Chicago Public League Finals; 5-5-12

Girls 100 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Elexis Fairley            11 Chicago (Morgan Park)        12.16a
2    Ebony McClendon           10 Chicago (Brooks)             12.26a
3    Briana Walker             12 Chicago (Dunbar)             12.56a
4    Lena Townsell             11 Chicago (Whitney Young)      12.75a
5    Shaquilla Jackson         12 Englewood                    12.80a
6    Angela Taylor             12 Chicago (Fenger)             12.85a
7    Lashawntiana Brown        12 Chicago (North Lawndale Charter)    12.90a
8    Alexus Williams           11 Chicago (Whitney Young)      12.91a

Girls 200 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Shamier Little            11 Chicago (Lindblom)           24.71a
2    Claire Kieger             12 Chicago (Whitney Young)      25.15a
3    Elexis Fairley            11 Chicago (Morgan Park)        25.32a
4    Cameron Pettigrew         11 Chicago (Payton)             25.69a
5    Ashley Johnson            11 Chicago (Morgan Park)        25.79a
6    Briana Walker             12 Chicago (Dunbar)             26.33a
7    Edquinette West           10 Chicago (North Lawndale Charter)    26.77a
8    Jackie Bynes              11 Chicago (Lane)               26.82a

Girls 400 Meter Dash Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Shamier Little            11 Chicago (Lindblom)           55.72a
2    Cameron Pettigrew         11 Chicago (Payton)             56.48a
3    Jackie Bynes              11 Chicago (Lane)               59.10a
4    Rori Ann Nalls            12 Chicago (Whitney Young)    1:00.07a
5    Marielle Dickens          11 Chicago (Westinghouse College Prep)  1:02.50a
6    Nakia Jones               10 Chicago (Harlan)           1:02.99a
     Caprisha Treadwell        12 Chicago (North Lawndale Charter)        FS
     Nyasia Bolden             12 Chicago (Morgan Park)           DNS

Girls 800 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Dhiaa Dean                12 Chicago (Kenwood)          2:18.53a
2    Shianne Baggett           11 Chicago (Whitney Young)    2:21.11a
3    Joanna Podosek            10 Chicago (Lane)             2:25.10a
4    Thea Bloom                12 Chicago (Lane)             2:25.27a
5    Hannah Blackwood          12 Chicago (Whitney Young)    2:29.17a
6    Joshlynn Scott            12 Chicago (Kenwood)          2:31.96a
7    Angelica Hampton          11 Chicago (Harlan)           2:33.36a
8    Nakia Jones               10 Chicago (Harlan)           2:34.78a
9    Bettine Foster            11 Chicago (Jones)            2:35.69a
10   Carolina Goncalves        12 Chicago (Payton)           2:39.47a
11   Miranda Shaver            12 Chicago (Jones)            2:40.13a
12   Karla Perez               12 Chicago (Kelvyn Park)      2:45.62a

Girls 1600 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Shianne Baggett           11 Chicago (Whitney Young)    5:31.95a
2    Thea Bloom                12 Chicago (Lane)             5:33.49a
3    Allison Pillar            11 Chicago (Whitney Young)    5:37.99a
4    Julia Heller              11 Chicago (Jones)            5:45.62a
5    Jennifer Geary             9 Chicago (Jones)            5:51.24a
6    Danielle Guerrero         12 Chicago (Payton)           5:57.15a
7    Maria Betinski            11 Chicago (Mather)           5:59.71a
8    Annette Herrera           12 Chicago (Kennedy)          6:01.08a
9    Karla Perez               12 Chicago (Kelvyn Park)      6:06.54a
10   Erika Navarrate           11 Chicago (Mather)           6:12.52a
11   Priya Zylstra              9 Chicago (Payton)           6:19.78a
     Joanna Podosek            10 Chicago (Lane)                   DQ

Girls 3200 Meter Run Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Joanna Podosek            10 Chicago (Lane)            12:02.96a
2    Amy Kieruzel              12 Chicago (Whitney Young)   12:11.70a
3    Julia Heller              11 Chicago (Jones)           12:19.75a
4    Erika Navarrate           11 Chicago (Mather)          12:40.26a
5    Olga Wroblewski           12 Chicago (Whitney Young)   12:40.59a
6    Katie Gerhart             11 Chicago (Jones)           12:43.03a
7    Annette Herrera           12 Chicago (Kennedy)         12:49.43a
8    Karla Perez               12 Chicago (Kelvyn Park)     13:03.29a
9    Priya Zylstra              9 Chicago (Payton)          13:22.24a
10   Cailin Considine           9 Chicago (Lane)            13:23.41a
11   Elizabeth Shirk            9 Chicago (Payton)          13:48.60a
12   Sarah Lee                 12 Chicago (Lincoln Park)    13:57.93a
13   Sonia Nava                11 Chicago (Mather)          14:07.49a
14   Sarah Sizemore            11 Chicago (Kennedy)         14:11.77a
15   Luz Pineda                11 Chicago (Gage Park)       14:33.23a
16   Chloe Daniel              12 Chicago (Lincoln Park)    14:37.63a
17   Amber Marthel             12 Chicago (Kenwood)         14:38.22a
18   Cosette Hampton           11 Chicago (Brooks)          14:45.89a
19   Heaven Sims               12 Chicago (Marshall)        15:32.97a
20   Jasmine Garcia            11 Juarez                    15:56.33a
21   Valeria Morales           11 Chicago (Curie)           16:24.25a
22   Tia Lopez                 11 Chicago (Kelly)           16:31.66a
     Laura Gomez               11 Chicago (Curie)                 DNS
     Sonia Montenegro          12 Chicago (Foreman)               DNS
     Claire Scheib-Feeley      11 Chicago (Northside)             DNS
     Raven Robertson           11 Chicago (Harlan)                DNS
     Shanice Harris            11 Chicago (Harlan)                DNS
     Ingrid Gonzalez           12 Chicago (Little Village)        DNS
     Yaneli Martinez           12 Chicago (Little Village)        DNS
     Maritza Perez             12 Chicago (Kelvyn Park)           DNS

Girls 100 Meter Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Shamier Little            11 Chicago (Lindblom)           14.05a
2    Ashley Johnson            11 Chicago (Morgan Park)        14.81a
3    Claire Kieger             12 Chicago (Whitney Young)      15.72a
4    Tamara Jones              11 Chicago (Brooks)             16.74a
5    Tamika Crawford           12 Chicago (North Lawndale Charter)    17.46a
6    Samantha Rivera           11 Chicago (Lane)               17.47a
7    Elizabeth Dongas          11 Chicago (Lane)               17.67a
8    Jenna Geiman              11 Chicago (Whitney Young)      19.06a

Girls 300 Meter Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Ashley Johnson            11 Chicago (Morgan Park)        46.20a
2    Elizabeth Dongas          11 Chicago (Lane)               49.81a
3    Tamika Crawford           12 Chicago (North Lawndale Charter)    51.42a
4    Jenna Geiman              11 Chicago (Whitney Young)      51.44a
5    D'anna Conway             11 Chicago (Mather)             51.45a
6    Cierra Hagans             12 Chicago (Kenwood)            53.05a
7    Anisa Muhammad            12 Chicago (Brooks)             53.46a
8    Carina Coss               11 Chicago (Lane)               55.28a

Girls 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Whitney Young)      49.82a
2    Chicago (Westinghouse College Prep)    51.17a
3    Chicago (North Lawndale Charter)    51.33a
4    Chicago (Simeon)             51.43a
5    Chicago (Brooks)             52.62a
6    Chicago (Agricultural Science)    53.12a
     Chicago (Kenwood)            53.96a

Girls 4x200 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Whitney Young)    1:47.16a
2    Chicago (Westinghouse College Prep)  1:48.36a
3    Chicago (Morgan Park)      1:50.69a
4    Chicago (Lane)             1:51.46a
5    Chicago (Dunbar)           1:53.20a
     Chicago (Brooks)                DNS
     Chicago (North Lawndale Charter)        DQ

Girls 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Kenwood)          4:06.70a
2    Chicago (Whitney Young)    4:11.60a
3    Chicago (Westinghouse College Prep)  4:17.04a
4    Chicago (Lane)             4:18.46a
5    Chicago (Payton)           4:25.06a
6    Chicago (Morgan Park)      4:25.46a
7    Chicago (North Lawndale Charter)  4:26.23a
8    Percy L Julian             4:26.32a

Girls 4x800 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Whitney Young)   10:03.93a
2    Chicago (Lane)            10:11.32a
3    Chicago (Payton)          10:45.59a
4    Chicago (Kenwood)         10:55.17a
5    Chicago (Mather)          10:56.78a
6    Chicago (Jones)           10:59.08a
7    Chicago (Steinmetz)       11:15.51a
8    Chicago (Morgan Park)     11:41.55a
9    Chicago (Northside)       11:46.26a
10   Chicago (Westinghouse College Prep) 11:52.69a
11   Chicago (Little Village)  11:56.59a
12   Chicago (Curie)           12:04.97a

Girls 800 Meter Sprint Medley Relay
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1                               - Chicago (North Lawndale Charter)  1:53.37a
2                               - Chicago (Brooks)           1:54.97a
3                               - Chicago (Lane)             1:55.25a
4                               - Chicago (Morgan Park)      1:55.54a
5                               - Chicago (Whitney Young)    1:58.41a
6                               - Chicago (Dunbar)           2:00.72a
7                               - Chicago (Kenwood)          2:01.41a
8                               - Chicago (Westinghouse College Prep)  2:16.43a

Girls Shot Put Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jenal Ortiz               10 Chicago (Lane)             31-09.50
2    Kadeesha Miller           12 Chicago (Dunbar)           31-05.00
3    Janel Riddle               9 Chicago (Brooks)           30-04.00
4    Veronica Schwartz         12 Chicago (Northside)        30-00.00
5    Jaleesa Whitmore          11 Chicago (Lane)             29-01.00
6    Salese Ray                11 Chicago (Crane)            28-10.00
7    Sherri Gardner            11 Chicago (Whitney Young)    28-08.50
8    Tracey Armstrong          11 Chicago (Harlan)           28-06.00
9    Melody Wong               12 Chicago (Whitney Young)    27-09.50
10   Emanuella Brookman        11 Chicago (Von Steuben)      27-02.00
11   Tina Donald               11 Chicago (CICS/Longwood)    26-03.50

Girls Discus Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Kadeesha Miller           12 Chicago (Dunbar)             108-10
2    Salese Ray                11 Chicago (Crane)               88-00
3    Jenal Ortiz               10 Chicago (Lane)                83-03
4    Sherri Gardner            11 Chicago (Whitney Young)       81-00
5    Raquel GonzaleZ            - Chicago (Lane)                76-02
6    Anitra Jones              12 Chicago (CICS/Longwood)       76-00
7    Janel Riddle               9 Chicago (Brooks)              75-06
8    Tina Donald               11 Chicago (CICS/Longwood)       73-10
9    Veronica Schwartz         12 Chicago (Northside)           68-00
10   Katherine Zavala          12 Chicago (Steinmetz)           63-08
11   Melody Wong               12 Chicago (Whitney Young)       60-11
     Regime Billingsly         12 Chicago (Brooks)                DNS

Girls High Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Cameron Pettigrew         11 Chicago (Payton)            5-06.00
2    Rashidah Williams         12 Chicago (Dunbar)            5-05.00
3    Demara Howard             12 Chicago (Crane)             5-03.00
4    Indya McGuffin             9 Chicago (Whitney Young)     4-08.00
5    Veronica Schwartz         12 Chicago (Northside)         4-08.00
6    Caroline Glowacz           9 Chicago (Lane)              4-08.00
7    Raven Guy                 12 Chicago (Kenwood)           4-06.00
8    Tamika Crawford           12 Chicago (North Lawndale Charter)   4-06.00
9    Zanah Reed                11 Chicago (Dunbar)            4-04.00

Girls Long Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Tamara Jones              11 Chicago (Brooks)           16-09.75
2    Edquinette West           10 Chicago (North Lawndale Charter)  16-09.00
3    Elexis Fairley            11 Chicago (Morgan Park)      16-07.25
4    Rashidah Williams         12 Chicago (Dunbar)           16-05.00
5    Angela Taylor             12 Chicago (Fenger)           16-02.00
6    Jeaneva Jones             12 Chicago (Brooks)           15-03.00
7    Tyler Myles               11 Chicago (Whitney Young)    14-08.75
8    Alisha Wren               12 Percy L Julian             14-07.25
9    Tiera Townsend            10 Chicago (Morgan Park)      14-07.25
10   Gabrielle Mckay           10 Chicago (Westinghouse College Prep)  14-04.50
     Patricia George            9 Chicago (Von Steuben)           DNS
     Kelsie Prear               9 Chicago (Perspectives Charter/Calumet)       DNS

Girls Triple Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Rashidah Williams         12 Chicago (Dunbar)           34-05.50
2    Vintiesha Brooks          12 Chicago (Simeon)           34-04.75
3    Jeaneva Jones             12 Chicago (Brooks)           33-06.00
4    Tamara Jones              11 Chicago (Brooks)           32-10.50
5    Elizabeth Dongas          11 Chicago (Lane)             32-07.25
6    Samantha Rivera           11 Chicago (Lane)             31-10.00
7    Indya McGuffin             9 Chicago (Whitney Young)    31-05.75
8    Gabrielle Mckay           10 Chicago (Westinghouse College Prep)  31-02.00
9    Tyler Myles               11 Chicago (Whitney Young)    30-04.00
10   Imani Dawson              11 Chicago (Mather)           30-02.50
11   Veronica Schwartz         12 Chicago (Northside)        30-00.25
12   Tiera Townsend            10 Chicago (Morgan Park)      29-10.00

Boys 100 Meter Dash
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jamal McNeeley            11 Chicago (Kelvyn Park)        10.90a
2    Dion Williams             12 Chicago (Dunbar)             10.93a
3    Brian Carter              12 Chicago (Kelvyn Park)        10.94a
4    Shavell Lucas             12 Chicago (Fenger)             11.08a
5    Victor Taylor             11 Chicago (King)               11.14a
6    Terry Magee               10 Chicago (North Lawndale Charter)    11.17a
7    Avion Marshall            12 Chicago (Fenger)             11.31a
8    Matthew Rowe              12 Chicago (Lane)               11.38a

Boys 200 Meter Dash
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Darvell Harris            12 Chicago (Dunbar)             21.33a
2    Jamal McNeeley            11 Chicago (Kelvyn Park)        21.95a
3    Dion Williams             12 Chicago (Dunbar)             22.31a
4    Brian Carter              12 Chicago (Kelvyn Park)        22.55a
5    Shavell Lucas             12 Chicago (Fenger)             23.08a
6    Antonio Abreu             11 Chicago (Lane)               23.48a
7    Dakarai Howard            12 Chicago (Whitney Young)      43.55a
     Deshaun Jordan            11 Chicago (North Lawndale Charter)       DNS

Boys 400 Meter Dash
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Antonio Abreu             11 Chicago (Lane)               50.45a
2    Gabe Snider               12 Chicago (Whitney Young)      50.84a
3    Deshaun Jordan            11 Chicago (North Lawndale Charter)    51.26a
4    Charlie Wiley             12 Chicago (Kenwood)            51.48a
5    Josh Mason                12 Chicago (Jones)              51.73a
6    Michael Gulan             12 Chicago (Von Steuben)        51.82a
7    Dakarai Howard            12 Chicago (Whitney Young)      51.88a
8    Byron Kelley              11 Chicago (Brooks)             52.26a

Boys 800 Meter Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    David Timlin              12 Chicago (Lane)             1:56.50a
2    Timothy Warren            12 Chicago (Jones)            1:58.82a
3    Jeffrey Rector            12 Chicago (Roosevelt)        1:59.22a
4    Logan Means               11 Chicago (Whitney Young)    1:59.64a
5    Robert Rose               12 Chicago (Lincoln Park)     1:59.66a
6    Nathan Beltran            12 Chicago (Whitney Young)    1:59.80a
7    Malik Lee                 11 Chicago (Brooks)           2:00.50a
8    Lucas Beltran             12 Chicago (Lane)             2:02.53a
9    Yusef Hood                12 Chicago (Kenwood)          2:03.41a
10   Jorge Rodriguez           10 Chicago (Curie)            2:05.01a
11   Armando Rodriguez         11 Chicago (Jones)            2:09.13a
     Daniel Medrano            11 Chicago (Brooks)                DNS

Boys 1600 Meter Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jamison Dale              11 Chicago (Jones)            4:29.28a
2    David Timlin              12 Chicago (Lane)             4:30.67a
3    Luke O'Connor             11 Chicago (Jones)            4:32.75a
4    Marcelo Burbano           11 Chicago (Lane)             4:35.59a
5    Jeffery Rector            12 Chicago (Roosevelt)        4:35.64a
6    Eric Shan                 12 Chicago (Whitney Young)    4:36.27a
7    Jonas Schmid-Querg        10 Chicago (Whitney Young)    4:40.28a
8    Patrick Brennan           11 Chicago (Northside)        4:41.68a
9    Deivi Tahiraj             10 Chicago (Mather)           4:43.92a
10   Porter Truax              12 Chicago (Payton)           4:47.35a
11   Robert Rose               12 Chicago (Lincoln Park)     4:48.67a
12   Abe Haji                  12 Chicago (Mather)           4:50.09a

Boys 3200 Meter Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jamison Dale              11 Chicago (Jones)            9:33.60a
2    Eric Shan                 12 Chicago (Whitney Young)    9:40.76a
3    Marcelo Burbano           11 Chicago (Lane)             9:42.48a
4    Abe Haji                  12 Chicago (Mather)           9:42.98a
5    Kirby Lawson              11 Chicago (Jones)            9:43.43a
6    Taro Salinas              11 Chicago (Whitney Young)   10:13.36a
7    Bana Negash               12 Chicago (Mather)          10:17.62a
8    Danny Zimny-Schmitt       12 Chicago (Lane)            10:24.05a
9    Erik Diaz                 11 Chicago (Curie)           10:31.16a
10   Jasper Acosta             11 Chicago (Lincoln Park)    10:33.79a
11   Saul Salinas              12 Chicago (Hubbard)         10:35.24a
12   Eduardo Chavez            12 Chicago (Lake View)       10:35.64a
13   Leonardo Flores           11 Chicago (Kennedy)         10:42.52a
14   Sam Learner               12 Chicago (Payton)          10:59.09a
15   Ernesto Torres            11 Chicago (Curie)           10:59.15a
16   Aldair Solano             12 Juarez                    11:12.06a
17   Raymond Siddiqi           11 Chicago (Northside)       11:13.90a
18   Josh Malek                12 Chicago (Schurz)          11:26.72a
19   Jacob Turner              11 Chicago (Payton)          11:31.47a
20   Jorge Rivera              11 Chicago (Kelly)           11:35.57a
21   Mateo Martinez            10 Chicago (Kelvyn Park)     11:35.62a
22   Javier Viramontes         11 Chicago (Gage Park)       11:37.28a
23   Eric Martinez             10 Chicago (Steinmetz)       11:56.23a
24   Roger Mei                 11 Chicago (Lincoln Park)    12:01.12a
25   Charles Granger           12 Chicago (Marshall)        12:41.46a
     Miguel Rubio              11 Chicago (Foreman)               DNS
     Joseph Smith              12 Chicago (Northside)             DNS
     Edwin Nava                11 Chicago (Little Village)        DNS
     Takafumi Numora           11 Chicago (Kenwood)               DNS
     Bryan Quinonez            10 Chicago (Kennedy)               DNS
     David Rios                11 Chicago (Kelly)                 DNS
     Gerardo Sales             12 Amundsen                        DNS

Boys 110 Meter Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Imani Payton              10 Chicago (North Lawndale Charter)    15.71a
2    Daniel Medrano            11 Chicago (Brooks)             15.85a
3    Javon Brown               12 Chicago (Orr)                15.87a
4    Catrell Colsen             9 Chicago (Mather)             16.01a
5    kwanez Gibson             11 Chicago (Hyde Park)          16.05a
6    Justin Feulner            11 Chicago (Lake View)          16.43a
7    Craig Henry               11 Chicago (Brooks)             16.67a
8    Michal Sliwiak            12 Chicago (Lane)               17.27a

Boys 300 Meter Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Imani Payton              10 Chicago (North Lawndale Charter)    40.67a
2    Daniel Medrano            11 Chicago (Brooks)             41.01a
3    Javon Brown               12 Chicago (Orr)                42.30a
4    Brain Stirgus             11 Chicago (Robeson)            42.37a
5    Catrell Colsen             9 Chicago (Mather)             43.25a
6    Maciej Markiewicz         10 Chicago (Lane)               43.52a
7    Justin Feulner            11 Chicago (Lake View)          44.13a
8    Michal Sliwiak            12 Chicago (Lane)               46.23a

Boys 4x100 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Dunbar)             42.91a
2    Chicago (North Lawndale Charter)    43.42a
3    Chicago (Fenger)             43.53a
4    Chicago (Lane)               44.07a
5    Chicago (Kenwood)            44.10a
6    Chicago (Robeson)            44.29a
7    Chicago (Brooks)             44.55a
     Chicago (Simeon)                 DQ

Boys 4x200 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Fenger)           1:33.17a
2    Chicago (Kelvyn Park)      1:33.57a
3    Chicago (Lane)             1:33.87a
4    Chicago (King)             1:34.04a
5    Chicago (DuSable)          1:35.07a
6    Chicago (Whitney Young)    1:36.36a

Boys 4x400 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (North Lawndale Charter)  3:27.54a
2    Chicago (Whitney Young)    3:28.25a
3    Chicago (Payton)           3:29.59a
4    Chicago (Brooks)           3:30.10a
5    Chicago (Lane)             3:30.42a
6    Chicago (Kenwood)          3:30.46a
7    Chicago (Robeson)          3:34.72a
8    Chicago (Jones)            3:39.12a

Boys 4x800 Meter Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Chicago (Lane)             8:17.45a
2    Chicago (Jones)            8:19.98a
3    Chicago (Whitney Young)    8:21.65a
4    Chicago (Mather)           8:27.62a
5    Chicago (Northside)        8:33.33a
6    Chicago (Payton)           8:45.98a
7    Chicago (Steinmetz)        9:02.75a
8    Chicago (Hubbard)          9:07.10a
9    Chicago (Little Village)   9:14.29a
10   Chicago (Kennedy)          9:14.93a
11   Chicago (Kenwood)          9:18.96a
12   Chicago (Kelly)            9:44.50a

Boys Shot Put Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Phillip Martin            12 Chicago (Kenwood)          48-06.00
2    Ed Harvey                 12 Chicago (Payton)           46-05.50
3    Vaugh King                12 Chicago (Curie)            45-10.50
4    DeQuan Smith              11 Chicago (Westinghouse College Prep)  44-09.50
5    Anthony Love              12 Chicago (Kenwood)          44-03.50
6    Omar Reyes                12 Chicago (Payton)           43-06.00
7    Jarell Smith              12 Chicago (Mather)           42-11.50
8    Abraham Deleon            11 Chicago (Lane)             42-00.00
9    Walter Bennett            12 Chicago (Whitney Young)    42-00.00
     Micheal Fort              12 Chicago (Perspectives Charter/Calumet)       DNS
     Johnny Daniels            11 Chicago (Foreman)               DNS
     Willie Mccollum            - Austin Community                DNS

Boys Discus Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Walter Bennett            12 Chicago (Whitney Young)      138-08
2    Phillip Martin            12 Chicago (Kenwood)            134-03
3    Alex Mueller              12 Chicago (Lane)               121-07
4    Derrick Williams          12 Chicago (Brooks)             120-04
5    Jarell Smith              12 Chicago (Mather)             119-02
6    Jim Daniels               12 Chicago (Whitney Young)      116-01
7    Timothy Pinner            11 Chicago (Lane)               110-06
8    Aaron Harris              12 Chicago (Marshall)           108-07
9    Deonte Green               9 Chicago (CICS/Longwood)      108-05
10   Omar Reyes                12 Chicago (Payton)             108-03
11   Felix Juarez              12 Chicago (Gage Park)          107-01
     Michael Fort              12 Chicago (Perspectives Charter/Calumet)       DNS

Boys High Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Joseph Toye                9 Chicago (Whitney Young)     6-04.00
2    Vidal Thomas              11 Chicago (Kelly)             6-00.00
3    Ahmad Bradshaw            11 Chicago (Brooks)            5-10.00
4    Malik Lee                 11 Chicago (Brooks)            5-10.00
5    Carlton Coleman           12 Chicago (Kelvyn Park)       5-10.00
6    Kalynn Johnson            11 Chicago (Simeon)            5-10.00
7    Justin Abram              11 Chicago (Morgan Park)       5-08.00
8    Emmanuel Odiase           12 Chicago (Lane)              5-08.00
9    Jeremy Carr               11 Chicago (Lane)              5-02.00
     Josh Williams             11 Chicago (Northside)             SCR
     Anthony Hudson            11 Chicago (Von Steuben)          FAIL
     Christopher Randolph      11 Chicago (Perspectives Charter/Calumet)       DNS
     Tevin Parker               9 Chicago (CICS/Longwood)         DNS

Boys Long Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Cywettnie Brown           12 Chicago (Simeon)           21-06.50
2    Joseph Toye                9 Chicago (Whitney Young)    21-01.50
3    Joshua Cephus             11 Chicago (Fenger)           20-10.00
4    Anthony Jefferson         12 Chicago (Orr)              20-05.50
5    Martin Brackett           12 Chicago (Clark)            20-05.25
6    Derrick Williams          12 Chicago (Brooks)           20-03.75
7    Victor Taylor             11 Chicago (King)             20-02.75
8    Josh Williams             11 Chicago (Northside)        20-00.75
9    Vidal Thomas              11 Chicago (Kelly)            20-00.50
10   Warren Gatewood           12 Chicago (Brooks)           19-07.50
11   Anthony Hudson            11 Chicago (Von Steuben)      19-05.50
12   Raheem Milz               11 Chicago (Mather)           19-04.75

Boys Triple Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Joseph Toye                9 Chicago (Whitney Young)    44-03.25
2    Cywettnie Brown           12 Chicago (Simeon)           43-03.50
3    Lester Harris             11 Chicago (Payton)           42-06.25
4    Dixon Romeo               12 Chicago (Kenwood)          41-03.00
5    Raheem Milz               11 Chicago (Mather)           41-02.50
6    Anthony Jefferson         12 Chicago (Orr)              41-00.50
7    Denee Taylor              12 Chicago (Prosser)          40-02.50
8    Jeremy Huckleby           12 Chicago (Whitney Young)    39-11.75
9    Aaron Polk                11 Chicago (Brooks)           39-11.75
10   Lincoln Austin            12 Chicago (Marshall)         39-09.00
11   Damiola Idaowu            11 Chicago (Mather)           38-09.00
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s