IHSA Jones 2A Girls Sectional Meet Program

2013 IHSA GIRLS 2A JONES SECTIONAL – 5/9/2013
Hanson Stadium
Meet Program

Event 1 Girls 4×800 Meter Relay
===============================================================================
School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
4-1C Chicago (De La Salle) ‘A’ 11:27.00
1) Gallegos, Delia 2) Hui, Kayla
3) Giles, Kayla 4) Tate, Danielle
3-2C Chicago (Westinghouse Col ‘A’ 11:05.00
1) Johnson, Tatianna 2) Mckinzie, Kiana
3) McIntyre, Kayla 4) Muhammad, Meana
6-3B Chicago (Prosser) ‘A’ 12:10.00
1) Soberanis, Leslie 2) Morales, Karen
3) Hinojosa, Melissa 4) Enriquez, Giannina
2-3C Chicago (Jones) ‘A’ 11:00.24
1) Muller, Julia 2) Maas, Rebecca
3) Juarez, Yolanda 4) Gonzalez, Gaby
5-4B Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 11:46.72
1) Lopez, Toni 2) Both, Katie
3) Maung, Yolanda 4) Omana, Alyssa
1-4C Chicago (Latin) ‘A’ 10:25.66
1) Andruzzi, Rebecca 2) Bianco, Victoria
3) McArdle, Madeline 4) Orloff, Reba

Event 2 Girls 4×100 Meter Relay
===============================================================================
School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
3 Chicago (Westinghouse Col ‘A’ NT
1) Pierce, Makayla 2) Love, Yakira
3) Moore, Tychina 4) McKay, Gabrielle
4 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 59.34
1) Tillery, Jordyn 2) Tuggle, Dashae
3) Conway, Tasia 4) Joiner, Dalia
5 Chicago (Crane) ‘A’ 1:15.24
1) Winters, Montanesha 2) Bailey, Deleasia
3) Garner, Jessica 4) Stigler, Alante
Section 2 Timed Finals
2 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 55.97
1) Pritchett, Diamond 2) Tylor, Jasmine
3) Kidd, N’Koya 4) Suttle, LaRie
3 Chicago (Orr) ‘A’ 52.60
1) Williams, Tatyana 2) Young, Tatyana
3) Atkins, Keatta 4) Giles, Ona
4 Chicago (North Lawndale C ‘A’ 49.99
1) Lamb, Danielle 2) Perkins, Astaria
3) West, Edquinette 4) Stewart, Chanalee
5 Chicago (De La Salle) ‘A’ 51.90
1) Bright, Kaitlyn 2) Jones, Jewel
3) Wheatley, Brandice 4) Carson, Amber
6 Chicago (Latin) ‘A’ 55.34
1) Calvin, Tanya 2) Coleman, Miya
3) Hezenis, Oly 4) Pearsall, Lucy
7 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 56.04
1) Billingsley, Chelsea 2) Nunnally, Chuntay
3) Wright, Kaela 4) Laldee, Chyanne

Event 3 Girls 3200 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
12-1A Melo, Theresa Chicago (Nob NT
8-1B Chavez, Lesly Chicago (Pro 15:36.90
4-1C Cuadra, Sara Chicago (Jon 13:16.71
11-2A McIntosh, Antoinette Chicago (De 17:21.36
7-2B Bobak, Natalia Chicago (Pro 15:29.30
3-2C Nadler, Abigail Chicago (Lat 12:09.33
10-3A Nunez, Elani Chicago (De 16:15.00
6-3B Paniguia, Guadalupe Chicago (Wes 15:28.24
2-3C Bianco, Victoria Chicago (Lat 12:04.24
9-4A Cervantes, Rufina Chicago (Kel 15:55.54
5-4B Williams, Deanna Chicago (Nob 14:33.27
1-4C Heller, Julia Chicago (Jon 11:52.32

Event 4 Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
2 Love, Yakira Chicago (Wes NT
3 Bright, Kaitlyn Chicago (De 19.77
4 Atkins, Keatta Chicago (Orr 17.08
5 Perkins, Astaria Chicago (Nor 18.64
6 Stelian, Bianca Chicago (Lat 24.19
7 Adams, Ashonna Chicago (Wes NT

Event 5 Girls 100 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1 Prelims
1 Bailey, Deleasia Chicago (Cra 15.24
2 Coleman, Miya Chicago (Lat 14.14
3 Wheatley, Brandice Chicago (De 13.41
4 Love, Yakira Chicago (Wes 12.53
5 Young, Tatyana Chicago (Orr 13.34
6 Carrion, Juliana Chicago (Jon 14.11
7 Winters, Montanesha Chicago (Cra 15.24
Heat 2 Prelims
1 Conway, Tasia Chicago (Nob 15.67
2 2 Silva, Jackie Chicago (Nob 14.44
3 Bright, Kaitlyn Chicago (De 13.44
4 West, Edquinette Chicago (Nor 12.65
5 Smyles, Jasmine Chicago (Pro 13.24
6 Morgan, Khyla Chicago (Orr 14.04
7 Pearsall, Lucy Chicago (Lat 14.94
Heat 3 Prelims
1 Lara, Michele Chicago (Kel 17.91
2 Nunnally, Chuntay Chicago (Nob 14.54
3 Temple, Alana Chicago (Pro 14.04
4 Lamb, Danielle Chicago (Nor 12.67
5 Pierce, Makayla Chicago (Wes 12.89
6 Wesley, Alexis Chicago (Kel 14.04
7 Pritchett, Diamond Chicago (Nob 14.82

Event 6 Girls 800 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
4-1C Alva, Jenny Chicago (Kel 3:26.14
3-2C Brister, Ashley Chicago (Cra 3:15.24
6-3B Florentine, Cindy Chicago (Kel 4:40.34
2-3C Gonzalez, Alexis Chicago (Nob 3:06.54
5-4B Johnson, Angelique Chicago (Cra 3:30.24
1-4C Nunez, Elani Chicago (De 3:03.11
Section 2 Timed Finals
12-1A Both, Katie Chicago (Nob 3:02.00
8-1B Lopez, Toni Chicago (Nob 2:49.05
4-1C McArdale, Madeleine Chicago (Lat 2:41.50
11-2A Gallegos, Delia Chicago (De 2:56.27
7-2B Juarez, Yolanda Chicago (Jon 2:43.25
3-2C Rowell, Jacquelle Chicago (Wes 2:36.24
10-3A Hinojosa, Melissa Chicago (Pro 2:54.20
6-3B Johnson, Tatianna Chicago (Wes 2:42.24
2-3C Gibbs, Bettine Chicago (Jon 2:31.98
9-4A Enriquez, Giannina Chicago (Pro 2:52.90
5-4B Andruzzi, Rebecca Chicago (Lat 2:42.18
1-4C Ramos, Stephanie Chicago (Nob 2:29.01

Event 7 Girls 4×200 Meter Relay
===============================================================================
School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
4 Chicago (Westinghouse Col ‘A’ NT
1) Moore, Tychina 2) Pierce, Makayla
3) Edwards, Tanika 4) Jones, Mikayla
5 Chicago (Crane) ‘A’ NT
1) Winters, Montanesha 2) Stigler, Alante
3) Arnold, Halania 4) Bunch, Tyra
Section 2 Timed Finals
1 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 4:02.44
1) Bradley, Kristen 2) Tillery, Jordyn
3) Martin, Darlean 4) Conway, Tasia
2 Chicago (Latin) ‘A’ 1:58.80
1) Pearsall, Lucy 2) Huzenis, Oly
3) Calvin, Tanya 4) Coleman, Miya
3 Chicago (Orr) ‘A’ 1:52.64
1) Giles, Ona 2) Atkins, Keatta
3) Young, Tatyana 4) Williams, Tatyana
4 Chicago (De La Salle) ‘A’ 1:50.42
1) Wheatley, Brandice 2) Hui, Kayla
3) Warfield, Kinnidi 4) Bright, Kaitlyn
5 Chicago (North Lawndale C ‘A’ 1:51.00
1) West, Edquinette 2) Lamb, Danielle
3) Bouie, Khydeshia 4) Stewart, Chanalee
6 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 1:55.56
1) Laldee, Chyanne 2) Nunnally, Caliyah
3) Billingsley, Chelsea 4) Nunnally, Chuntay
7 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 2:00.75
1) Suttle, LaRie 2) Pritchett, Diamond
3) Tylor, Jasmine 4) Kidd, N’Koya

Event 8 Girls 400 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
3 Lara, Michele Chicago (Kel 1:25.10
4 Stigler, Alante Chicago (Cra 1:20.24
5 Garner, Jessica Chicago (Cra 1:20.24
Section 2 Timed Finals
1 Guzman, Vanessa Chicago (Nob 1:15.51
2 Lee, Kendal Chicago (Lat 1:13.07
3 Maung, Yolanda Chicago (Nob 1:10.74
4 bouie, Kyhdisha Chicago (Nor 1:07.24
5 Pillot, Antonia Chicago (Nor 1:07.67
6 Enriquez, Giannina Chicago (Pro 1:12.74
7 Segura, Sheila Chicago (Pro 1:13.34
8 Paniagua, Gabriela Chicago (Nob 1:19.74
Section 3 Timed Finals
1 Cato, Bridget Chicago (Lat 1:04.73
2 Billingsley, Chelsea Chicago (Nob 1:03.23
3 Hinds, Jerrie Chicago (Wes 1:02.74
4 Giles, Ona Chicago (Orr 58.64
5 Minor, NiaPearl Cla Chicago (De 1:01.34
6 Hasbrouck, Baele Chicago (Jon 1:02.92
7 Wheatley, Brandice Chicago (De 1:03.24
8 Lovelace, Julia Chicago (Jon 1:06.09

Event 9 Girls 300 Meter Hurdles
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Maas, Rebecca Chicago (Jon NT
2 Abrham, Kierra Chicago (Nor 55.67
3 Adams, Ashonna Chicago (Wes 52.24
4 Perkins, Astaria Chicago (Nor 49.99
5 Jones, Mikayla Chicago (Wes 51.64
6 Atkins, Keatta Chicago (Orr 52.84
7 Stelian, Bianca Chicago (Lat NT

Event 10 Girls 1600 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
4-1C Brister, Ashley Chicago (Cra 9:30.24
3-2C Matta, Elena Chicago (Nob 7:23.94
2-3C Nunez, Elani Chicago (De 7:15.20
5-4B Salgado, Doris Chicago (Kel 9:38.14
1-4C Soberanis, Leslie Chicago (Pro 7:10.00
Section 2 Timed Finals
12-1A Muhammad, Meana Chicago (Wes 6:50.00
8-1B Segura, Sheila Chicago (Pro 6:31.90
4-1C Mora, Daisy Chicago (Jon 5:44.12
11-2A Paniguia, Guadalupe Chicago (Wes 6:48.75
7-2B Williams, Deanna Chicago (Nob 6:29.34
3-2C Ramos, Stephanie Chicago (Nob 5:42.15
10-3A Molina, Stacy Chicago (Nob 6:35.25
6-3B Saldivar, Rosario Chicago (Nob 6:05.00
2-3C Bianco, Victoria Chicago (Lat 5:37.93
9-4A Hui, Kayla Chicago (De 6:32.99
5-4B Nadler, Abigail Chicago (Lat 5:49.11
1-4C Heller, Julia Chicago (Jon 5:35.22

Event 11 Girls 200 Meter Run
===============================================================================
Name Year School Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1 Prelims
1 Stigler, Alante Chicago (Cra 35.24
2 1 Green, Danielle Chicago (De 30.00
3 Kidd, N’Koya Chicago (Nob 28.24
4 Giles, Ona Chicago (Orr 26.32
5 Pierce, Makayla Chicago (Wes 27.89
6 Howard, Tameca Chicago (Orr 29.44
7 Carrion, Juliana Chicago (Jon 33.16
Heat 2 Prelims
1 Lara, Michele Chicago (Kel 37.44
2 Conway, Tasia Chicago (Nob 30.34
3 Pillot, Antoina Chicago (Nor 28.45
4 Love, Yakira Chicago (Wes 27.07
5 Warfield, Kinnidi Chicago (De 27.77
6 Jackson, Jakia Chicago (Nor 29.09
7 Arnold, Halania Chicago (Cra 32.24
Heat 3 Prelims
2 Calvin, Tanya Chicago (Lat 30.34
3 Wesley, Alexis Chicago (Kel 28.64
4 Smyles, Jasmine Chicago (Pro 27.20
5 Hasbrouck, Baele Chicago (Jon 27.35
6 Laldee, Chyanne Chicago (Nob 29.04
7 Huzenis, Oly Chicago (Lat 30.74

Event 12 Girls 4×400 Meter Relay
===============================================================================
School Seed Finals
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
3 Chicago (Prosser) ‘A’ 5:15.15
1) Segura, Sheila 2) Enriquez, Giannina
3) Morales, Karen 4) Hinojosa, Melissa
4 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 4:57.65
1) Lopez, Toni 2) Both, Katie
3) Maung, Yolanda 4) Omana, Alyssa
5 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 4:59.44
1) Ramos, Stephanie 2) Billinglsey, Chelsea
3) Wright, Kaela 4) Woodruff, Amber
Section 2 Timed Finals
2 Chicago (Jones) ‘A’ 4:37.22
1) Mora, Daisy 2) Torrise, Danielle
3) Lovelace, Julia 4) Muller, Julia
3 Chicago (De La Salle) ‘A’ 4:27.22
1) 2) Minor, NiaPearl Cla
3) Carson, Amber 4) Wheatley, Brandice
4 Chicago (Westinghouse Col ‘A’ 4:18.24
1) Jones, Jamya 2) Edwards, Tanika
3) Love, Yakira 4) Rowell, Jacquelle
5 Chicago (North Lawndale C ‘A’ 4:22.00
1) West, Edquinette 2) Lamb, Danielle
3) Stewart, Chanalee 4) Bouie, Khydeshia
6 Chicago (Latin) ‘A’ 4:28.71
1) Andruzzi, Rebecca 2) Bianco, Victoria
3) Orloff, Reba 4) Cato, Bridget
7 Chicago (Noble Street Cha ‘A’ 4:55.55
1) Tylor, Jasmine 2) Pritchett, Diamond
3) Fleming, Aniya 4) Soto, Marely

Event 13 Girls High Jump
===============================================================================
Name Year School Seed Mark Prelims
===============================================================================
Flight 1 Prelims
7 Maas, Rebecca Chicago (Jon NH
8 Meeks, Andriana Chicago (Orr 3-10.00
9 Young, Tatyana Chicago (Orr 4-00.00
10 Stiffle, Audrey Chicago (Lat 4-01.00
11 Fifield, Sam Chicago (Lat 4-02.00
12 Pillot, Antiona Chicago (Nor 4-04.00

Event 14 Girls Long Jump
===============================================================================
Name Year School Seed Mark Prelims
===============================================================================
Flight 1 Prelims
3 Maas, Rebecca Chicago (Jon ND
4 Meeks, Andriana Chicago (Orr 12-04.00
5 Morgan, Khyla Chicago (Orr 13-00.00
6 Orloff, Reba Chicago (Lat 13-01.00
7 Barone, Kelsey Chicago (Lat 13-02.00
8 bouie, Kyhdisha Chicago (Nor 14-00.00
9 Evans, Zaria Chicago (Wes 15-03.00
10 McKay, Gabrielle Chicago (Wes 15-09.00
11 Wesley, Alexis Chicago (Kel 15-09.25
12 West, Edquinette Chicago (Nor 17-02.00

Event 15 Girls Triple Jump
===============================================================================
Name Year School Seed Mark Prelims
===============================================================================
Flight 1 Prelims
8 Stiffle, Audrey Chicago (Lat 27-02.00
9 Barone, Kelsey Chicago (Lat 30-10.00
10 Stewart, Chanalee Chicago (Nor 32-05.00
11 Evans, Zaria Chicago (Wes 33-10.00
12 McKay, Gabrielle Chicago (Wes 34-01.00

Event 16 Girls Discus Throw
===============================================================================
Name Year School Seed Mark Prelims
===============================================================================
Flight 1 Prelims
5 Gerhart, Katie Chicago (Jon ND
6 Bell, Michael Chicago (Lat 47-09
7 Abrham, Kierra Chicago (Nor 50-00
8 Jones, Stephanie Chicago (De 51-00
9 McNair, Jamila Chicago (Nor 52-00
10 Mccoy, Brittany Chicago (Orr 58-00
11 Purham, Amber Chicago (Sen 67-10.50
12 Knox, Nadja Chicago (Lat 71-08

Event 17 Girls Shot Put
===============================================================================
Name Year School Seed Mark Prelims
===============================================================================
Flight 1 Prelims
4 Gerhart, Katie Chicago (Jon ND
5 Bell, Michael Chicago (Lat 18-01.00
6 Meeks, Andriana Chicago (Orr 21-00.00
7 Mccoy, Brittany Chicago (Orr 22-00.00
8 Knox, Nadja Chicago (Lat 24-10.00
9 Jones, Stephanie Chicago (De 25-00.00
10 McNair, Jamila Chicago (Nor 26-00.00
11 Purham, Amber Chicago (Sen 27-11.00
12 Ray, Salese Chicago (Cra 33-06.00

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s