CSL South Boys 2015 Indoor

RaceTab 3 by MileSplit                  Registered to: IPTT, Illinois Prep Top Timing

CSL South Indoor Championships – 03/20/2015
Evanston HS, Evanston, IL

Frosh-Soph Mens 55m  Low Hurdles Prelims
==============================================================
Name                  Yr Team                      Time H#
————————————————————–
1 John Lazar            10 Skokie (Niles West)       8.85  2
2 Chris Erjavac         10 Skokie (Niles West)       9.13  1
3 Max Gerber             9 Glenview (Glenbrook       9.35  1
4 Chris Read            10 Park Ridge (Maine So      9.37  1
5 Finn Moriarity        10 Winnetka (New Trier)      9.69  2
6 Jack Pistorius        10 Park Ridge (Maine So      9.72  2
7 Owen Ennis            10 Evanston (Twp.)           9.92  1
8 Branislav Andelkovic  10 Glenview (Glenbrook      10.34  2
9 Carlos Gonzalez       10 Evanston (Twp.)          10.52  2
DNF Josh Lambert          10 Winnetka (New Trier)        NT  1

Frosh-Soph Mens 55m Low Hurdles Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 John Lazar            10 Skokie (Niles West)       8.69    10
2 Chris Erjavac         10 Skokie (Niles West)       8.91     8
3 Finn Moriarity        10 Winnetka (New Trier)      9.01     6
4 Jack Pistorius        10 Park Ridge (Maine So      9.13     4
5 Chris Read            10 Park Ridge (Maine So      9.44     2
6 Max Gerber             9 Glenview (Glenbrook       9.65     1

Varsity Mens 55m Low Hurdles Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Roland Amarteifio     11 Evanston (Twp.)           7.79    10
2 Babajide Bamgbose     11 Evanston (Twp.)           8.15     8
3 Peter Wassmann        12 Glenview (Glenbrook       8.27     6
4 Tommy Ball            12 Winnetka (New Trier)      8.83     4
5 Jordan Willis         12 Park Ridge (Maine So      8.86     2
6 Kevin Jeon            11 Glenview (Glenbrook      10.08     1

Frosh-Soph Mens 55 Meter Dash Prelims
==============================================================
Name                  Yr Team                      Time H#
————————————————————–
1 Miles Hampton         10 Evanston (Twp.)           6.94  1
2 Matt Holbrook         10 Park Ridge (Maine So      7.15  2
3 Jack Smithe           10 Winnetka (New Trier)      7.22  1
4 Wei Chen               9 Winnetka (New Trier)      7.25  2
5 Matt Galanapoulos     10 Skokie (Niles West)       7.27  1
6 Max Gerber             9 Glenview (Glenbrook       7.43  2
7 Noah Acocella          9 Glenview (Glenbrook       7.46  1
8 Mike Pusateri         10 Park Ridge (Maine So      7.61  1
9 Matt Metz             10 Skokie (Niles West)       7.66  2

Frosh-Soph Mens 55 Meter Dash Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Miles Hampton         10 Evanston (Twp.)           6.87    10
2 Matt Galanapoulos     10 Skokie (Niles West)       7.08     8
3 Jack Smithe           10 Winnetka (New Trier)      7.18     6
4 Matt Holbrook         10 Park Ridge (Maine So      7.19     4 .182
5 Wei Chen               9 Winnetka (New Trier)      7.19     2 .186
6 Max Gerber             9 Glenview (Glenbrook       7.31     1

Varsity Mens 55 Meter Dash Prelims
==============================================================
Name                  Yr Team                      Time H#
————————————————————–
1 Reggie Murphy         12 Evanston (Twp.)           6.72  1 .720
1 Malachi Adams         12 Evanston (Twp.)           6.72  2 .720
3 Tom Bazarek           12 Park Ridge (Maine So      6.97  2
4 Silvan Lupas          11 Skokie (Niles West)       7.01  2
5 Nick Sajenko Sajenko  11 Park Ridge (Maine So      7.02  1
6 Tim Mollman           12 Winnetka (New Trier)      7.08  1
7 Jeff Willer           12 Skokie (Niles West)       7.10  1
8 Jas Schuldt           12 Winnetka (New Trier)      7.11  2
9 Ryan Cleary           12 Glenview (Glenbrook       7.25  1
10 Patrick Nichols       12 Waukegan                  7.28  2
11 Evan Ren              12 Glenview (Glenbrook       7.33  2
DNS Sergio Zelaya         11 Waukegan                    NT  1

Varsity Mens 55 Meter Dash Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Malachi Adams         12 Evanston (Twp.)           6.62    10
2 Reggie Murphy         12 Evanston (Twp.)           6.63     8
3 Silvan Lupas          11 Skokie (Niles West)       6.91     6
4 Tom Bazarek           12 Park Ridge (Maine So      6.95     4
5 Tim Mollman           12 Winnetka (New Trier)      7.07     2
6 Nick Sajenko Sajenko  11 Park Ridge (Maine So      7.08     1

Frosh-Soph Mens 55m Hurdles Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Steven Hristov           Skokie (Niles West)       8.20    10
2 Finn Moriarity        10 Winnetka (New Trier)      8.21     8
3 Chris Erjavac         10 Skokie (Niles West)       8.46     6
4 Max Gerber             9 Glenview (Glenbrook       8.52     4
5 Liam Pittges          10 Park Ridge (Maine So      8.62     2
6 Chris Read            10 Park Ridge (Maine So      8.68     1

Varsity Mens 55m Hurdles Prelims
==============================================================
Name                  Yr Team                      Time H#
————————————————————–
1 Roland Amarteifio     11 Evanston (Twp.)           7.50  1
2 Babajide Bamgbose     11 Evanston (Twp.)           7.73  2
3 Mike Malina           12 Skokie (Niles West)       7.76  1
4 Peter Wassmann        12 Glenview (Glenbrook       7.84  2
5 Tommy Ball            12 Winnetka (New Trier)      8.36  1 .355
6 Jordan Willis         12 Park Ridge (Maine So      8.36  1 .359
7 Chris Bechtel         11 Winnetka (New Trier)      8.66  2
8 Micah Davis           11 Waukegan                  9.34  2
9 Kevin Jeon            11 Glenview (Glenbrook       9.51  1
SCR Matt Dilfer           11 Park Ridge (Maine So        NT  2

Varsity Mens 55m Hurdles Finals
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Roland Amarteifio     11 Evanston (Twp.)           7.57    10
2 Babajide Bamgbose     11 Evanston (Twp.)           7.70     8
3 Mike Malina           12 Skokie (Niles West)       7.74     6
4 Peter Wassmann        12 Glenview (Glenbrook       8.13     4
5 Tommy Ball            12 Winnetka (New Trier)      8.49     2
6 Chris Bechtel         11 Winnetka (New Trier)      8.80     1

Frosh-Soph Mens 4×800 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A                     9:03.94    10
1) Francis Borys         2) Matt Roge
3) Sean Gorney           4) Miles Purcell
2 Glenview (Glenbrook South) A               9:05.34     8
1) Chris Lee             2) Matt Runtz
3) Justin Naal           4) Sam Cowhey
3 Skokie (Niles West) A                      9:35.90     6
1) Herald Guinto         2) Muzzamil Muztar
3) Kevinash Jeyasigan    4) Abdallah Hashlamoun
4 Evanston (Twp.) A                          9:51.18     4
1) Davis Patterson       2) Nick Baumann
3) Jacob Glassman        4) Joe Eovaldi
5 Park Ridge (Maine South) A                10:34.47     2

Varsity Mens 4×800 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A                     8:29.52    10
1) Ted Oh                2) Tommy Eberle
3) Warren Blood          4) Tristan Jacobs-Martin
2 Evanston (Twp.) A                          8:43.32     8
1) Ryan Christie         2) Sam Bergman
3) Lucas Suycott         4) Breton Lowry
3 Glenview (Glenbrook South) A               8:47.74     6
1) Nash Kennedy          2) Nick Stanek
3) Colin Burrowes        4) Mike Aki
4 Waukegan A                                 8:48.17     4
5 Park Ridge (Maine South) A                 8:52.38     2
1) Connor Beaugureau     2) Ray Sutschek
3) Charlie Mistrata      4) Aidan Gaskin
6 Skokie (Niles West) A                      9:17.95     1
1) Adrian Vargas         2) Alec Tulsky
3) Jared Turrel          4) Keith Valenzuela

Frosh-Soph Mens 3200 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Jack Whetstone        10 Glenview (Glenbrook   10:18.47    10
2 Jordan Theriault       9 Glenview (Glenbrook   10:30.28     8
3 Matt Burke            10 Winnetka (New Trier)  10:31.47     6
4 Brian Shanahan        10 Park Ridge (Maine So  10:36.44     4
5 Sam Conkle            10 Skokie (Niles West)   10:37.81     2
6 Alex Wagner            9 Park Ridge (Maine So  10:40.53     1
7 Ethan Jakob            9 Winnetka (New Trier)  10:40.99
8 Sebastian Villegas    10 Skokie (Niles West)   11:24.17
9 Ethan Hawker           9 Evanston (Twp.)       11:34.78

Varsity Mens 3200 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Paul d’Ambrosio       12 Park Ridge (Maine So  10:06.63    10
2 Ralph Patejunas       11 Park Ridge (Maine So  10:08.16     8
3 Zach Schreier         11 Winnetka (New Trier)  10:10.88     6
4 Josh Rosenkranz       12 Winnetka (New Trier)  10:26.97     4
5 Eric Scott            11 Skokie (Niles West)   10:32.26     2
6 Charith Wickrema      12 Glenview (Glenbrook   10:58.47     1
7 Victor Solano            Waukegan              11:35.14
DNS Sammy Iverson         11 Skokie (Niles West)         NT

Frosh-Soph Mens 800 Meters Prelims
===========================================================
Name                  Yr Team                      Time
———————————————————–
1 Niko Dominguez        10 Skokie (Niles West)    2:09.01
2 Mason Brachmann       10 Winnetka (New Trier)   2:11.22
3 Ryan Struckman         9 Winnetka (New Trier)   2:11.78
4 Alex Perez            10 Skokie (Niles West)    2:12.10
5 Daniel Cho             9 Glenview (Glenbrook    2:21.90
6 Steven Kang           11 Glenview (Glenbrook    2:25.88
7 Jake Mellema           9 Park Ridge (Maine So   2:26.39
8 Ryan Prendergast       9 Park Ridge (Maine So   2:26.77
DNS Logan Singer           9 Evanston (Twp.)             NT
SCR Julian Lazcon            Waukegan                    NT
Julian Lazcon            Waukegan                    NT
Jake Mellema           9 Park Ridge (Maine So        NT
Ryan Prendergast       9 Park Ridge (Maine So        NT

Varsity Mens 800 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Carl Klamm            12 Evanston (Twp.)        2:03.02    10
2 Trinton Jones         12 Evanston (Twp.)        2:04.43     8
3 Jeremy Glickman       11 Winnetka (New Trier)   2:06.70     6
4 Zach Fishman          11 Park Ridge (Maine So   2:07.84     4
5 Henry Dickson         12 Glenview (Glenbrook    2:08.88     2
6 Mateen Hussaini       12 Skokie (Niles West)    2:12.70     1
7 Alex Burck            11 Winnetka (New Trier)   2:15.30
8 Ben Steffen           12 Park Ridge (Maine So   2:16.43
9 Keith Valenzuela      11 Skokie (Niles West)    2:24.33
10 Kyle Wynn                Waukegan               2:34.91
DNS Henry Netherland      11 Glenview (Glenbrook         NT
DNS Carlos Scott             Waukegan                    NT

Frosh-Soph Mens 4×200 Relay
===============================================================
Team                                          Time H#   Pts
—————————————————————
1 Winnetka (New Trier) A                     1:42.45  2    10
1) Wei Chen              2) Jack Smithe
3) Sam Shonfeld          4) Jack Lauer
2 Skokie (Niles West) B                      1:44.09  1     8
1) Matt Gananopolis      2) Matt Metz
3) Andrew Bortay         4) Bryan Sorensen
3 Glenview (Glenbrook South) A               1:44.40  2     6
1) Clayton Nelson        2) Christian Cole
3) Noah Acocella         4) Jack Kelly
4 Evanston (Twp.) A                          1:45.28  2     4
1) Miles Hampton         2) Matt Bates
3) Anthony Hutchins      4) Ted Dove
DQ Park Ridge (Maine South) A                      NT  1
1) Jack Pistorius        2) Matt Holbrook
3) Liam Pittges          4) Sander Sudrzynski
5) Matt Fortune

Varsity Mens 4×200 Relay
===============================================================
Team                                          Time H#   Pts
—————————————————————
1 Evanston (Twp.) A                          1:36.54  2    10
1) Malachi Adams         2) Reggie Murphy
3) Garfield Wellington   4) Marcus Starks
2 Winnetka (New Trier) A                     1:38.53  1     8
1) Nick Kwok             2) Alex Severino
3) Jake Conterato        4) Ray Lemaine
3 Park Ridge (Maine South) A                 1:40.01  2     6
1) Nick Sajenko          2) Mike Gabel
3) Agostino Lappo        4) Alex Jasper
5) Tom Bazarek
4 Glenview (Glenbrook South) A               1:40.97  2     4
1) Chris Jin             2) Jimmy Lustig
3) Chris Park            4) Peter Wassmann
5 Skokie (Niles West) A                      1:44.89  1     2
1) Brendan Broderick     2) Shun Ganas
3) Chris Rezendez        4) Harold Davis

Frosh-Soph Mens 400 Meters
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Emanuel Rivera        10 Skokie (Niles West)      57.59  3    10
2 Alex Fernandez        10 Winnetka (New Trier)     57.61  3     8
3 Albert Yen             9 Winnetka (New Trier)     58.10  3     6
4 David Sahakian        10 Skokie (Niles West)      58.94  3     4
5 Desmond Lewis            Waukegan                 59.82  2     2
6 Mike Hampton          10 Glenview (Glenbrook    1:00.09  1     1
7 Marc Geiben           10 Glenview (Glenbrook    1:01.77  1
8 Conor Harrington      10 Park Ridge (Maine So   1:04.43  2
9 Mike Maune            10 Park Ridge (Maine So   1:04.56  2
10 Aaron Holzmueller      9 Evanston (Twp.)        1:25.92  1
DNS Jesse Bond             9 Evanston (Twp.)             NT  2

Varsity Mens 400 Meters
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Carl Klamm            12 Evanston (Twp.)          52.00  3    10
2 Brad Garron           10 Evanston (Twp.)          52.75  3     8
3 Tim Mollman           12 Winnetka (New Trier)     54.28  3     6
4 Gavin Cernek          11 Glenview (Glenbrook      54.69  2     4
5 Jeff Willer           12 Skokie (Niles West)      56.02  1     2
6 Tom Sklarzewski       12 Park Ridge (Maine So     56.23  2     1
7 Ray Lemaine           11 Winnetka (New Trier)     57.49  2
8 Jeremy Trojan         11 Park Ridge (Maine So     58.01  1
9 John Karimichos       12 Glenview (Glenbrook      58.32  1
10 Elohim Kelly             Waukegan                 59.67  3
DNS Mike Malina           12 Skokie (Niles West)         NT  2

Frosh-Soph Mens 1600 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Reese Jordan          10 Park Ridge (Maine So   4:41.21    10
2 Frankie Santa         10 Skokie (Niles West)    4:48.71     8
3 Alec Sanchez          10 Glenview (Glenbrook    4:48.80     6
4 Cooper Woolford       10 Winnetka (New Trier)   4:53.00     4
5 Julian Lazcon            Waukegan               4:53.18     2
6 Sam Aljupoor           9 Skokie (Niles West)    4:53.32     1
7 Matt Jortberg          9 Glenview (Glenbrook    4:54.71
8 Matt Roge             10 Winnetka (New Trier)   4:56.12
9 Joe Eovaldi            9 Evanston (Twp.)        5:16.35
10 James Hynes           10 Park Ridge (Maine So   5:18.07

Varsity Mens 1600 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Henry Mierszwa        12 Park Ridge (Maine So   4:24.14    10
2 Austin Santacruz      12 Winnetka (New Trier)   4:31.03     8
3 Om Kanwar             12 Winnetka (New Trier)   4:44.33     6
4 Breton Lowry          12 Evanston (Twp.)        4:45.55     4
5 Theo Beck             12 Skokie (Niles West)    4:46.94     2
6 Ivan Juarez              Waukegan               4:53.29     1
7 Atul Krishna          11 Skokie (Niles West)    4:53.68
8 Aidan Gaskin          12 Park Ridge (Maine So   5:02.19
9 Joseph Chagoya           Waukegan               5:03.48
10 Eli Joseph            12 Glenview (Glenbrook    5:23.71
11 Ambuj Bhalla          12 Glenview (Glenbrook    5:49.99

Frosh-Soph Mens 200 Meters
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Matt Galanapoulos     10 Skokie (Niles West)      24.74  1    10
2 Miles Hampton         10 Evanston (Twp.)          24.91  3     8
3 Desmond Lewis            Waukegan                 25.20  1     6
4 Sam Shonfeld          10 Winnetka (New Trier)     25.64  3     4
5 Jack Pistorius        10 Park Ridge (Maine So     25.88  2     2
6 Wei Chen               9 Winnetka (New Trier)     25.93  3     1
7 Matt Metz             10 Skokie (Niles West)      26.48  1
8 Matt Fortune          10 Park Ridge (Maine So     26.56  2
9 Christian Cole         9 Glenview (Glenbrook      27.49  2
DNS Yong Bok Park         10 Glenview (Glenbrook         NT  3

Varsity Mens 200 Meters
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Malachi Adams         12 Evanston (Twp.)          23.86  3    10
2 Brad Garron           10 Evanston (Twp.)          23.94  3     8
3 Tim Mollman           12 Winnetka (New Trier)     24.64  3     6
4 Nick Kwok             11 Winnetka (New Trier)     25.18  2     4
5 Max Johnson           11 Glenview (Glenbrook      25.28  2     2
6 Eugene Ro             11 Glenview (Glenbrook      25.35  2     1
7 Jeremy Trojan         11 Park Ridge (Maine So     25.41  2
8 Brendan Broderick     11 Skokie (Niles West)      25.91  1
9 Patrick Nichols       12 Waukegan                 26.13  1
10 Shun Ganas            12 Skokie (Niles West)      26.40  1
11 Elohim Kelly             Waukegan                 26.55  1
DNS Agostino Lappo        12 Park Ridge (Maine So        NT  3

Frosh-Soph Mens 4×400 Relay
===============================================================
Team                                          Time H#   Pts
—————————————————————
1 Skokie (Niles West) A                      3:47.76  2    10
1) Niko Dominguez        2) Alex Perez
3) Emanuel Rivera        4) Frankie Santa
2 Park Ridge (Maine South) A                 3:51.52  1     8
1) Sander Sudrzynski     2) Matt Holbrook
3) Dan Powell            4) Liam Pittges
5) Sean Stepleton
3 Glenview (Glenbrook South) A               3:53.26  1     6
1) Ethan Bond            2) Clayton Nelson
3) Nelson Perumpel       4) Jack Kelly
4 Evanston (Twp.) A                          4:11.99  2     4
1) Miles Hampton         2) Ted Dove
3) Matt Bates            4) Anthony Hutchins
5) Sam Bergman           6) Jesse Bond
7) Logan Singer
DQ Winnetka (New Trier) A                          NT  2
1) Jack Lauer            2) Mason Brachmann
3) Ben Higgins           4) Finn Moriarity
5) Grant Johnson         6) Francis Borys
7) Ryan Struckman        8) Alex Fernandez

Varsity Mens 4×400 Relay
===============================================================
Team                                          Time H#   Pts
—————————————————————
1 Evanston (Twp.) A                          3:34.76  2    10
1) Ryan Christie         2) Lucas Suycott
3) Trinton Jones         4) Carl Klamm
2 Winnetka (New Trier) A                     3:41.71  2     8
1) Om Kanwar             2) Jeremy Glickman
3) Ray Lemaine           4) Jake Conterato
5) Tristan Jacobs-Martin 6) Alex Severino
3 Skokie (Niles West) A                      3:43.11  1     6
1) Jeff Willer           2) Mike Malina
3) Mateen Hussaini       4) Jackson Denley
4 Glenview (Glenbrook South) A               3:43.27  1     4
1) Ryan Cleary           2) Jimmy Lustig
3) Liam Freeman          4) Peter Wassmann
5 Park Ridge (Maine South) A                 3:43.50  2     2
1) Tom Sklarzewski       2) Henry Mierszwa
3) Nick Sajenko          4) Tom Bazarek
5) Charlie Mistrata
6 Waukegan A                                 3:56.25  1     1

Frosh-Soph Mens High Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Dylan Stimson         10 Park Ridge (Maine So   5-05.01    10
2 Sander Sudrzynski     10 Park Ridge (Maine So   5-05.00     8
3 Tyler Battle          10 Evanston (Twp.)        5-03.01     6
4 Don Asuncion          10 Skokie (Niles West)    5-03.00     4
5 Aron Flowers          10 Skokie (Niles West)    5-01.01     2
6 Steven Jung            9 Glenview (Glenbrook    5-01.00     1
7 Mike Hampton          10 Glenview (Glenbrook    4-11.00
7 Bennett Watson         9 Evanston (Twp.)        4-11.00
9 Nick Collins           9 Winnetka (New Trier)   4-09.00
9 Jack Ambrosino         9 Winnetka (New Trier)   4-09.00

Varsity Mens High Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Gavin Cernek          11 Glenview (Glenbrook    6-00.02    10
2 Jeremiah Mathews      11 Winnetka (New Trier)   6-00.01     8
3 Tim Nowak             11 Glenview (Glenbrook    6-00.00     6
4 Scout Johnson         12 Winnetka (New Trier)   5-10.02     4
5 Elliott Grant         12 Evanston (Twp.)        5-10.01     2
6 Tyler Battle          10 Evanston (Twp.)        5-10.00     1
7 Myrean Flowers        11 Skokie (Niles West)    5-08.00
7 Kevin Thomas          12 Park Ridge (Maine So   5-08.00
9 Jojo Rios             11 Skokie (Niles West)    5-06.00

Frosh-Soph Mens Shot Put
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Will Shoup            10 Winnetka (New Trier)  41-10.50    10
2 Ben Easington         10 Evanston (Twp.)       40-05.00     8
3 Christian Nielson     10 Evanston (Twp.)       39-09.50     6
4 Daniel Gomez          10 Skokie (Niles West)   38-11.00     4
5 Noah Flanigan          9 Winnetka (New Trier)  38-00.00     2
6 Austin Bauman         10 Park Ridge (Maine So  36-02.50     1
7 Branislav Andelkovic  10 Glenview (Glenbrook   36-00.00
8 Rafael Aguayo         10 Skokie (Niles West)   35-05.50
9 Isia Razqo            10 Park Ridge (Maine So  34-09.00
10 Amir Jiwani           10 Glenview (Glenbrook   34-08.50
11 AJ Sereno              9 Waukegan              31-07.50
12 Ben Salas             10 Waukegan              29-05.50

Varsity Mens Shot Put
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Kevin Jarvis          10 Park Ridge (Maine So  51-06.00    10
2 John Bargo            12 Park Ridge (Maine So  50-04.00     8
3 Thomas Craig          12 Waukegan              46-11.50     6
4 Jonathan Connerly-Bey  9 Evanston (Twp.)       45-06.00     4
5 Will Hauser           12 Glenview (Glenbrook   45-05.50     2
6 Morgan Brown          10 Evanston (Twp.)       43-10.00     1
7 Marshall Budin        11 Winnetka (New Trier)  42-10.00
8 Justin Lee            11 Glenview (Glenbrook   41-10.50
9 Benjamin Schintgen    11 Waukegan              40-00.50
10 Ben Redemann          11 Winnetka (New Trier)  38-06.00
11 Jerry Tran            11 Skokie (Niles West)   38-01.50
12 Mohammed Sukhera      12 Skokie (Niles West)   38-00.50

Frosh-Soph Mens Pole Vault
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Dan Powell            10 Park Ridge (Maine So   9-06.02    10
2 Grant Johnson         10 Winnetka (New Trier)   9-06.01     8
3 Jeremy Uy             10 Skokie (Niles West)    9-06.00     6
4 Sean Stepleton         9 Park Ridge (Maine So   8-06.00     4
5 Matt Klein            10 Winnetka (New Trier)   8-00.02     2
6 Alex Polakow          10 Glenview (Glenbrook    8-00.01     1
7 Kevin Lee             12 Glenview (Glenbrook    8-00.00

Varsity Mens Pole Vault
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Errol Pasia           12 Skokie (Niles West)   12-06.00    10
2 Matt Dilfer           11 Park Ridge (Maine So  11-00.01     8
3 Edward Thai           11 Skokie (Niles West)   10-06.00     6
4 Kevin Halloran        12 Glenview (Glenbrook   10-00.01     4
5 Scott O’Conor         11 Winnetka (New Trier)  10-00.00     2
DQ Jack Kelly            10 Glenview (Glenbrook         NH
DNS Alex Jasper           12 Park Ridge (Maine So        NH
NH Owen Phillips         12 Winnetka (New Trier)        NH

Frosh-Soph Mens Long Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Desmond Lewis            Waukegan              18-02.50    10
2 Jack Pistorius        10 Park Ridge (Maine So  17-05.75     8
3 Sam Shonfeld          10 Winnetka (New Trier)  17-01.50     6
4 John Lazar            10 Skokie (Niles West)   16-10.50     4
5 Albert Yen             9 Winnetka (New Trier)  16-05.00     2
6 Matt Caines            9 Evanston (Twp.)       16-03.25     1
7 Bennett Watson         9 Evanston (Twp.)       16-00.25
8 Don Asuncion          10 Skokie (Niles West)   15-11.50
9 Sean Stepleton         9 Park Ridge (Maine So  15-09.50
NM Noah Acocella          9 Glenview (Glenbrook         ND
NM Christian Cole         9 Glenview (Glenbrook         ND

Varsity Mens Long Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Alex Jasper           12 Park Ridge (Maine So  20-02.75    10
2 Colin Watson          12 Evanston (Twp.)       20-01.25     8
3 Brian Daniels         10 Evanston (Twp.)       19-07.75     6
4 Wei Chen               9 Winnetka (New Trier)  18-10.75     4
5 Tom Bazarek           12 Park Ridge (Maine So  18-09.01     2
6 Yanni Ekosidekas      12 Glenview (Glenbrook   18-09.00     1
7 Matt Lee              11 Winnetka (New Trier)  18-05.00
8 Myrean Flowers        11 Skokie (Niles West)   18-04.75
9 Isaiah Briggs         12 Glenview (Glenbrook   18-02.00
10 JC Wabomner           11 Skokie (Niles West)   18-01.75
SCR Tyler Battle          10 Evanston (Twp.)             ND

Frosh-Soph Mens Triple Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Desmond Lewis            Waukegan              42-11.50    10
2 Grant Johnson         10 Winnetka (New Trier)  38-04.50     8
3 John Lazar            10 Skokie (Niles West)   37-03.50     6
4 Sam Shonfeld          10 Winnetka (New Trier)  36-07.00     4
5 Matt Caines            9 Evanston (Twp.)       36-04.25     2
6 Sean Jung             10 Glenview (Glenbrook   33-02.00     1
DNS John Cherian           9 Skokie (Niles West)   36-05.25
DNS Donald Nam            10 Glenview (Glenbrook         ND
DNS Vince Parisi          10 Park Ridge (Maine So        ND
NM Dylan Stimson         10 Park Ridge (Maine So        ND

Varsity Mens Triple Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Jackson Denley        12 Skokie (Niles West)   42-08.25    10
2 Jonathan Wilburn       9 Evanston (Twp.)       41-09.50     8
3 Alex Jasper           12 Park Ridge (Maine So  40-09.00     6
4 JC Wabomner           11 Skokie (Niles West)   40-03.75     4
5 George Tantchev       11 Glenview (Glenbrook   38-05.50     2
6 Jordan Willis         12 Park Ridge (Maine So  37-04.50     1
7 Tyler Aki             12 Glenview (Glenbrook   37-01.00
8 Elliott Grant         12 Evanston (Twp.)       37-00.25
9 Hugh Rabjohns         12 Winnetka (New Trier)  37-00.00
10 Peter Yaworsky        12 Winnetka (New Trier)  36-08.00
SCR Tyler Battle          10 Evanston (Twp.)             ND

Varsity  Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth
————————————————————————–
1 Evanston (Twp.)             170    54   22   36   28    5   25    0
2 Winnetka (New Trier)        99     18   30    7   26    0   18    0
3 Park Ridge (Maine South)    95      6   32    2   10   18   27    0
4 Glenview (Glenbrook South   60      7    3   11   14    2   23    0
5 Skokie (Niles West)         58      8    5    6    9    0   30    0
6 Waukegan                    12      0    1    0    5    6    0    0

Frosh-Soph  Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth
————————————————————————–
1 Skokie (Niles West)         127    32   11   34   24    4   22    0
2 Winnetka (New Trier)        113    27   10   14   20   12   30    0
3 Park Ridge (Maine South)    81      6   15    9   10    1   40    0
4 Glenview (Glenbrook South   54      2   24    5   20    0    3    0
5 Evanston (Twp.)             53     18    0    0   12   14    9    0
6 Waukegan                    30      8    2    0    0    0   20    0

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s