) Soo Min Jeon
3) Jazzia Ubeid 4) Sarah Swierczek
4 Skokie (Niles West) A 56.91 4
1) Dominque Gray 2) Sarah Lee
3) Grace Ryan 4) Shaakirah Williams,
5) Alexis Gunartt
5 Park Ridge (Maine South) A 58.63 2
1) Linnea Swanson 2) Shannon Rose
3) Gabi Lojewski 4) Antonia Stroponiatis

Varsity Womens 4×100 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Evanston (Twp.) A 48.72 10
1) Joppa Banks 2) Alexia Harvey
3) Grace Sakor 4) Maya Braithwaite
2 Winnetka (New Trier) A 52.56 8
1) Abby Compernolle 2) Kenzie Carnow
3) Carina Carr 4) Madoline O’Dwyer
3 Waukegan A 52.71 6
1) Maria Pettis 2) Cheyenne White
3) Imani Sellers 4) Aliyah Reams
4 Glenview (Glenbrook South) A 54.69 4
1) Connie Chrones 2) Danielle Yapor
3) Anastasia Athas 4) Brook Thomas
5 Skokie (Niles West) A 59.31 2
1) Brittany Clark 2) Louise Simon
3) Tiffany Hines 4) Jasmine Williams,
5) Sunbright Simon
6 Park Ridge (Maine South) A 59.81 1
1) Anna Kinell 2) Alexandra Hasan
3) Sarah Cortez 4) Melanie Ropski

Junior Varsity Womens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Katherine Ho 9 Winnetka (New Trier) 12:00.93 10
2 Susanne Stein 9 Winnetka (New Trier) 12:18.71 8
3 Mirae Mastrolonardo 11 Park Ridge (Maine So 12:23.96 6
4 Natalie Dobbins 10 Park Ridge (Maine So 13:29.40 4
5 Laura Younan 9 Skokie (Niles West) 14:36.27 2
6 Becca Harbeck 10 Skokie (Niles West) 14:57.32 1
7 Jamie Studenroth 11 Glenview (Glenbrook 15:16.93
8 Kate Sanders 12 Glenview (Glenbrook 18:14.88

Varsity Womens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jessica Ackerman 12 Winnetka (New Trier) 11:21.33 10
2 Caitlin Fry 12 Winnetka (New Trier) 11:41.95 8
3 Emily Leonard 11 Park Ridge (Maine So 11:47.95 6
4 Cailin Eckhart 11 Park Ridge (Maine So 11:51.80 4
5 Rebecca Honold 12 Evanston (Twp.) 12:21.24 2
6 Mary Beth Zerwic 9 Glenview (Glenbrook 13:10.05 1
7 Rose O’Grady 9 Glenview (Glenbrook 13:16.31
8 Julia Miskowiec 12 Skokie (Niles West) 13:50.37

Junior Varsity Womens 100 Meters Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Jessica Bleiweis 10 Winnetka (New Trier) 14.84 NWI 1
2 Nicole Lamagno 9 Winnetka (New Trier) 14.86 NWI 2
3 Sarah Swierczek 10 Glenview (Glenbrook 15.61 NWI 1
4 Jill Ness 11 Park Ridge (Maine So 15.62 NWI 1
5 Shaakirah Williams, 10 Skokie (Niles West) 15.72 NWI 1
6 Heather Vepley 11 Waukegan 15.99 NWI 1
7 Jazzia Ubeid 10 Glenview (Glenbrook 16.07 NWI 2
8 Dominque Gray 11 Skokie (Niles West) 16.08 NWI 2
9 Linnea Swanson 11 Park Ridge (Maine So 16.19 NWI 2
10 Emonii Robinson 12 Waukegan 17.27 NWI 2

Junior Varsity Womens 100 Meters Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Nicole Lamagno 9 Winnetka (New Trier) 14.21 NWI 10
2 Jessica Bleiweis 10 Winnetka (New Trier) 14.38 NWI 8
3 Sarah Swierczek 10 Glenview (Glenbrook 15.25 NWI 6
4 Shaakirah Williams, 10 Skokie (Niles West) 15.50 NWI 4
5 Jazzia Ubeid 10 Glenview (Glenbrook 15.55 NWI 2
6 Heather Vepley 11 Waukegan 15.58 NWI 1
7 Dominque Gray 11 Skokie (Niles West) 15.72 NWI

Varsity Womens 100 Meters Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Joppa Banks 12 Evanston (Twp.) 13.54 NWI 1
2 Alexia Harvey 10 Evanston (Twp.) 13.55 NWI 2
3 Danielle Yapor 11 Glenview (Glenbrook 13.84 NWI 1
4 Rose Gorski 9 Winnetka (New Trier) 13.89 NWI 2
5 Cheyenne White 10 Waukegan 14.06 NWI 1
6 Madoline O’Dwyer 9 Winnetka (New Trier) 14.09 NWI 1
7 Tiffany Hines 11 Skokie (Niles West) 14.12 NWI 2
8 Louise Simon 9 Skokie (Niles West) 14.34 NWI 2
9 Alexandra Hasan 12 Park Ridge (Maine So 15.15 NWI 2
10 Sarah Cortez 12 Park Ridge (Maine So 15.38 NWI 1
11 Connie Chrones 9 Glenview (Glenbrook 15.55 NWI 1

Varsity Womens 100 Meters Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Alexia Harvey 10 Evanston (Twp.) 13.21 NWI 10
2 Joppa Banks 12 Evanston (Twp.) 13.25 NWI 8
3 Tiffany Hines 11 Skokie (Niles West) 13.62 NWI 6
4 Danielle Yapor 11 Glenview (Glenbrook 13.68 NWI 4
5 Madoline O’Dwyer 9 Winnetka (New Trier) 13.75 NWI 2
6 Cheyenne White 10 Waukegan 13.80 NWI 1
7 Rose Gorski 9 Winnetka (New Trier) 13.81 NWI
8 Louise Simon 9 Skokie (Niles West) 14.13 NWI

Junior Varsity Womens 100m Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Taylor Newmark 10 Winnetka (New Trier) 18.76 NWI 10
2 Meg Milito 12 Park Ridge (Maine So 19.04 NWI 8
3 Jamie Vear 11 Glenview (Glenbrook 19.05 NWI 6
4 Kaylee Robinson 9 Skokie (Niles West) 19.14 NWI 4
5 Courtney Day 9 Glenview (Glenbrook 20.26 NWI 2
6 Caitlin Bischoff 12 Winnetka (New Trier) 20.33 NWI 1
7 Hannah Tinder 9 Skokie (Niles West) 22.33 NWI
8 Mika Ichiki-Welches 12 Park Ridge (Maine So 22.87 NWI

Varsity Womens 100m Hurdles Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Sunshine Simon 12 Skokie (Niles West) 16.91 NWI 2
2 Hannah Waldman 11 Winnetka (New Trier) 17.76 NWI 2
3 Olivia Cattau 11 Park Ridge (Maine So 17.84 NWI 1
4 Shannon Carroll 10 Glenview (Glenbrook 17.86 NWI 1
5 Serina Lodhia 11 Skokie (Niles West) 18.18 NWI 1
6 Katie Dwyer 12 Glenview (Glenbrook 18.93 NWI 2
7 Sophie Miller 12 Winnetka (New Trier) 19.14 NWI 1
8 Remy Amarteifio 10 Evanston (Twp.) 19.24 NWI 2
9 Cora McCarron 12 Park Ridge (Maine So 20.29 NWI 2
10 Brena Smith 11 Waukegan 20.58 NWI 1

Varsity Womens 100m Hurdles Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Sunshine Simon 12 Skokie (Niles West) 16.22 NWI 10
2 Shannon Carroll 10 Glenview (Glenbrook 17.12 NWI 8
3 Olivia Cattau 11 Park Ridge (Maine So 17.19 NWI 6
4 Hannah Waldman 11 Winnetka (New Trier) 17.19 NWI 4
5 Serina Lodhia 11 Skokie (Niles West) 18.16 NWI 2
6 Remy Amarteifio 10 Evanston (Twp.) 18.45 NWI 1
7 Katie Dwyer 12 Glenview (Glenbrook 18.88 NWI
8 Sophie Miller 12 Winnetka (New Trier) 19.41 NWI

Junior Varsity Womens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Juliet Gunther 9 Winnetka (New Trier) 2:30.19 10
2 Annie Boehrer 11 Winnetka (New Trier) 2:31.52 8
3 Lindsey McDill 11 Park Ridge (Maine So 2:50.15 6
4 Francesca Aguila 12 Skokie (Niles West) 2:53.54 4
5 Sydney Hamamoto 10 Skokie (Niles West) 2:55.21 2
6 Alex Canary 10 Glenview (Glenbrook 3:02.71 1
7 Erin Karnig 11 Glenview (Glenbrook 3:11.54

Varsity Womens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jessica Ackerman 12 Winnetka (New Trier) 2:24.22 10
2 Sheila McCain 12 Winnetka (New Trier) 2:28.78 8
3 Ashley Vesotsky 10 Evanston (Twp.) 2:28.81 6
4 Shannon Carroll 10 Glenview (Glenbrook 2:30.41 4
5 Christine Mujica 10 Skokie (Niles West) 2:33.81 2
6 Olivia Ryan 9 Park Ridge (Maine So 2:41.31 1
7 Jenny Olayo 10 Waukegan 2:41.95
8 Brandi Fryer 12 Skokie (Niles West) 2:44.03
9 Michelle Dume 11 Glenview (Glenbrook 2:44.35
10 Hunter Worthmann 9 Evanston (Twp.) 2:44.64
11 Elizabeth Barajas 11 Waukegan 2:48.01

Junior Varsity Womens 4×200 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A 1:54.33 10
1) Danielle Bishop 2) Isabelle Robbins
3) Madeline Murray 4) Jacalyn Joseph
2 Evanston (Twp.) A 1:56.95 8
1) Takina Taylor 2) Amari Johnson
3) Gabriell Watson 4) Jania Banks
3 Waukegan A 2:04.66 6
1) Tyela McGee 2) Heather Vepley
3) Emonii Robinson 4) Paige Christian
4 Glenview (Glenbrook South) A 2:04.97 4
1) Yasi Mansoorieh 2) Soo Min Jeon
3) Christine Whelpley 4) Sarah Swierczek
5 Skokie (Niles West) A 2:06.93 2
1) Dominque Gray 2) Kaylee Robinson
3) Grace Ryan 4) Shaakirah Williams,
5) Tammy Wen
6 Park Ridge (Maine South) A 2:10.38 1
1) Kristina Keller 2) Marissa Sulek
3) Annie Bogard 4) Liza Hasan

Varsity Womens 4×200 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Evanston (Twp.) A 1:45.92 10
1) Joppa Banks 2) Alexia Harvey
3) Grace Sakor 4) Miranda Dangerfield
2 Winnetka (New Trier) A 1:49.87 8
1) Abby Compernolle 2) Hannah Waldman
3) Kenzie Carnow 4) Carina Carr
3 Glenview (Glenbrook South) A 1:57.91 6
1) Katie Dwyer 2) Anastasia Athas
3) Danielle Yapor 4) Brook Thomas
4 Park Ridge (Maine South) A 2:07.68 4
1) Melanie Ropski 2) Casey Bomrad
3) Tess O’Brien 4) Katelyn Streit

Junior Varsity Womens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Alexis Gunartt 10 Skokie (Niles West) 1:05.17 2 10
2 Kacie Swierk 12 Winnetka (New Trier) 1:05.40 2 8
3 Sarah Lee 9 Skokie (Niles West) 1:06.29 2 6
4 Michaela Maday 10 Winnetka (New Trier) 1:09.16 2 4
5 Amanda Prokos 9 Park Ridge (Maine So 1:09.70 1 2
6 Bojana Galic 11 Glenview (Glenbrook 1:11.00 1 1
7 Brenda Martinez 10 Waukegan 1:13.87 1
8 Yvette Tenebaum 12 Glenview (Glenbrook 1:19.26 1
9 Devan Blake 10 Waukegan 1:20.20 1

Varsity Womens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Parker English 11 Evanston (Twp.) 57.39 2 10
2 Emma Ropski 12 Park Ridge (Maine So 1:02.56 2 8
3 Tara Smart 9 Winnetka (New Trier) 1:02.72 2 6
4 Katie Muldoon 12 Winnetka (New Trier) 1:03.15 1 4
5 Julia Sirvinskas 9 Park Ridge (Maine So 1:04.13 1 2
6 Katherine De Lara 10 Skokie (Niles West) 1:04.31 2 1
7 Roma Siddiqui 9 Skokie (Niles West) 1:05.12 1
8 Maddie Eenigenburg 9 Glenview (Glenbrook 1:06.76 1
9 Connie Chrones 9 Glenview (Glenbrook 1:08.11 1

Junior Varsity Womens 300m Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Cassandra Banas 10 Park Ridge (Maine So 53.58 10
2 Taylor Newmark 10 Winnetka (New Trier) 54.57 8
3 Caitlin Bischoff 12 Winnetka (New Trier) 56.13 6
4 Hannah Tinder 9 Skokie (Niles West) 59.07 4
5 Kaylee Robinson 9 Skokie (Niles West) 1:00.32 2
6 Katelyn Luckey 9 Glenview (Glenbrook 1:00.83 1
7 Courtney Day 9 Glenview (Glenbrook 1:02.40
8 Meg Milito 12 Park Ridge (Maine So 1:02.65

Varsity Womens 300m Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Sunshine Simon 12 Skokie (Niles West) 47.61 2 10
2 Sunbright Simon 12 Skokie (Niles West) 48.39 2 8
3 Dana Hanken 12 Winnetka (New Trier) 49.16 2 6
4 Olivia Cattau 11 Park Ridge (Maine So 49.51 2 4
5 Remy Amarteifio 10 Evanston (Twp.) 50.54 2 2
6 Hannah Waldman 11 Winnetka (New Trier) 50.79 2 1
7 Shannon Carroll 10 Glenview (Glenbrook 50.97 1
8 Brena Smith 11 Waukegan 58.55 1
9 Alexandra Hasan 12 Park Ridge (Maine So 1:00.01 1

Junior Varsity Womens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Katherine Ho 9 Winnetka (New Trier) 5:41.29 10
2 Ainslie Martin 9 Winnetka (New Trier) 5:51.27 8
3 Mirae Mastrolonardo 11 Park Ridge (Maine So 5:59.92 6
4 Claire Prendergast 10 Park Ridge (Maine So 6:20.16 4
5 Kathleen Park 9 Skokie (Niles West) 6:27.00 2
6 Emily Wyland 10 Glenview (Glenbrook 6:30.28 1
7 Tieko Hines 12 Skokie (Niles West) 6:38.51
8 Grace McCune 10 Glenview (Glenbrook 6:41.62
9 Maria Garcia 9 Waukegan 6:54.75
10 Michelle Luu 9 Waukegan 6:55.68

Varsity Womens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Mimi Smith 10 Winnetka (New Trier) 5:14.13 10
2 Kelli Schmidt 9 Winnetka (New Trier) 5:26.02 8
3 Megan Lemersal 12 Park Ridge (Maine So 5:29.17 6
4 Emily Leonard 11 Park Ridge (Maine So 5:45.99 4
5 Camilla Zecker 10 Evanston (Twp.) 5:50.91 2
6 Rhiannon Ros Flanagan 12 Evanston (Twp.) 5:52.48 1
7 Mollie McMahon 12 Glenview (Glenbrook 6:03.82
8 Jamie Rohn 11 Skokie (Niles West) 6:08.70
9 Rachel Bender 12 Skokie (Niles West) 6:12.39
10 Melissa Bastanipour 12 Glenview (Glenbrook 6:12.96
11 Alyssa Canda 11 Waukegan 6:13.19
12 Maribel Belen 11 Waukegan 6:41.20

Junior Varsity Womens 200 Meters
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Nikki Lamagno 9 Winnetka (New Trier) 29.24 NWI 2 10
2 Audrey Baer 12 Winnetka (New Trier) 29.42 NWI 1 8
3 Yasi Mansoorieh 10 Glenview (Glenbrook 29.65 NWI 2 6
4 Jill Ness 11 Park Ridge (Maine So 31.09 NWI 2 4
5 Grace Ryan 11 Skokie (Niles West) 31.42 NWI 1 2
6 Kristina Keller 12 Park Ridge (Maine So 31.47 NWI 1 1
7 Heather Vepley 11 Waukegan 32.69 NWI 2
8 Dominque Gray 11 Skokie (Niles West) 32.84 NWI 2
9 Danica Golmayo 10 Glenview (Glenbrook 33.00 NWI 1
10 Emonii Robinson 12 Waukegan 35.67 NWI 1

Varsity Womens 200 Meters Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Parker English 11 Evanston (Twp.) 26.83 NWI 1
2 Aliyah Reams 12 Waukegan 27.86 NWI 1
3 Abby Compernolle 11 Winnetka (New Trier) 28.72 NWI 2
4 Brook Thomas 12 Glenview (Glenbrook 29.02 NWI 1
5 Tiffany Hines 11 Skokie (Niles West) 29.05 NWI 1
6 Rose Gorski 9 Winnetka (New Trier) 29.52 NWI 2
7 Imani Sellers 12 Waukegan 30.33 NWI 2
8 Danielle Yapor 11 Glenview (Glenbrook 30.64 NWI 2
9 Louise Simon 9 Skokie (Niles West) 30.71 NWI 2
10 Melanie Ropski 11 Park Ridge (Maine So 32.78 NWI 1
11 Sarah Cortez 12 Park Ridge (Maine So 33.93 NWI 1

Varsity Womens 200 Meters Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Parker English 11 Evanston (Twp.) 26.31 NWI 10
2 Abby Compernolle 11 Winnetka (New Trier) 27.18 NWI 8
3 Aliyah Reams 12 Waukegan 27.55 NWI 6
4 Brook Thomas 12 Glenview (Glenbrook 28.26 NWI 4
5 Rose Gorski 9 Winnetka (New Trier) 28.48 NWI 2
6 Tiffany Hines 11 Skokie (Niles West) 28.58 NWI 1
7 Danielle Yapor 11 Glenview (Glenbrook 28.78 NWI
8 Imani Sellers 12 Waukegan 29.38 NWI

Junior Varsity Womens 4×400 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A 4:33.91 10
1) Lauren Lucaccioni 2) Danielle Bishop
3) Isabelle Robbins 4) Jessica Bleiweis
2 Park Ridge (Maine South) A 4:43.45 8
1) Sarah Major 2) Jessica Gronke
3) Jordan Helms 4) Amanda Prokos
3 Skokie (Niles West) A 4:49.23 6
1) Sarah Lee 2) Hannah Tinder
3) Brenda Guan 4) Danielle Karp
5) Alexis Gunartt
4 Glenview (Glenbrook South) A 5:09.01 4
1) Jamie Studenroth 2) Alex Canary
3) Bojana Galic 4) Yvette Tenebaum
5 Waukegan A 5:33.75 2
1) Brenda Martinez 2) Liliana Celis
3) Francisca Pacheco 4) Evelyn Moreles

Varsity Womens 4×400 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Evanston (Twp.) A 4:16.30 10
1) Joppa Banks 2) Alexia Harvey
3) Grace Sakor 4) Crea Taylor
2 Winnetka (New Trier) A 4:17.66 8
1) Melanie Thompson 2) Dana Hanken
3) Kenzie Carnow 4) Madoline O’Dwyer
3 Park Ridge (Maine South) A 4:21.49 6
1) Anna Kinell 2) Emma Ropski
3) Olivia Cattau 4) Julia Sirvinskas
4 Glenview (Glenbrook South) A 5:01.04 4
1) Connie Chrones 2) Mary Beth Zerwic
3) Rose O’Grady 4) Michelle Dume

Junior Varsity Womens High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Keanan Bender 9 Park Ridge (Maine So 4-06.00 10
2 Caroline Bickel 9 Glenview (Glenbrook 4-06.00 8
3 Jenny Mocarski 12 Park Ridge (Maine So 4-04.00 6
4 Carina Brendl 9 Winnetka (New Trier) 4-02.00 4

Varsity Womens High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kristina Grandi 11 Park Ridge (Maine So 4-10.00 10
2 Shanakay Roofe 10 Evanston (Twp.) 4-10.00 8
3 Yanika Davis 12 Evanston (Twp.) 4-10.00 6
4 Lily Chatman 12 Skokie (Niles West) 4-08.00 4
5 Jennifer Kittle 11 Winnetka (New Trier) 4-08.00 2
6 Sahar Khalid 11 Skokie (Niles West) 4-08.00 1
7 Sarah Otis 11 Park Ridge (Maine So 4-06.00
8 Rachel Palmer 10 Winnetka (New Trier) 4-04.00

Junior Varsity Womens Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Aiko Seiko 9 Skokie (Niles West) 33-01.25 10
2 Alexis Jackson 9 Skokie (Niles West) 30-01.00 8
3 Ariel Swett 9 Winnetka (New Trier) 27-06.00 6
4 Monique Prudeaux 11 Winnetka (New Trier) 25-08.00 4
5 Keanan Bender 9 Park Ridge (Maine So 23-07.00 2
6 Samantha Horodecki 12 Park Ridge (Maine So 23-02.00 1
7 Natalka Fydyshyn 12 Glenview (Glenbrook 20-07.00
8 Natalie Wall 12 Glenview (Glenbrook 20-01.00

Varsity Womens Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Shahara Mitchell 11 Evanston (Twp.) 40-06.50 10
2 Fiona Kanam 10 Skokie (Niles West) 39-03.00 8
3 Jasmine Townsend 12 Skokie (Niles West) 38-10.50 6
4 Cheyenne White 10 Waukegan 35-05.50 4
5 Alison Borsotti 9 Winnetka (New Trier) 33-03.00 2
6 Genora Garcia 10 Evanston (Twp.) 31-04.00 1
7 Katrina Reitveld 10 Winnetka (New Trier) 30-06.00
8 Tina Brkovic 12 Glenview (Glenbrook 28-03.50
9 Lauren Sargeant 11 Park Ridge (Maine So 24-01.00
10 MaryGrace Inserra 10 Park Ridge (Maine So 23-09.50

Varsity Womens Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Nicole Karabas 10 Winnetka (New Trier) 9-06.00 10
2 Claire Egerter 10 Winnetka (New Trier) 9-00.00 8
3 Tiffany Hines 11 Skokie (Niles West) 8-06.00 6
4 Nicole Allegretti 12 Park Ridge (Maine So 8-06.00 4
5 Nicholle Fourkas 12 Skokie (Niles West) 7-06.00 2
6 Gabbi Bono 11 Park Ridge (Maine So 7-06.00 1
7 Sam Milota 12 Glenview (Glenbrook 7-00.00
8 Olivia Maj 10 Glenview (Glenbrook 6-00.00

Junior Varsity Womens Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Yara Barbosa 10 Skokie (Niles West) 7-06.00 10
2 Maggie McEnerney 11 Park Ridge (Maine So 7-00.00 8
3 Shannon Rose 11 Park Ridge (Maine So 7-00.00 6
4 Gabby Greif 11 Winnetka (New Trier) 7-00.00 4
5 Michelle Bastanipour 11 Glenview (Glenbrook 6-06.00 2
6 Hannah Palmer 10 Skokie (Niles West) 6-06.00 1
7 Christina Piron 10 Glenview (Glenbrook 6-00.00
7 Maddy Burds 11 Winnetka (New Trier) 6-00.00

Junior Varsity Womens Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Yasi Mansoorieh 10 Glenview (Glenbrook 14-06.50 NWI 10
2 Taylor Newmark 10 Winnetka (New Trier) 13-09.50 NWI 8
3 Rachel Shane 11 Winnetka (New Trier) 13-00.00 NWI 6
4 Annie Bogard 10 Park Ridge (Maine So 12-07.50 NWI 4
5 Paige Christian 9 Waukegan 12-04.00 NWI 2
6 Liza Hasan 10 Park Ridge (Maine So 12-04.00 NWI 1

Junior Varsity Womens Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Yasi Mansoorieh 10 Glenview (Glenbrook 30-09.00 NWI 10
2 Taylor Newmark 10 Winnetka (New Trier) 30-09.00 NWI 8
3 Rachel Frank 10 Park Ridge (Maine So 29-11.00 NWI 6
4 Rachel Shane 11 Winnetka (New Trier) 29-07.50 NWI 4
5 Jenna Galuska 11 Park Ridge (Maine So 28-09.00 NWI 2

Varsity Womens Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Parker English 11 Evanston (Twp.) 17-02.00 NWI 10
2 Brook Thomas 12 Glenview (Glenbrook 16-07.50 NWI 8
3 Maria Pettis 12 Waukegan 16-01.25 NWI 6
4 Anastasia Athas 11 Glenview (Glenbrook 16-01.00 NWI 4
5 Latalee Lawrence 10 Evanston (Twp.) 15-09.75 NWI 2
6 Tara Smart 9 Winnetka (New Trier) 15-01.25 NWI 1
7 Sahar Khalid 11 Skokie (Niles West) 14-07.75 NWI
8 McKenna Nard 10 Winnetka (New Trier) 14-05.00 NWI

Varsity Womens Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Cheyenne White 10 Waukegan 35-06.00 NWI 10
2 Sunshine Simon 12 Skokie (Niles West) 35-05.00 NWI 8
3 Maria Pettis 12 Waukegan 35-00.00 NWI 6
4 Latalee Lawrence 10 Evanston (Twp.) 34-07.00 NWI 4
5 Anastasia Athas 11 Glenview (Glenbrook 33-04.50 NWI 2
6 Maddie Eenigenburg 9 Glenview (Glenbrook 32-0.75 NWI 1
7 Sunbright Simon 12 Skokie (Niles West) 31-09.00 NWI
8 McKenna Nard 10 Winnetka (New Trier) 31-01.00 NWI
9 Hannah Waldman 11 Winnetka (New Trier) 30-08.00 NWI
9 Olivia Cattau 11 Park Ridge (Maine So 30-08.00 NWI
11 Alana Pegues 12 Evanston (Twp.) 30-04.50 NWI
12 Cora McCarron 12 Park Ridge (Maine So 29-07.50 NWI

Junior Varsity Womens Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Ariel Swett 9 Winnetka (New Trier) 74-07 10
2 Aiko Seiko 9 Skokie (Niles West) 68-04 8
3 Maridsa Choute 12 Skokie (Niles West) 62-09 6
4 Monique Prudeaux 11 Winnetka (New Trier) 61-06 4
5 Keanan Bender 9 Park Ridge (Maine So 59-03 2
6 Natalka Fydyshyn 12 Glenview (Glenbrook 55-05 1
7 Alicia Gubarev 9 Park Ridge (Maine So 50-05
8 Natalie Wall 12 Glenview (Glenbrook 49-01

Varsity Womens Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Vishna Patel 12 Skokie (Niles West) 101-10 10
2 Jasmine Townsend 12 Skokie (Niles West) 88-05 8
3 Alison Borsotti 9 Winnetka (New Trier) 83-00 6
4 Katrina Reitveld 10 Winnetka (New Trier) 75-11 4
5 Shahara Mitchell 11 Evanston (Twp.) 75-07 2
6 Genora Garcia 10 Evanston (Twp.) 72-08 1
7 Tina Brkovic 12 Glenview (Glenbrook 72-07
8 MaryGrace Inserra 10 Park Ridge (Maine So 67-04
9 Amani Abu-Hashim 12 Glenview (Glenbrook 60-04
10 Lauren Sargeant 11 Park Ridge (Maine So 59-03

Junior Varsity Team Scores (18 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
———————————————————————
1 Winnetka (New Trier) 225 0 102 25 40 58 0
2 Park Ridge (Maine South) 118 0 33 18 19 48 0
3 Skokie (Niles West) 104 0 33 10 18 43 0
4 Glenview (Glenbrook South 75 0 17 9 18 31 0
5 Evanston (Twp.) 16 0 0 0 16 0 0
6 Waukegan 13 0 1 0 10 2 0

Varsity Team Scores (18 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
———————————————————————
1 Winnetka (New Trier) 154 0 76 11 34 33 0
2 Evanston (Twp.) 132 0 49 3 36 44 0
3 Skokie (Niles West) 99 0 10 30 6 53 0
4 Park Ridge (Maine South) 75 0 31 10 19 15 0
5 Glenview (Glenbrook South 52 0 13 8 16 15 0
6 Waukegan 40 0 7 0 7 26 0

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s