Concordia IHSA Sectional Hosted by North Lawndale & St Ignatius 2015

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: IPTT, Illinois Prep Top Timing

IHSA Sectional – 5/14/2015 9:46:45 PM
Concordia University, River Forest, IL
Class AA Girls Varsity 100 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Jakiya Forrest So Chicago (Noble/DRW T 13.04 NWI 3
2 Diamond Douglas Sr Chicago (North Lawnd 13.25 NWI 1
3 Shalonda Slater Jr Chicago (Dunbar) 13.30 NWI 1
4 Kinnidi Warfield Sr Chicago (De La Salle 13.31 NWI 3 .310
4 Jada Price So Chicago (De La Salle 13.31 -3.30 4 .310
6 Jasmine Allen Sr Chicago (King) 13.43 NWI 2
7 Thelma Robinson Jr Chicago (Phillips) 13.48 NWI 1
8 Shanice McCoy Fr Chicago (Dunbar) 13.50 NWI 2
9 Jaelynn Dunigan So Chicago (Perspective 13.55 NWI 1
10 Lauryn Willis Fr Chicago (Jones) 13.65 NWI 2
11 Katelyn Hutchinson Fr Chicago (Payton) 13.73 NWI 3
12 Ariel Lott So Chicago (Phillips) 13.84 NWI 2
13 Ariannie Foster Fr Chicago (North Lawnd 13.88 -3.30 4
14 Latasha Ellis So Chicago (Jones) 13.94 NWI 3
15 Lia Kim Fr Chicago (Latin) 14.12 NWI 1
16 Stephanie Aranda Sr Chicago (Solorio Aca 14.22 NWI 1
17 Jazmine Taylor So Chicago (King) 14.38 NWI 2
18 Damia Williams So Chicago (Perspective 14.49 -3.30 4
19 Miya Coleman Sr Chicago (Latin) 14.65 NWI 3
20 Shaakira Barnes Fr Chicago (Noble/Muchi 14.69 NWI 3
21 Kyla Grey Jr Chicago (DuSable) 14.85 -3.30 4
22 Katie Macklin So Chicago (Marshall) 14.96 -3.30 4
23 Tasia Conway Sr Chicago (Noble/Muchi 14.99 -3.30 4
24 Terrinika Delaney So Chicago (Marshall) 15.23 NWI 2
25 Sanajah Johnson Fr Chicago (Payton) 15.32 NWI 3
26 Alondra Colunga Jr Chicago (Instituto H 15.85 -3.30 4
27 Maria Reyes Jr Chicago (Instituto H 16.03 NWI 3
28 Karen Gomez So Chicago (Solorio Aca 18.23 NWI 1
29 Ashley Ruiz Fr Chicago (Cristo Rey 18.92 NWI 1
30 Anahi Mendoza Fr Chicago (Cristo Rey 18.99 NWI 2
DQ Andrea Mason Jr Chicago (DuSable) NT NWI 2
SCR Tyra Williams So Chicago (Noble/UIC) NT -3.30 4

Class AA Girls Varsity 100 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Jakiya Forrest So Chicago (Noble/DRW T 12.99 -3.00 —
2 Jada Price So Chicago (De La Salle 13.14 -3.00 —
3 Diamond Douglas Sr Chicago (North Lawnd 13.19 -3.00 —
4 Kinnidi Warfield Sr Chicago (De La Salle 13.34 -3.00 —
5 Shanice McCoy Fr Chicago (Dunbar) 13.63 -3.00 —
6 Jasmine Allen Sr Chicago (King) 13.71 -3.00 —
7 Thelma Robinson Jr Chicago (Phillips) 14.29 -3.00 —
8 Jaelynn Dunigan So Chicago (Perspective 15.35 -3.00 —
Class AAA Varsity Girls 100 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Amira Young Fr Chicago (Whitney You 12.79 NWI 1
2 Komiyah Martin Sr Oak Park (O.P.-River 12.98 NWI 1
3 Yakira Love Sr Chicago (Westinghous 13.07 -2.10 3
4 Makayla Pierce Jr Chicago (Westinghous 13.19 NWI 2
5 Verlencia Horne So Maywood (Proviso Eas 13.32 NWI 1 .320
5 Natasha Goodwin So Chicago (Prosser) 13.32 -2.10 3 .320
7 Brianna Holloway Sr Oak Park (O.P.-River 13.46 NWI 2
8 Chanel Pittman Sr Chicago (Lake View) 13.53 -2.10 3
9 Maniga McClendon So Chicago (Whitney You 13.63 NWI 1
10 Zakeya Hoard Sr Chicago (Foreman) 13.81 NWI 2
11 Trinity Gore So Chicago (St. Ignatiu 13.82 NWI 2
12 Remi Shittu Sr Chicago (St. Ignatiu 14.00 NWI 2
13 Ester Perez Jr Chicago (Lincoln Par 14.18 NWI 1
14 Jakeena McKay Sr Chicago (Lane) 14.20 NWI 1
15 Presley Owunsu-Bonsu Jr Oak Park (Fenwick) 14.21 NWI 1
16 Casey McCarthy Jr Oak Park (Fenwick) 14.32 -2.10 3
17 Jessica Anyaso Jr Chicago (Northside) 14.49 -2.10 3
18 Elizabeth Auta So Chicago (Northside) 14.50 -2.10 3
19 Khadijah Yarrow So Chicago (Lake View) 14.76 -2.10 3
20 Kamaria Crowley So Chicago (Little Vill 14.87 NWI 2
21 Johntae Brown So Chicago (Schurz) 15.20 NWI 1
22 Mia Clouden So Chicago (Schurz) 15.90 -2.10 3
SCR Zarina Foutress Fr Chicago (Lincoln Par NT NWI 2
SCR Imani Jones So Chicago (Lane) NT NWI 2

Class AAA Varsity Girls 100 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Yakira Love Sr Chicago (Westinghous 12.54 -2.90 —
2 Amira Young Fr Chicago (Whitney You 12.62 -2.90 —
3 Makayla Pierce Jr Chicago (Westinghous 12.83 -2.90 —
4 Komiyah Martin Sr Oak Park (O.P.-River 12.97 -2.90 —
5 Natasha Goodwin So Chicago (Prosser) 13.59 -2.90 — .590
5 Brianna Holloway Sr Oak Park (O.P.-River 13.59 -2.90 — .590
7 Chanel Pittman Sr Chicago (Lake View) 13.63 -2.90 — .622
8 Verlencia Horne So Maywood (Proviso Eas 13.63 -2.90 — .626
Class AA Girls Varsity 100 Meter Hurdles Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Kaitlyn Bright Jr Chicago (De La Salle 18.18 -2.70 2
2 Khydeshia Bouie Sr Chicago (North Lawnd 18.37 -2.90 1
3 Lourdes Taylor So Chicago (Latin) 19.08 -2.90 1
4 Yahaira Tarr So Chicago (Jones) 19.27 -2.70 2
5 Tatianna Campbell So Chicago (North Lawnd 20.35 -2.90 1
6 Noelani Pierce So Chicago (Jones) 20.79 -2.70 2
7 Thelma Robinson Jr Chicago (Phillips) 22.04 -2.90 1
8 Mena Ruiz Jr Chicago (Solorio Aca 22.67 -2.70 2
9 Lydia Golitz Sr Chicago (Payton) 23.85 -2.90 1
DNS Kinara Brown Fr Chicago (King) NT -2.70 2
FS Keegan Barone Jr Chicago (Latin) NT -2.70 2

Class AA Girls Varsity 100 Meter Hurdles Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Kaitlyn Bright Jr Chicago (De La Salle 17.26 -1.90 —
2 Khydeshia Bouie Sr Chicago (North Lawnd 18.61 -1.90 —
3 Lourdes Taylor So Chicago (Latin) 18.62 -1.90 —
4 Yahaira Tarr So Chicago (Jones) 18.78 -1.90 —
5 Tatianna Campbell So Chicago (North Lawnd 20.07 -1.90 —
6 Noelani Pierce So Chicago (Jones) 20.11 -1.90 —
7 Mena Ruiz Jr Chicago (Solorio Aca 22.77 -1.90 —
DNS Thelma Robinson Jr Chicago (Phillips) NT -1.90
Class AAA Varsity Girls 100 Meter Hurdles Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Grace Cronin Jr Oak Park (Fenwick) 15.23 -1.60 2
2 Joelle Ataessien Jr Chicago (Whitney You 16.04 -1.30 1
3 Imani Stines Sr Oak Park (O.P.-River 16.09 -1.60 2
4 Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River 16.42 -1.30 1
5 Azana Clark-Jordan Jr Chicago (Whitney You 16.86 -1.30 1
6 Sabrina Matias Sr Chicago (Lane) 16.95 -1.30 1
7 Caira Watson So Chicago (St. Ignatiu 17.37 -1.60 2
8 Jade’ Mayes So Chicago (Westinghous 18.17 -1.60 2
9 Sheryl Quinn Jr Chicago (Foreman) 18.37 -1.60 2
10 Desiree Gibson Jr Oak Park (Fenwick) 18.46 -1.30 1
11 Isabella Lorenz Jr Chicago (St. Ignatiu 19.00 -1.30 1
12 Vivekae Kim So Chicago (Northside) 19.35 -1.60 2
13 Imani Jones So Chicago (Lane) 20.27 -1.60 2
14 Sharnice Dean So Maywood (Proviso Eas 21.08 -1.30 1
15 Emani Washington Fr Maywood (Proviso Eas 21.25 -1.30 1
DNS Ana Luna Fr Chicago (Schurz) NT -1.60 2

Class AAA Varsity Girls 100 Meter Hurdles Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Grace Cronin Jr Oak Park (Fenwick) 14.78 -0.80 —
2 Joelle Ataessien Jr Chicago (Whitney You 15.80 -0.80 —
3 Imani Stines Sr Oak Park (O.P.-River 15.97 -0.80 —
4 Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River 16.37 -0.80 —
5 Sabrina Matias Sr Chicago (Lane) 16.40 -0.80 —
6 Azana Clark-Jordan Jr Chicago (Whitney You 16.70 -0.80 —
7 Caira Watson So Chicago (St. Ignatiu 17.81 -0.80 —
DNS Jade’ Mayes So Chicago (Westinghous NT -0.80

Class AA Girls Varsity 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Abigail Nadler Sr Chicago (Latin) 11:39.27 —
2 Alana Chandler Fr Chicago (Payton) 12:14.70 —
3 Maria Garcia Jr Chicago (Solorio Aca 12:46.00 —
4 Isabel Leadbeater So Chicago (Jones) 12:49.68 —
5 Samantha Helffrich Fr Chicago (Payton) 12:55.13 —
6 Madeline Cohen So Chicago (Latin) 12:57.67 —
7 Yesenia Muruato Sr Chicago (Solorio Aca 13:09.28 —
8 Anastasia Rodriguez Sr Chicago (Noble/Bulls 13:09.35 —
9 Helen Laboe Fr Chicago (Jones) 13:18.25 —
10 Kayla Buchanan Jr Chicago (Perspective 13:47.66 —
11 Alexandra Vazquez Jr Chicago (Cristo Rey 17:19.76 —
DNS Lissette Garcia Sr Chicago (Cristo Rey NT
DNS Deanna Williams Sr Chicago (Noble/Muchi NT
DNS Vanessa Roa Jr Chicago (Noble/Muchi NT

Class AAA Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Maggie Scholle So Chicago (Lane) 11:06.53 —
2 Olivia Ryan Sr Oak Park (Fenwick) 11:16.75 —
3 Maggie Connolly Sr Chicago (St. Ignatiu 12:00.88 —
4 Madison Weatherly Sr Chicago (Northside) 12:05.49 —
5 Brenna Carroll Sr Chicago (St. Ignatiu 12:18.93 —
6 Jada Palmer Sr Chicago (Whitney You 12:25.14 —
7 Sarah Winkiel Fr Oak Park (Fenwick) 12:25.34 —
8 Athena Lesiotis So Oak Park (O.P.-River 12:27.95 —
9 Talia Brookstein-Burk Fr Oak Park (O.P.-River 12:30.94 —
10 Alyssa Hui Jr Chicago (Lincoln Par 12:46.55 —
11 Anna Pasek So Chicago (Northside) 12:59.06 —
12 Nicole Wojnowski Fr Chicago (Whitney You 13:12.54 —
13 Lizbeth Bautista Sr Chicago (Lake View) 14:07.83 —
14 Hallie Noone So Chicago (Lane) 14:21.59 —
15 Natalia Bobak Sr Chicago (Prosser) 14:32.75 —
Class AA Girls Varsity 200 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Gabrielle DesRosiers Jr Chicago (North Lawnd 26.46 -3.80 5
2 Jada Price So Chicago (De La Salle 26.85 -2.60 3
3 Diamond Douglas Sr Chicago (North Lawnd 26.90 -0.90 1
4 Katelyn Hutchinson Fr Chicago (Payton) 28.06 -2.40 2
5 Monica Clinton Jr Chicago (Phillips) 28.33 -2.30 4
6 Tiera Echols Sr Chicago (Dunbar) 28.52 -2.60 3
7 Trinity Coleman Fr Chicago (King) 28.68 -2.40 2
8 Maya Sims Fr Chicago (King) 29.11 -3.80 5
9 Ngozi Amadikwu So Chicago (Jones) 29.13 -3.80 5
10 Olivia Lenoir Sr Chicago (Jones) 29.18 -2.30 4
11 Asia Eubanks Jr Chicago (Marshall) 29.33 -3.80 5
12 Damia Williams So Chicago (Perspective 29.43 -2.40 2
13 Jael Rutherford Fr Chicago (Noble/DRW T 29.68 -2.40 2
14 Aldraina Weeden Sr Chicago (Phillips) 30.07 -2.60 3
15 Gisele Monarrez So Chicago (Latin) 30.21 -2.60 3
16 Katie Macklin So Chicago (Marshall) 30.32 -0.90 1
17 Maria Garza Sr Chicago (Noble/Muchi 30.47 -0.90 1
18 Miya Coleman Sr Chicago (Latin) 30.49 -3.80 5
19 Tasia Conway Sr Chicago (Noble/Muchi 30.54 -0.90 1
20 Maia Spires Jr Chicago (Noble/DRW T 30.76 -2.30 4
21 Dakota Alston So Chicago (DuSable) 30.86 -2.40 2
22 Kelly Dominiguez Jr Chicago (Solorio Aca 31.90 -2.30 4
23 Angel Gaines Sr Chicago (DuSable) 31.99 -2.30 4
24 Maria Reyes Jr Chicago (Instituto H 33.25 -2.30 4
25 Tyreanna Galloway Jr Chicago (Perspective 34.31 -2.60 3
26 Karina Barraza Jr Chicago (Solorio Aca 37.17 -0.90 1
27 Kimberly Velasquez-Ch Fr Chicago (Cristo Rey 38.14 -2.40 2
28 Karen Barajas Jr Chicago (Cristo Rey 38.95 -2.60 3
DNS Tyra Williams So Chicago (Noble/UIC) NT -0.90 1
DNS Zirui Guo Jr Chicago (Payton) NT -2.60 3
DNS Jaimie Robinson So Chicago (De La Salle NT -2.30 4
DNS Shalonda Slater Jr Chicago (Dunbar) NT -3.80 5
DNS Alondra Colunga Jr Chicago (Instituto H NT -3.80 5

Class AA Girls Varsity 200 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Gabrielle DesRosiers Jr Chicago (North Lawnd 25.58 -0.80 —
2 Jada Price So Chicago (De La Salle 26.39 -0.80 —
3 Diamond Douglas Sr Chicago (North Lawnd 27.16 -0.80 —
4 Katelyn Hutchinson Fr Chicago (Payton) 27.41 -0.80 —
5 Tiera Echols Sr Chicago (Dunbar) 27.97 -0.80 —
6 Monica Clinton Jr Chicago (Phillips) 28.21 -0.80 —
7 Trinity Coleman Fr Chicago (King) 28.93 -0.80 —
8 Maya Sims Fr Chicago (King) 28.98 -0.80 —
Class AAA Varsity Girls 200 Meter Dash Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Norma Abdur-Rafia Jr Oak Park (O.P.-River 25.00 -2.40 3
2 Amira Young Fr Chicago (Whitney You 25.53 -2.40 3
3 Hannah Cohn Jr Chicago (St. Ignatiu 25.81 -2.60 1
4 Yakira Love Sr Chicago (Westinghous 26.14 -4.10 2
5 Makayla Pierce Jr Chicago (Westinghous 26.17 -2.60 1
6 Jasmine Smyles Jr Chicago (Prosser) 26.81 -4.10 2
7 Natasha Goodwin So Chicago (Prosser) 27.48 -2.60 1
8 Jasmine Hoskins So Chicago (St. Ignatiu 27.59 -4.10 2
9 Chanel Pittman Sr Chicago (Lake View) 27.85 -2.60 1
10 Brianna Holloway Sr Oak Park (O.P.-River 27.90 -4.10 2
11 Gift Pendleton Fr Chicago (Whitney You 28.13 -2.40 3
12 Chloe Fisher So Chicago (Lincoln Par 28.93 -2.40 3
13 Casey McCarthy Jr Oak Park (Fenwick) 28.95 -2.60 1
14 Lauren Cleveland So Maywood (Proviso Eas 29.15 -2.60 1
15 Olivia Qualls So Chicago (Lincoln Par 29.49 -4.10 2
16 Kamaria Crowley So Chicago (Little Vill 30.02 -2.60 1
17 Khadijah Yarrow So Chicago (Lake View) 30.51 -2.40 3
18 Johntae Brown So Chicago (Schurz) 30.77 -4.10 2
19 Maya Rowe So Chicago (Northside) 33.48 -4.10 2
20 Mia Clouden So Chicago (Schurz) 35.17 -2.40 3
SCR Destiny Rivera So Chicago (Northside) NT -2.60 1
DNS Zakeya Hoard Sr Chicago (Foreman) NT -4.10 2
DNS Isis Morris So Maywood (Proviso Eas NT -2.40 3

Class AAA Varsity Girls 200 Meter Dash Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Norma Abdur-Rafia Jr Oak Park (O.P.-River 24.87 NWI —
2 Hannah Cohn Jr Chicago (St. Ignatiu 25.72 NWI —
3 Yakira Love Sr Chicago (Westinghous 26.06 NWI —
4 Amira Young Fr Chicago (Whitney You 26.07 NWI —
5 Makayla Pierce Jr Chicago (Westinghous 26.31 NWI —
6 Jasmine Smyles Jr Chicago (Prosser) 26.43 NWI —
7 Jasmine Hoskins So Chicago (St. Ignatiu 28.21 NWI —
DNS Natasha Goodwin So Chicago (Prosser) NT NWI

Class AA Girls Varsity 4 x 800 Meter Relay
==================================================================
Team Time Wind Pts
——————————————————————
1 Chicago (Latin) A 10:18.29 NWI —
2 Chicago (Jones) A 10:24.22 NWI —
3 Chicago (Payton) A 10:58.01 NWI —
4 Chicago (Solorio Academy) A 11:12.95 NWI —
DNS Chicago (Dunbar) A NT NWI
DNS Chicago (De La Salle) A NT NWI
DNS Chicago (North Lawndale C A NT NWI

Class AAA Varsity Girls 4 x 800 Relay
==================================================================
Team Time Wind Pts
——————————————————————
1 Chicago (Northside) A 9:46.88 NWI —
2 Chicago (St. Ignatius Col A 9:49.13 NWI —
3 Oak Park (O.P.-River Fore A 9:50.02 NWI —
4 Oak Park (Fenwick) A 10:08.34 NWI —
5 Chicago (Lane) A 10:22.25 NWI —
6 Chicago (Whitney Young) A 10:56.73 NWI —
7 Chicago (Lincoln Park) A 11:28.71 NWI —
8 Chicago (Lake View) A 12:08.29 NWI —
9 Chicago (Schurz) A 13:03.01 NWI —
SCR Chicago (Prosser) NT NWI
DNS Chicago (Prosser) NT NWI

Class AA Girls Varsity 4 x 100 Meter Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Chicago (North Lawndale C A 49.47 NWI 2 —
2 Chicago (De La Salle) A 49.59 NWI 2 —
3 Chicago (Dunbar) A 51.32 NWI 2 —
4 Chicago (King) A 51.88 NWI 2 —
5 Chicago (Jones) A 52.65 NWI 2 —
6 Chicago (Noble/Muchin) A 55.78 NWI 2 —
7 Chicago (DuSable) A 56.41 NWI 1 —
8 Chicago (Latin) A 56.45 NWI 1 —
9 Chicago (Perspectives/IIT A 56.51 NWI 1 —
10 Chicago (Solorio Academy) A 1:01.68 NWI 1 —
11 Chicago (Cristo Rey Jesui A 1:11.89 NWI 1 —
DQ Chicago (Phillips) A NT NWI 2
DNS Chicago (Instituto Health A NT NWI 1
DNS Chicago (Noble/DRW Tradin A NT NWI 2
SCR Chicago (Lake View) A NT NWI 1
SCR Chicago (Lake View) B NT NWI 1

Class AAA Varsity Girls 4 x 100 Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Oak Park (O.P.-River Fore A 47.81 NWI 2 —
2 Chicago (Westinghouse Col A 47.87 NWI 2 —
3 Chicago (Whitney Young) A 50.03 NWI 2 —
4 Chicago (St. Ignatius Col A 50.46 NWI 2 —
5 Maywood (Proviso East) A 50.95 NWI 2 —
6 Chicago (Prosser) A 54.34 NWI 1 —
7 Chicago (Northside) A 54.57 NWI 1 —
8 Chicago (Lincoln Park) A 55.11 NWI 2 —
9 Oak Park (Fenwick) A 55.29 NWI 2 —
10 Chicago (Lake View) A 59.05 NWI 1 —
DQ Chicago (Schurz) A NT NWI 1
DQ Chicago (Lane) A NT NWI 2

Class AA Girls Varsity 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Chelsea Billingsley Sr Chicago (Noble/Bulls 2:28.91 2 —
2 Laura Katunas Fr Chicago (Latin) 2:30.68 2 —
3 Maddie Hoffman So Chicago (Latin) 2:31.76 2 —
4 Hannah Nelson So Chicago (Jones) 2:35.61 2 —
5 Kasha Brinkley Sr Chicago (DuSable) 2:40.36 1 —
6 Dharma Seda Gonzalez Fr Chicago (Payton) 2:43.72 2 —
7 Alexandra Kruse So Chicago (Jones) 2:44.97 2 —
8 Kayla Buchanan Jr Chicago (Perspective 2:45.57 2 —
9 Monica Garcia Sr Chicago (Solorio Aca 2:47.81 1 —
10 Loren Walter So Chicago (De La Salle 2:47.98 2 —
11 Yaritza Saucedo So Chicago (Solorio Aca 2:49.47 2 —
12 Autumn Clay Fr Chicago (King) 2:52.62 1 —
13 Magen Miller Chicago (De La Salle 2:55.92 1 —
14 Damaris Nunez Jr Chicago (Noble/Bulls 2:56.02 1 —
15 Vanesa Salgado Caball Sr Chicago (Cristo Rey 3:22.68 1 —
16 Ryane Jackson Fr Chicago (Perspective 3:25.23 1 —
17 Jasmin Travis Sr Chicago (DuSable) 3:36.37 1 —
DNS Lissette Garcia Sr Chicago (Cristo Rey NT 1
DNS Karen Rivera Sr Chicago (Instituto H NT 1
DNS Deanna Williams Sr Chicago (Noble/Muchi NT 1
DNS Vanessa Roa Jr Chicago (Noble/Muchi NT 2
DNS Katelynn Jankowiak Jr Chicago (Payton) NT 2

Class AAA Varsity Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Imani Davis Jr Chicago (Lane) 2:17.64 2 —
2 Cailin Considine Sr Chicago (Lane) 2:22.52 2 —
3 Olivia Meyer Sr Chicago (St. Ignatiu 2:26.66 2 —
4 Arriana Arroyo Jr Oak Park (Fenwick) 2:27.51 2 —
5 Kemunto Ondande Sr Oak Park (O.P.-River 2:33.36 1 —
6 Maia Sanders Jr Chicago (Whitney You 2:33.56 2 —
7 Matilda Msall Sr Oak Park (O.P.-River 2:33.81 2 —
8 Elizabeth Brumfield Fr Chicago (St. Ignatiu 2:35.29 2 —
9 Claire Cahill So Oak Park (Fenwick) 2:37.26 1 —
10 Jasmine Medina So Chicago (Lake View) 2:38.50 1 —
11 Ruby Flores Jr Chicago (Lincoln Par 2:39.07 1 —
12 Virginia Rodriguez Sr Chicago (Lake View) 2:41.35 1 —
13 Jennifer Sorescu Jr Chicago (Whitney You 2:42.13 2 —
14 Dana Randall So Chicago (Lincoln Par 2:45.17 1 —
15 Natalia Bobak Sr Chicago (Prosser) 2:51.95 1 —
16 Esmerelda Martinez Sr Chicago (Prosser) 3:03.59 1 —
17 Alondra Chavez So Chicago (Schurz) 3:07.89 1 —
18 Karla Palma Fr Chicago (Schurz) 3:10.28 1 —
DNS Fiona Casey So Chicago (Northside) NT 2
DNS Elizabeth O’Conor Sr Chicago (Northside) NT 2

Class AA Girls Varsity 4 x 200 Meter Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Chicago (De La Salle) A 1:46.31 NWI 3 —
2 Chicago (Dunbar) A 1:50.78 NWI 3 —
3 Chicago (Jones) A 1:51.93 NWI 3 —
4 Chicago (Noble/Bulls) A 1:54.48 NWI 3 —
5 Chicago (King) A 1:54.52 NWI 3 —
6 Chicago (North Lawndale C A 1:55.05 NWI 3 —
7 Chicago (DuSable) A 1:59.85 NWI 3 —
8 Chicago (Latin) A 2:01.07 NWI 2 —
9 Chicago (Perspectives/IIT A 2:04.23 NWI 2 —
10 Chicago (Payton) A 2:07.27 NWI 3 —
11 Chicago (Solorio Academy) A 2:28.68 NWI 2 —
12 Chicago (Cristo Rey Jesui A 2:32.49 NWI 2 —
SCR Chicago (Instituto Health A NT NWI 1
SCR Chicago (Noble/DRW Tradin NT NWI 1
SCR Chicago (Lake View) A NT NWI 1
SCR Chicago (Phillips) A NT NWI 2
SCR Chicago (Noble/Muchin) A NT NWI 2

Class AAA Varsity Girls 4 x 200 Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Oak Park (O.P.-River Fore A 1:40.44 NWI 2 —
2 Chicago (Westinghouse Col A 1:46.72 NWI 2 —
3 Maywood (Proviso East) A 1:47.66 NWI 2 —
4 Chicago (Whitney Young) A 1:48.86 NWI 2 —
5 Chicago (St. Ignatius Col A 1:51.65 NWI 2 —
6 Chicago (Prosser) A 1:54.24 NWI 1 —
7 Chicago (Lane) A 1:54.53 NWI 2 —
8 Chicago (Northside) A 2:01.93 NWI 1 —
9 Chicago (Lake View) A 2:06.86 NWI 1 —
DQ Oak Park (Fenwick) A NT NWI 1

Class AA Girls Varsity 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Gabrielle DesRosiers Jr Chicago (North Lawnd 59.15 4 —
2 Kaitlyn Thrash So Chicago (De La Salle 59.35 4 —
3 Marion Edwards Fr Chicago (De La Salle 1:04.72 4 —
4 Ciera Brewer Sr Chicago (Jones) 1:05.05 3 —
5 Ariannie Foster Fr Chicago (North Lawnd 1:07.13 3 —
6 Ryan Cook Fr Chicago (King) 1:07.48 3 —
7 Tiera Allen Jr Chicago (Dunbar) 1:07.63 4 —
8 Jade Lee Jr Chicago (DuSable) 1:07.83 4 —
9 Zoe Warms Fr Chicago (Latin) 1:08.02 4 —
10 Maria Garza Sr Chicago (Noble/Muchi 1:08.90 2 —
11 Asia Eubanks Jr Chicago (Marshall) 1:09.19 2 —
12 Kendal Lee Jr Chicago (Latin) 1:10.06 3 —
13 Elizabeth Shirk Sr Chicago (Payton) 1:11.82 3 —
14 Abby Rooney Fr Chicago (Payton) 1:11.92 3 —
15 Ruby Rico So Chicago (Noble/Bulls 1:11.93 2 —
16 Ciara Greene So Chicago (Jones) 1:13.67 3 —
17 Nancy Contreras So Chicago (Solorio Aca 1:15.88 1 —
18 Jackie Silva Sr Chicago (Noble/Muchi 1:17.90 2 —
19 Maria Reyes Jr Chicago (Instituto H 1:18.08 1 —
20 Laura Hernandez Sr Chicago (Solorio Aca 1:18.75 1 —
21 Dai Milan Coleman Jr Chicago (Perspective 1:25.88 2 —
DNS Karen Rivera Sr Chicago (Instituto H NT 1
DNS Dakota Alston So Chicago (DuSable) NT 2
DNS Kayla Banks So Chicago (Noble/UIC) NT 2
DNS Dejah Haywood So Chicago (Perspective NT 2
DNS Aireal Harris So Chicago (King) NT 3
DNS Kiajuana Veal So Chicago (Dunbar) NT 4
DNS Chelsea Billingsley Sr Chicago (Noble/Bulls NT 4

Class AAA Varsity Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Hannah Cohn Jr Chicago (St. Ignatiu 57.51 3 —
2 Jasmine Smyles Jr Chicago (Prosser) 58.55 3 —
3 Shamarra Crudup Jr Chicago (Westinghous 58.83 3 —
4 Jerrie Hinds Jr Chicago (Westinghous 1:01.11 3 —
5 Tess Shannon Fr Oak Park (Fenwick) 1:01.49 3 —
6 Jazmin Beion Fr Oak Park (O.P.-River 1:03.76 2 —
7 Audry Konow Jr Chicago (Northside) 1:03.81 2 —
8 Candace Tukes Jr Chicago (Whitney You 1:04.15 2 —
9 Viv Henning Oak Park (O.P.-River 1:04.83 1 —
10 Eve Houser So Chicago (Northside) 1:05.35 2 —
11 Anastasia Bouchelion Jr Chicago (St. Ignatiu 1:05.92 1 —
12 Kamaria Crowley So Chicago (Little Vill 1:06.78 2 —
13 Alexis Wilson Sr Chicago (Whitney You 1:07.19 2 —
14 Johntae Brown So Chicago (Schurz) 1:09.12 1 —
15 Alyssa Dirico Jr Chicago (Lincoln Par 1:09.55 1 —
16 Beverly Daza Jr Chicago (Lincoln Par 1:10.01 1 —
17 Aaliyah Smith Maywood (Proviso Eas 1:13.96 2 —
18 Isabelle Soto So Chicago (Lake View) 1:16.53 1 —
19 Magdalena Sotelo So Chicago (Lake View) 1:22.63 1 —
DNF Anna Baltudis So Chicago (Lane) NT 3
DNS Sarah McManus So Oak Park (Fenwick) NT 1
DNS Imani Davis Jr Chicago (Lane) NT 3
DNS Diamond Mazie So Maywood (Proviso Eas NT 3

Class AA Girls Varsity 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Khydeshia Bouie Sr Chicago (North Lawnd 48.93 —
2 Keegan Barone Jr Chicago (Latin) 51.88 —
3 Iesha Henry So Chicago (North Lawnd 53.41 —
4 Yahaira Tarr So Chicago (Jones) 56.07 —
5 Noelani Pierce So Chicago (Jones) 57.90 —
6 Chania Dobson Fr Chicago (King) 58.73 —
7 Lydia Golitz Sr Chicago (Payton) 1:00.81 —
FS Caroline Riis Fr Chicago (Latin) NT

Class AAA Varsity Girls 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Grace Cronin Jr Oak Park (Fenwick) 43.58 3 —
2 Sabrina Matias Sr Chicago (Lane) 46.62 3 —
3 Jade’ Mayes So Chicago (Westinghous 47.43 3 —
4 Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River 47.56 3 —
5 Jamika Leverston So Chicago (Westinghous 48.16 3 —
6 Brigid Bendig So Chicago (St. Ignatiu 51.35 3 —
7 Azana Clark-Jordan Jr Chicago (Whitney You 51.57 3 —
8 Desiree Gibson Jr Oak Park (Fenwick) 52.22 2 —
9 Sharnice Dean So Maywood (Proviso Eas 52.61 2 —
10 Tatiana Montanez Fr Chicago (Whitney You 53.36 2 —
11 NiaSanda Jackson Jr Chicago (St. Ignatiu 54.10 2 —
12 Julia Lawson Jr Chicago (Lane) 54.27 2 —
13 Cassidy Keyes Jr Chicago (Lincoln Par 54.43 3 —
14 Vivekae Kim So Chicago (Northside) 54.90 2 —
15 Jahlynn Hancock So Chicago (Lincoln Par 56.58 2 —
16 Areella Lewis So Maywood (Proviso Eas 59.63 2 —
SCR Sheryl Quinn Jr Chicago (Foreman) NT 1
SCR Ana Luna Fr Chicago (Schurz) NT 1
SCR Grace Cronin Jr Oak Park (Fenwick) NT 3
SCR Sabrina Matias Sr Chicago (Lane) NT 3
SCR Azana Clark-Jordan Jr Chicago (Whitney You NT 3
SCR Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River NT 3
SCR Jade’ Mayes So Chicago (Westinghous NT 3
SCR Jamika Leverston So Chicago (Westinghous NT 3
SCR Cassidy Keyes Jr Chicago (Lincoln Par NT 3
SCR Brigid Bendig So Chicago (St. Ignatiu NT 3

Class AA Girls Varsity 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Abigail Nadler Sr Chicago (Latin) 5:24.95 2 —
2 Emma Wilson So Chicago (Jones) 5:41.79 2 —
3 Rachel Jones So Chicago (Jones) 5:42.00 2 —
4 Alana Chandler Fr Chicago (Payton) 5:42.98 2 —
5 Samantha Foster Sr Chicago (Payton) 5:50.20 2 —
6 Maria Garcia Jr Chicago (Solorio Aca 5:55.37 2 —
7 Julia Nadler Jr Chicago (Latin) 6:02.01 2 —
8 Deanna Williams Sr Chicago (Noble/Muchi 6:07.07 2 —
9 Anastasia Rodriguez Sr Chicago (Noble/Bulls 6:16.93 1 —
10 Damaris Nunez Jr Chicago (Noble/Bulls 6:16.97 1 —
11 Vanessa Roa Jr Chicago (Noble/Muchi 6:31.57 1 —
12 Jackie Hernandez Sr Chicago (Solorio Aca 6:46.59 1 —
13 Felicia Buchanan So Chicago (Perspective 7:50.46 1 —
14 Alexandra Vazquez Jr Chicago (Cristo Rey 8:05.13 1 —
DNS Lissette Garcia Sr Chicago (Cristo Rey NT 1
DNS Loren Walter So Chicago (De La Salle NT 1
DNS Alona Taylor Fr Chicago (De La Salle NT 1
DNS Kayla Buchanan Jr Chicago (Perspective NT 2

Class AAA Varsity Girls 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Olivia Ryan Sr Oak Park (Fenwick) 5:17.60 2 —
2 Hannah Gorin Sr Oak Park (O.P.-River 5:22.86 2 —
3 Sara McCoy Fr Chicago (Northside) 5:32.38 2 —
4 Zoe Kane-Preissing Jr Chicago (Whitney You 5:41.39 2 —
5 Margaret O’Brien Fr Oak Park (Fenwick) 5:41.61 2 —
6 Violet Sackett Jr Chicago (Northside) 5:42.98 2 —
7 Natalia Luna Jr Chicago (St. Ignatiu 5:49.87 2 —
8 Emma Dempsey Sr Oak Park (O.P.-River 5:49.91 2 —
9 Alyssa Hui Jr Chicago (Lincoln Par 5:54.93 2 —
10 Jasmine Medina So Chicago (Lake View) 5:58.31 1 —
11 Karen Dorantes So Chicago (Lane) 5:59.30 2 —
12 Ruby Flores Jr Chicago (Lincoln Par 6:01.30 1 —
13 Helen Roach Sr Chicago (St. Ignatiu 6:04.82 2 —
14 Alessa Ringo Fr Chicago (Whitney You 6:07.44 1 —
15 Sheridan Waldack Fr Chicago (Lane) 6:08.71 1 —
16 Esmeralda Gonzalez Jr Chicago (Little Vill 6:41.39 1 —
DNS Jaqueline Escobar So Chicago (Lake View) NT 1

Class AA Girls Varsity 4 x 400 Meter Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Chicago (North Lawndale C A 4:12.05 NWI 2 —
2 Chicago (Noble/Bulls) A 4:15.83 NWI 2 —
3 Chicago (De La Salle) A 4:20.10 NWI 2 —
4 Chicago (Latin) A 4:34.91 NWI 2 —
5 Chicago (Dunbar) A 4:40.18 NWI 2 —
6 Chicago (Payton) A 4:43.48 NWI 2 —
7 Chicago (Jones) A 4:44.49 NWI 2 —
8 Chicago (King) A 4:45.30 NWI 1 —
9 Chicago (Solorio Academy) A 4:53.84 NWI 1 —
10 Chicago (DuSable) A 4:55.03 NWI 2 —
SCR Chicago (Perspectives/IIT A NT NWI 1

Class AAA Varsity Girls 4 x 400 Relay
=====================================================================
Team Time Wind H# Pts
———————————————————————
1 Oak Park (O.P.-River Fore A 3:56.32 NWI 2 —
2 Chicago (Westinghouse Col A 3:59.53 NWI 2 —
3 Chicago (Lane) A 3:59.71 NWI 2 —
4 Maywood (Proviso East) A 4:10.64 NWI 2 —
5 Chicago (Whitney Young) A 4:15.40 NWI 2 —
6 Chicago (St. Ignatius Col A 4:15.45 NWI 2 —
7 Oak Park (Fenwick) A 4:19.24 NWI 2 —
8 Chicago (Northside) A 4:21.90 NWI 2 —
9 Chicago (Lincoln Park) A 4:33.97 NWI 1 —
10 Chicago (Lake View) A 4:40.54 NWI 1 —
11 Chicago (Prosser) A 4:50.92 NWI 1 —
12 Chicago (Schurz) A 5:33.58 NWI 1 —

Class AAA Varsity Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River 11-00.00 —
2 Chisomije Nwoko Jr Oak Park (O.P.-River 10-06.00 —
3 Marley Hornewer Jr Chicago (Whitney You 10-00.00 —
4 Grace Zarzecki Sr Chicago (Whitney You 9-06.00 —
5 Karina Rubio Sr Chicago (St. Ignatiu 8-00.00 —
6 Hallie Gross Sr Chicago (St. Ignatiu 7-06.00 —

Class AA Girls Varsity Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Carah Cole Jr Chicago (Perspective 83-10 —
2 Desiree Reed Sr Chicago (Dunbar) 70-08 —
3 Alaysia Hardy Jr Chicago (Perspective 67-00 —
4 Iesha Henry So Chicago (North Lawnd 65-09 —
5 EL Buchanan Fr Chicago (Latin) 65-00 —
6 Danae Gomez Jr Chicago (Latin) 61-01 —
7 Mireya Gomez So Chicago (Payton) 57-09 —
7 Bre’Annah Stampley Jr Chicago (Jones) 57-09 —
9 Kierra Abrham Sr Chicago (North Lawnd 56-05 —
10 Terrina Strauthers Jr Chicago (Marshall) 45-04 —
11 Mena Ruiz Jr Chicago (Solorio Aca 45-03 —
12 Catrina Malone Fr Chicago (King) 29-01 —
DNS Kinara Brown Fr Chicago (King) ND
DNS Denise Williams So Chicago (Dunbar) ND
NM Katelyn Hutchinson Fr Chicago (Payton) ND

Class AAA Varsity Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Raquel Gonzalez Sr Chicago (Lane) 107-00 —
2 Grace Zarzecki Sr Chicago (Whitney You 99-10 —
3 Libby Hackett Sr Oak Park (Fenwick) 88-10 —
4 Antonia Simpson Jr Chicago (St. Ignatiu 88-01 —
5 Breanna Winfrey Jr Maywood (Proviso Eas 80-06 —
6 Jean Ang Jr Chicago (Lane) 78-06 —
7 Jackie Luna Sr Chicago (Schurz) 73-11 —
8 Emma Hackett Fr Oak Park (Fenwick) 72-01 —
9 Delia West Sr Chicago (St. Ignatiu 65-06 —
10 Kyra-Marie Vincent Sr Oak Park (O.P.-River 60-09 —
11 Shaina Harris Jr Oak Park (O.P.-River 60-02 —
12 Aleah Wilson Fr Chicago (Northside) 59-11 —
13 Princess Antwi So Chicago (Lake View) 53-11 —
14 Maya Rowe So Chicago (Northside) 45-02 —
DNS Karla Hernandez Sr Chicago (Schurz) ND
NM Alice Lee Sr Chicago (Whitney You ND

Class AA Girls Varsity High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Nadia Miller Sr Chicago (North Lawnd 5-04.00 —
2 Desiree Reed Sr Chicago (Dunbar) 4-06.02 —
3 Takedia Howze Jr Chicago (North Lawnd 4-06.01 —
4 Isis Trebble Fr Chicago (De La Salle 4-06.00 —
5 Lourdes Taylor So Chicago (Latin) 4-04.00 —
6 Zoe Jackson So Chicago (Jones) 4-02.01 —
7 Audrey Stiffle Sr Chicago (Latin) 4-02.00 —
8 Dalonna Young Jr Chicago (DuSable) 3-10.00 —
DNS Zirui Guo Jr Chicago (Payton) NH
NH Hannah Barton Fr Chicago (Jones) NH
NH Nancy Contreras So Chicago (Solorio Aca NH

Class AAA Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Indya McGuffin Sr Chicago (Whitney You 5-01.00 —
2 Sydney Rayburn Fr Oak Park (O.P.-River 5-00.00 —
3 Ayana Davis Jr Chicago (St. Ignatiu 4-10.02 —
4 Isabella FioRito Jr Oak Park (Fenwick) 4-10.01 —
5 Autumn Murdock Jr Chicago (Lane) 4-10.00 —
6 Karmyn Doughty Jr Chicago (Whitney You 4-08.00 —
7 Aleah Wilson Fr Chicago (Northside) 4-00.00 —
7 Raquel Goslin So Chicago (St. Ignatiu 4-00.00 —
DNS Elizabeth O’Conor Sr Chicago (Northside) NH
NH Emily Splinter So Chicago (Lincoln Par NH

Class AA Girls Varsity Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Jaimie Robinson So Chicago (De La Salle 16-07.50 NWI 2 —
2 Diamond Douglas Sr Chicago (North Lawnd 16-00.75 NWI 2 —
3 Katelynn Jankowiak Jr Chicago (Payton) 15-06.00 NWI 2 —
4 Aireal Harris So Chicago (King) 14-07.75 NWI 2 —
5 Tatianna Campbell So Chicago (North Lawnd 14-07.25 NWI 2 —
6 Brittany Lieber Sr Chicago (Jones) 14-04.50 NWI 2 —
7 Eberae Mance Sr Chicago (DuSable) 13-09.50 NWI 1 —
8 Bre’Annah Stampley Jr Chicago (Jones) 13-08.00 NWI 1 —
9 Kehinde Ayedun Fr Chicago (Noble/Bulls 13-01.25 NWI 1 —
10 Audrey Stiffle Sr Chicago (Latin) 12-11.25 NWI 1 —
11 Angel Gaines Sr Chicago (DuSable) 12-04.25 NWI 2 —
12 Nyaira Goins Fr Chicago (Dunbar) 12-01.25 NWI 1 —
13 Isabella Norris Jr Chicago (Latin) 10-04.00 NWI 1 —
14 Brittney Hill So Chicago (Solorio Aca 8-10.75 NWI 1 —
DNS Jessica Handey- Burri Sr Chicago (King) ND 2
NM Ryane Jackson Fr Chicago (Perspective ND 1
NM Desiree Reed Sr Chicago (Dunbar) ND 1
NM Joya Wright Fr Chicago (De La Salle ND 2

Class AAA Varsity Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Amira Hardman Fr Chicago (Lane) 17-01.25 NWI 2 —
2 Karmyn Doughty Jr Chicago (Whitney You 16-11.50 NWI 2 —
3 Vanessa Griffin Sr Oak Park (O.P.-River 16-10.75 NWI 2 —
4 Aryn Lyke Fr Chicago (St. Ignatiu 16-09.75 NWI 2 —
5 Lashauni Lashley So Oak Park (O.P.-River 16-05.25 NWI 2 —
6 Indya McGuffin Sr Chicago (Whitney You 16-05.00 NWI 2 —
7 Anna Waring Fr Oak Park (Fenwick) 16-04.75 NWI 2 —
8 Diamond Black Fr Chicago (Lane) 15-08.25 NWI 1 —
9 Zaria Evans Sr Chicago (Westinghous 15-07.50 NWI 1 —
10 Mauria Oldham Fr Chicago (Lincoln Par 15-06.25 NWI 1 —
11 Claire Mangan Jr Chicago (St. Ignatiu 15-00.75 NWI 1 —
12 Tess Shannon Fr Oak Park (Fenwick) 14-11.50 NWI 2 —
13 Taniyah Minniefield So Chicago (Westinghous 14-11.25 NWI 2 —
14 Zakeya Hoard Sr Chicago (Foreman) 14-02.75 NWI 1 —
15 Fiona Casey So Chicago (Northside) 13-10.25 NWI 1 —
DNS Destiny Rivera So Chicago (Northside) ND 1
DNS Magdalena Sotelo So Chicago (Lake View) ND 1
DNS Zarina Foutress Fr Chicago (Lincoln Par ND 1

Class AA Girls Varsity Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Carah Cole Jr Chicago (Perspective 34-08.00 —
2 Alaysia Hardy Jr Chicago (Perspective 32-00.00 —
3 Alondra Colunga Jr Chicago (Instituto H 26-10.00 —
4 Iesha Henry So Chicago (North Lawnd 25-07.00 —
5 Mia Harris Jr Chicago (Phillips) 24-00.00 —
6 Bre’Annah Stampley Jr Chicago (Jones) 23-05.50 —
7 Terrina Strauthers Jr Chicago (Marshall) 23-01.50 —
8 Sophia Hoang Sr Chicago (Payton) 22-10.00 —
9 Ariannie Foster Fr Chicago (North Lawnd 22-03.00 —
10 Dalonna Young Jr Chicago (DuSable) 20-09.00 —
11 Shania Carter Fr Chicago (Noble/Bulls 20-06.50 —
12 EL Buchanan Fr Chicago (Latin) 20-00.50 —
13 Heather Drain So Chicago (Jones) 19-02.00 —
14 Danae Gomez Jr Chicago (Latin) 17-01.50 —
15 Mena Ruiz Jr Chicago (Solorio Aca 16-06.50 —
DNS Kira Frazier Sr Chicago (DuSable) ND
DNS Catrina Malone Fr Chicago (King) ND
DNS Denise Williams So Chicago (Dunbar) ND

Class AAA Varsity Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Chardae Bennett Jr Oak Park (O.P.-River 38-01.00 —
2 Jadah Keith So Chicago (Whitney You 35-05.50 —
3 Grace Zarzecki Sr Chicago (Whitney You 34-04.00 —
4 Delia West Sr Chicago (St. Ignatiu 33-07.00 —
5 Raquel Gonzalez Sr Chicago (Lane) 31-00.00 —
6 Breanna Winfrey Jr Maywood (Proviso Eas 28-00.00 —
7 Ariyan Crittenden Jr Oak Park (Fenwick) 27-03.50 —
8 Venus Vazquez Fr Chicago (Lane) 27-02.00 —
9 Kahla Taylor Sr Oak Park (O.P.-River 26-09.50 —
10 Amber Cooper So Chicago (St. Ignatiu 25-09.00 —
11 Princess Antwi So Chicago (Lake View) 25-00.00 —
12 Audry Konow Jr Chicago (Northside) 24-10.00 —
12 Jackie Luna Sr Chicago (Schurz) 24-10.00 —
14 Aleah Wilson Fr Chicago (Northside) 23-09.00 —
15 Guadalupe Perez Fr Chicago (Schurz) 20-11.00 —

Class AA Girls Varsity Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Jaimie Robinson So Chicago (De La Salle 39-08.00 NWI —
2 Takedia Howze Jr Chicago (North Lawnd 33-07.50 NWI —
3 Tatianna Campbell So Chicago (North Lawnd 32-04.00 NWI —
4 Brittany Lieber Sr Chicago (Jones) 31-10.51 NWI —
5 Isis Trebble Fr Chicago (De La Salle 31-10.50 NWI —
6 Bre’Annah Stampley Jr Chicago (Jones) 31-02.00 NWI —
7 Eberae Mance Sr Chicago (DuSable) 29-07.50 NWI —
8 Audrey Stiffle Sr Chicago (Latin) 28-03.00 NWI —
9 Angel Gaines Sr Chicago (DuSable) 26-10.00 NWI —
10 Chania Dobson Fr Chicago (King) 24-11.75 NWI —
11 Anais Macias Jr Chicago (Solorio Aca 24-03.75 NWI —
DNS Isabella Norris Jr Chicago (Latin) ND
DNS Zirui Guo Jr Chicago (Payton) ND

Class AAA Varsity Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Chena Underhill Jr Oak Park (O.P.-River 35-11.00 NWI —
2 Indya McGuffin Sr Chicago (Whitney You 35-08.25 NWI —
3 Zaria Evans Sr Chicago (Westinghous 35-02.25 NWI —
4 Jakeena McKay Sr Chicago (Lane) 34-10.75 NWI —
5 Taylor Calcagno Fr Oak Park (Fenwick) 33-00.50 NWI —
6 Claire Mangan Jr Chicago (St. Ignatiu 32-10.50 NWI —
7 Aryn Lyke Fr Chicago (St. Ignatiu 32-08.75 NWI —
8 Adrianna Barnes So Maywood (Proviso Eas 31-07.00 NWI —
9 Taniyah Minniefield So Chicago (Westinghous 31-03.00 NWI —
10 Mauria Oldham Fr Chicago (Lincoln Par 30-02.25 NWI —
11 Hilary Martinez Sr Chicago (Lane) 30-01.75 NWI —
12 Jazmin Beion Fr Oak Park (O.P.-River 28-08.50 NWI —
13 Stephanie Mroz Fr Oak Park (Fenwick) 28-00.00 NWI —
NM Shea Randall Fr Chicago (Lincoln Par ND
NM Karmyn Doughty Jr Chicago (Whitney You ND

Class AAA Girls Team Scores (35 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Oak Park (O.P.-River Fore 130.5 16.5 10 14 36 10 44 0
2 Chicago (Whitney Young) 101.5 12 6 9 13 22 38 0
3 Chicago (Lane) 75 0 28 10 8 13 16 0
4 Chicago (Westinghouse Col 72 34 0 8 24 0 6 0
5 Chicago (St. Ignatius Col 70 18 14 1 15 8 14 0
6 Oak Park (Fenwick) 62 2 24 20 4 6 6 0
7 Chicago (Northside) 21 0 11 0 10 0 0 0
8 Maywood (Proviso East) 15 0 0 0 12 3 0 0
9 Chicago (Prosser) 13 11 0 0 2 0 0 0
10 Chicago (Noble/Muchin) 1 0 0 0 1 0 0 0

Class AA Girls Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Chicago (North Lawndale C 129 34 0 26 21 8 40 0
2 Chicago (De La Salle) 94 34 0 10 24 0 26 0
3 Chicago (Latin) 68 0 35 14 14 3 2 0
4 Chicago (Jones) 61 4 22 11 16 1 7 0
5 Chicago (Dunbar) 36 4 0 0 16 8 8 0
6 Chicago (Perspectives/IIT 34 0 0 0 0 34 0 0
7 Chicago (Payton) 34 4 17 0 7 0 6 0
8 Chicago (Noble/Bulls) 22 0 10 0 12 0 0 0
9 Chicago (King) 13 2 0 1 6 0 4 0
10 Chicago (Prosser) 13 11 0 0 2 0 0 0
11 Chicago (Solorio Academy) 11 0 7 0 4 0 0 0
12 Chicago (Noble/DRW Tradin 10 10 0 0 0 0 0 0
13 Chicago (Instituto Health 6 0 0 0 0 6 0 0
14 Chicago (Phillips) 3 1 0 0 0 2 0 0
15 Chicago (DuSable) 2 0 2 0 0 0 0 0

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s