ISL Championships 5-10-14

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: http://www.illinoispreptoptiming.com, Illinois Prep To

ISL Championships – 05/10/2014
Niles West HS, Skokie, IL

Varsity Womens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (Latin) A 10:17.23 10
1) Victoria Bianco 2) Rebecca Andruzzi
3) Bridget Cato 4) Viry Ayala
5) Madeleine McArdle 6) Maddie Hoffman
7) Sophia Lancaster 8) Lila Patinkin
2 Chicago (University) A 10:31.82 8
1) Jacquelyn Ingrassia 2) Rosalind Ellis
3) Elsa Erling 4) Grace Cain
5) Sonia Bourdaghs 6) genevie Nemeth
3 Winnetka (North Shore Country Day) A 13:10.78 6
1) Rory Kelly 2) Rebecca Kirtley
3) Kathleen Nelson 4) Emily George
5) Tala Glass 6) Clare MacCarthy
7) Nora Kiss

Varsity Mens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (Latin) A 8:42.60 10
1) Ross Landsman 2) Max Bucksbaum
3) Eric Gofen 4) Michael Gross
5) Jacob Silverman 6) Jonah Glick
7) Shane Auguste
2 Chicago (University) A 9:10.63 8
1) Zach Emanuel 2) Taylor Horton
3) Charles Sowerby 4) Max Volchenboum
5) Frank Waggoner
3 Northridge Prep A 9:36.47 6
1) Liam Mahoney 2) David Lechuga
3) Shane Martin 4) Tom Carden
5) Joe Barisas 6) Patrick Moore
7) Sebastian Fuentes 8) Mike Kurkowski
4 Winnetka (North Shore Country Day) A 9:43.82 4
1) Quinn Gray 2) John McHugh
3) Jackson Lubin 4) Brendan Doyle
5) Tommy McHugh 6) Destin Teamer
7) Andrew Conlon 8) Casey Fraleigh

Varsity Womens 4×100 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (North Shore Country Day) A 52.87 10
1) Heather Mabie 2) Antonia Theodosakis
3) Tonya Piergies 4) Valerie Kirtley
5) Reese Formolo 6) Julia Kolbe
7) Clare MacCarthy 8) Nora Kiss
2 Chicago (University) A 54.01 8
1) Elan Robinson 2) Clea Braendel
3) Kara Coleman 4) Shoshana Holt-Auslande
5) Taylor Thompson 6) Clara DePablo
7) Olivia Perozo 8) Carah Alexander
3 Elgin Academy A 55.95 6
1) Susanna Cain 2) Kiki Woltz
3) Victoria Teik 4) Kaitlyn Pearson
4 Chicago (Latin) A 59.10 4
1) Tanya Calvin 2) Crystal Luo
3) Orianna Arvelo-Ramirez4) Keegan Barone
5) Talia Krainc 6) Gisele Monarrez
7) Sumina Regmi 8) Zyana Slade-Bridges
DQ Chicago (Francis W. Parker) A NT
1) Meghan Jain 2) Lauren Goodman
3) Alexandra Struve 4) Rebecca Ross

Varsity Mens 4×100 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (North Shore Country Day) A 45.88 10
1) Quinn Gray 2) James Lovett
3) Ian Talty 4) Peter MacCarthy
5) Tommy McHugh 6) Destin Teamer
7) Andrew Conlon 8) Julius Wilson
2 Chicago (University) A 48.24 8
1) Jason Chang 2) Tom Sawada
3) Jonathan King 4) Max Rochester
5) Mose Sreebny 6) Clayton Surmeier
3 Elgin Academy A 51.28 6
1) John Petropoulos 2) Spencer Schael
3) Fred Zhao 4) Bennett Larson
DQ Northridge Prep A NT
1) Bart Karpiesiuk 2) Luis Roman
3) Peter Fonseca 4) Chales Labotka
5) Marco Canete 6) Dan Madigan
7) Tim Bland
DNF Chicago (Latin) A NT
1) Nathan Goldberg 2) Quintin Hall
3) Nour Hatoum 4) Jacob Pharaoh
5) Henry Baldwin 6) Harry Scholes
7) Alden Sulger

Varsity Womens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rory Kelly 12 Winnetka (North Shor 11:39.99 10
2 Abigail Nadler 11 Chicago (Latin) 11:51.63 8
3 Lucy Kenig-Ziesler 10 Chicago (University) 12:38.85 6
4 Madeline Cohen 9 Chicago (Latin) 13:03.43 4
5 Isabella Khan 9 Chicago (University) 13:30.42 2
6 Rebecca Kirtley 12 Winnetka (North Shor 17:19.66 1
DNS Kathleen Nelson 10 Winnetka (North Shor NT
EX Madeline Sachs 11 Chicago (University) 13:31.44
EX Jordyn Welsberg 12 Chicago (Latin) 14:47.02
EX Viry Ayala 10 Chicago (Latin) 15:22.46

Varsity Mens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jacob Meyer 10 Chicago (University) 10:28.99 10
2 Max Volchenboum 12 Chicago (University) 10:30.26 8
3 Simon Ricci 10 Chicago (Latin) 10:35.03 6
4 Aidan Sarazen 11 Chicago (Latin) 10:40.69 4
5 David Lechuga 12 Northridge Prep 11:22.35 2
6 Sebastian Fuentes 9 Northridge Prep 11:42.82 1
7 Will Polsky 9 Chicago (Francis W. 12:01.40
DNS John McHugh 12 Winnetka (North Shor NT
EX Arthur Chang 11 Chicago (University) 11:23.18
EX Alexis Lopez 11 Chicago (Latin) 11:35.24
EX Tyler Goff 12 Chicago (Latin) 12:10.37

Varsity Womens 100m Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Tonya Piergies 11 Winnetka (North Shor 16.12 2.60 10
2 Olivia Perozo 10 Chicago (University) 17.37 2.60 8
3 Antonia Theodosakis 10 Winnetka (North Shor 17.53 2.60 6
4 Keegan Barone 10 Chicago (Latin) 19.46 2.60 4
5 Helen Borchart 9 Elgin Academy 20.40 2.60 2
6 Lourdes Taylor 9 Chicago (Latin) 20.81 2.60 1

Varsity Mens 110m Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Forest Moses 11 Northridge Prep 16.66 1.20 10
2 Spencer Schael 11 Elgin Academy 18.16 1.20 8
3 Joe Hinderer 11 Northridge Prep 19.07 1.20 6
4 Alden Sulger 9 Chicago (Latin) 19.40 1.20 4
5 Ross Landsman 12 Chicago (Latin) 22.77 1.20 2
DNS Peter MacCarthy 12 Winnetka (North Shor NT 1.20
DNS Destin Teamer 9 Winnetka (North Shor NT 1.20

Varsity Womens 100 Meters Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 Kaitlyn Pearson 11 Elgin Academy 12.69 1.10 1
2 Carah Alexander 12 Chicago (University) 13.49 1.10 1
3 Chavon Hussey 9 Chicago (University) 13.54 3.70 2
4 Reese Formolo 10 Winnetka (North Shor 13.60 1.10 1
5 Valerie Kirtley 10 Winnetka (North Shor 14.55 3.70 2
6 Victoria Teik 11 Elgin Academy 14.59 3.70 2
7 Alexandra Struve 11 Chicago (Francis W. 14.74 1.10 1
8 Zyana Slade-Bridges 9 Chicago (Latin) 14.97 1.10 1
9 Meghan Jain 11 Chicago (Francis W. 15.37 3.70 2
10 Orianna Arvelo-Ramire 9 Chicago (Latin) 16.38 1.10 1
SCR Gwen Driscoll 9 Woodlands Academy of NT 3.70 2

Varsity Womens 100 Meters Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Kaitlyn Pearson 11 Elgin Academy 12.69 0.70 10
2 Chavon Hussey 9 Chicago (University) 13.19 0.70 8
3 Carah Alexander 12 Chicago (University) 13.56 0.70 6
4 Reese Formolo 10 Winnetka (North Shor 13.59 0.70 4
5 Valerie Kirtley 10 Winnetka (North Shor 14.31 0.70 2
6 Victoria Teik 11 Elgin Academy 14.35 0.70 1
7 Alexandra Struve 11 Chicago (Francis W. 14.57 0.70
8 Meghan Jain 11 Chicago (Francis W. 14.91 0.70

Varsity Mens 100 Meters Prelims
====================================================================
Name Yr Team Time Wind H#
——————————————————————–
1 James Lovett 11 Winnetka (North Shor 11.83 0.40 2
2 Dan Madigan 11 Northridge Prep 11.98 0.40 2
3 Quinn Gray 12 Winnetka (North Shor 12.14 0.40 2
4 Marco Canete 11 Northridge Prep 12.18 0.40 2
5 Quintin Hall 12 Chicago (Latin) 12.20 0.40 2
6 Clayton Surmeier 11 Chicago (University) 12.34 2.10 1
7 Boluwaitfe Johnson 12 Chicago (University) 12.35 2.10 1
8 Armin Ward 10 Elgin Academy 12.75 2.10 1
9 John Petropoulos 11 Elgin Academy 12.99 2.10 1
DNS Harry Scholes 11 Chicago (Latin) NT 2.10 1

Varsity Mens 100 Meters Finals
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 James Lovett 11 Winnetka (North Shor 11.74 1.00 10
2 Boluwaitfe Johnson 12 Chicago (University) 11.86 1.00 8
3 Dan Madigan 11 Northridge Prep 11.87 1.00 6
4 Clayton Surmeier 11 Chicago (University) 11.89 1.00 4
5 Marco Canete 11 Northridge Prep 11.93 1.00 2
6 Quinn Gray 12 Winnetka (North Shor 12.04 1.00 1
7 Armin Ward 10 Elgin Academy 12.57 1.00
8 John Petropoulos 11 Elgin Academy 12.61 1.00

Varsity Womens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Maddie Hoffman 9 Chicago (Latin) 2:33.74 10
2 Rory Kelly 12 Winnetka (North Shor 2:34.21 8
3 Elsa Erling 9 Chicago (University) 2:35.46 6
4 Kathleen Nelson 10 Winnetka (North Shor 2:37.63 4
5 Grace Cain 10 Chicago (University) 2:40.98 2
6 Rebecca Andruzzi 12 Chicago (Latin) 2:44.91 1
7 Maisy Feeley 9 Elgin Academy 2:55.98
DNS Corinne Lam 10 Elgin Academy NT
DNS Claire Smiddy 12 Chicago (Francis W. NT

Varsity Mens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jacob Meyer 10 Chicago (University) 2:07.53 10
2 Eric Gofen 11 Chicago (Latin) 2:09.46 8
3 Tom Carden 12 Northridge Prep 2:09.56 6
4 Patrick Moore 9 Northridge Prep 2:10.72 4
5 Frank Waggoner 12 Chicago (University) 2:11.51 2
6 Luke McNabola 12 Chicago (Francis W. 2:15.55 1
7 Brendan Doyle 10 Winnetka (North Shor 2:18.21
8 Owen Vajarsky 9 Elgin Academy 2:22.68
9 John McHugh 12 Winnetka (North Shor 2:31.48
10 David Learner 11 Chicago (Francis W. 2:35.42
11 Michael Lucus 10 Elgin Academy 2:47.95
SCR Max Bucksbaum 11 Chicago (Latin) NT

Varsity Womens 4×200 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (University) A 1:54.68 10
1) Carah Alexander 2) Gabrielle de Maio
3) Tatum McCormick 4) Reese McCormick
5) Aya Nimer 6) Clara DePablo
7) Alex Thompson 8) Chavon Hussey
2 Winnetka (North Shore Country Day) A 2:00.98 8
1) Heather Mabie 2) Antonia Theodosakis
3) Rebecca Kirtley 4) Valerie Kirtley
5) Reese Formolo 6) Julia Kolbe
7) Clare MacCarthy 8) Nora Kiss
3 Chicago (Latin) A 2:09.23 6
1) Crystal Luo 2) Orianna Arvelo-Ramirez
3) Talia Krainc 4) Gisele Monarrez
5) Sumina Regmi 6) Zyana Slade-Bridges
7) Daera Thomas-Jackson
4 Chicago (Francis W. Parker) A 2:11.35 4
1) Meghan Jain 2) Sarah Humphrey
3) Alexandra Struve 4) Sam Posner
5 Elgin Academy A 2:17.07 2
1) Carolyn Ginder 2) Katie Moore
3) Isabella Richardson 4) Alex Schafer

Varsity Mens 4×200 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Winnetka (North Shore Country Day) A 1:41.59 10
1) Quinn Gray 2) John McHugh
3) Jackson Lubin 4) James Lovett
5) Ian Talty 6) Peter MacCarthy
7) Destin Teamer 8) Andrew Conlon
2 Northridge Prep A 1:42.62 8
1) Bart Karpiesiuk 2) Luis Roman
3) Peter Fonseca 4) Chales Labotka
5) Marco Canete 6) Dan Madigan
7) Tim Bland
3 Chicago (Latin) A 1:43.87 6
1) Nathan Goldberg 2) Quintin Hall
3) Nour Hatoum 4) Jacob Pharaoh
5) Harry Scholes 6) Ian Cummins
7) Henry Schuler 8) Alden Sulger
4 Chicago (University) A 1:44.14 4
1) stefan Rehkemper 2) Jason Chang
3) Tom Sawada 4) Max Rochester
5) Jonathan King 6) Mose Sreebny
5 Elgin Academy A 1:57.64 2
1) John Petropoulos 2) Jackson Jawerski
3) Fred Zhao 4) Bennett Larson

Varsity Womens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Alex Thompson 11 Chicago (University) 1:01.49 2 10
2 Bridget Cato 12 Chicago (Latin) 1:02.81 2 8
3 genevie Nemeth 10 Chicago (University) 1:07.11 2 6
4 Valerie Kirtley 10 Winnetka (North Shor 1:08.66 2 4
5 Rebecca Ross 10 Chicago (Francis W. 1:09.24 2 2
6 Kiki Woltz 9 Elgin Academy 1:09.47 1 1
7 Julia Nadler 10 Chicago (Latin) 1:10.46 1
8 Nora Kiss 11 Winnetka (North Shor 1:11.00 1
9 Susanna Cain 12 Elgin Academy 1:14.02 1
DNS Katherine Eley 11 Chicago (Francis W. NT 2

Varsity Mens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Boluwaitfe Johnson 12 Chicago (University) 51.79 2 10
2 James Lovett 11 Winnetka (North Shor 52.51 2 8
3 Liam Mahoney 12 Northridge Prep 55.73 2 6
4 Shane Martin 11 Northridge Prep 56.09 2 4
5 Mose Sreebny 10 Chicago (University) 56.51 2 2
6 Henry Schuler 12 Chicago (Latin) 57.74 2 1
7 Jonah Glick 12 Chicago (Latin) 58.03 1
8 Tommy McHugh 9 Winnetka (North Shor 58.09 1
9 Jack Souk 12 Elgin Academy 59.23 2
DNS Felix Auvrey-Stiritz 11 Chicago (Francis W. NT 1
DNS David Learner 11 Chicago (Francis W. NT 1

Varsity Womens 300m Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Tonya Piergies 11 Winnetka (North Shor 50.33 10
2 Olivia Perozo 10 Chicago (University) 51.97 8
3 Shoshana Holt-Ausland 9 Chicago (University) 54.82 6
4 Antonia Theodosakis 10 Winnetka (North Shor 55.41 4
5 Helen Borchart 9 Elgin Academy 56.22 2
6 Keegan Barone 10 Chicago (Latin) 56.90 1
7 Alexandra Struve 11 Chicago (Francis W. 59.35
8 Lourdes Taylor 9 Chicago (Latin) 59.85

Varsity Mens 300m Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Forest Moses 11 Northridge Prep 44.07 2 10
2 Spencer Schael 11 Elgin Academy 44.83 2 8
3 Alden Sulger 9 Chicago (Latin) 44.86 2 6
4 Mike Kurkowski 10 Northridge Prep 49.58 2 4
5 Ethan MacCumber 9 Chicago (Latin) 51.41 1 2
6 Tom Sawada 9 Chicago (University) 52.88 1 1
7 stefan Rehkemper 10 Chicago (University) 53.13 1
8 Destin Teamer 9 Winnetka (North Shor 58.68 1
DNS Peter MacCarthy 12 Winnetka (North Shor NT 2

Varsity Womens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Rory Kelly 12 Winnetka (North Shor 5:29.79 10
2 Abigail Nadler 11 Chicago (Latin) 5:32.92 8
3 Victoria Bianco 12 Chicago (Latin) 5:42.36 6
4 Elsa Erling 9 Chicago (University) 5:52.20 4
5 Jacquelyn Ingrassia 11 Chicago (University) 6:15.54 2
6 Kathleen Nelson 10 Winnetka (North Shor 6:16.71 1
7 Maisy Feeley 9 Elgin Academy 6:54.62
8 Corinne Lam 10 Elgin Academy 7:08.58
SCR Lucy Kenig-Ziesler 10 Chicago (University) NT
DNS Emily George 9 Winnetka (North Shor NT
EX Sophia Lancaster 9 Chicago (Latin) 5:49.52
EX Madeleine McArdle 12 Chicago (Latin) 6:14.21
EX Paula Herbst 10 Chicago (University) 6:24.25
EX Miranda Scarlata 11 Chicago (University) 6:24.30
EX Rosalind Ellis 12 Chicago (University) 6:27.16
EX Sonia Bourdaghs 12 Chicago (University) 6:37.79
EX Tala Glass 10 Winnetka (North Shor 7:05.00

Varsity Mens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jacob Silverman 11 Chicago (Latin) 4:44.22 10
2 Jacob Meyer 10 Chicago (University) 4:51.27 8
3 Frank Waggoner 12 Chicago (University) 4:55.20 6
4 Michael Gross 11 Chicago (Latin) 5:00.37 4
5 Jackson Lubin 11 Winnetka (North Shor 5:08.72 2
6 Daniel Arkes 11 Chicago (Francis W. 5:23.23 1
7 Sebastian Fuentes 9 Northridge Prep 5:31.54
8 Owen Vajarsky 9 Elgin Academy 5:32.79
9 John McHugh 12 Winnetka (North Shor 5:40.40
10 David Lechuga 12 Northridge Prep 6:05.01
11 Michael Lucus 10 Elgin Academy 6:37.81
SCR Brendan Doyle 10 Winnetka (North Shor NT
SCR Will Polsky 9 Chicago (Francis W. NT
SCR Andrew Conlon 9 Winnetka (North Shor NT
EX Luke McNabola 12 Chicago (Francis W. 4:57.14
EX Zach Emanuel 11 Chicago (University) 5:10.73
EX Matthew Neumeier 10 Chicago (Latin) 5:13.42
EX Arthur Chang 11 Chicago (University) 5:15.73
EX Taylor Horton 11 Chicago (University) 5:17.56
EX Dan Berkson Chicago (Latin) 5:31.34

Varsity Womens 200 Meters
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Kaitlyn Pearson 11 Elgin Academy 26.24 1.60 2 10
2 Chavon Hussey 9 Chicago (University) 27.24 1.60 2 8
3 Tonya Piergies 11 Winnetka (North Shor 27.25 1.60 2 6
4 Reese Formolo 10 Winnetka (North Shor 27.96 1.60 2 4
5 Gabrielle de Maio 11 Chicago (University) 28.03 1.60 2 2
6 Katherine Eley 11 Chicago (Francis W. 29.68 1.60 2 1
7 Tanya Calvin 11 Chicago (Latin) 30.15 0.10 1
8 Victoria Teik 11 Elgin Academy 31.01 0.10 1
9 Gisele Monarrez 9 Chicago (Latin) 31.19 0.10 1
10 Meghan Jain 11 Chicago (Francis W. 31.44 0.10 1
DNS Gwen Driscoll 9 Woodlands Academy of NT 0.10 1

Varsity Mens 200 Meters
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 James Lovett 11 Winnetka (North Shor 23.54 0.90 2 10 .533
2 Boluwaitfe Johnson 12 Chicago (University) 23.54 0.90 2 8 .539
3 Clayton Surmeier 11 Chicago (University) 24.28 0.90 2 6
4 Quintin Hall 12 Chicago (Latin) 24.65 0.90 2 4
5 Marco Canete 11 Northridge Prep 25.04 0.90 2 2
6 Bart Karpiesiuk 12 Northridge Prep 25.60 0.90 2 1
7 John Petropoulos 11 Elgin Academy 26.06 0.90 2
8 Jacob Pharaoh 12 Chicago (Latin) 26.57 2.40 1
9 Ian Talty 11 Winnetka (North Shor 26.89 2.40 1
10 Felix Auvrey-Stiritz 11 Chicago (Francis W. 26.92 2.40 1

Varsity Womens 4×400 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (University) A 4:26.77 10
1) Olivia Perozo 2) Isabella Khan
3) Shoshana Holt-Auslande4) Chavon Hussey
5) genevie Nemeth 6) Carah Alexander
7) Alex Thompson
2 Chicago (Latin) A 4:32.44 8
1) Victoria Bianco 2) Rebecca Andruzzi
3) Bridget Cato 4) Abigail Nadler
5) Scout Baker 6) Maddie Hoffman
7) Sophia Lancaster 8) Lila Patinkin
3 Winnetka (North Shore Country Day) A 4:34.77 6
1) Rory Kelly 2) Antonia Theodosakis
3) Tonya Piergies 4) Valerie Kirtley
5) Reese Formolo 6) Kathleen Nelson
7) Emily George 8) Tala Glass
4 Elgin Academy A 4:46.54 4
1) Susanna Cain 2) Kiki Woltz
3) Helen Borchart 4) Victoria Teik
DNS Chicago (Francis W. Parker) A NT
1) Lauren Goodman 2) Sarah Humphrey
3) Claire Smiddy 4) Rebecca Ross

Varsity Mens 4×400 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (University) A 3:42.54 10
1) Frank Waggoner 2) Jacob Meyer
3) Clayton Surmeier 4) Mose Sreebny
5) Jonathan King 6) Boluwaitfe Johnson
2 Northridge Prep A 3:42.79 8
1) Liam Mahoney 2) Peter Fonseca
3) Shane Martin 4) Tom Carden
5) Joe Barisas 6) Patrick Moore
7) Mike Kurkowski
3 Chicago (Latin) A 3:50.75 6
1) Ross Landsman 2) Max Bucksbaum
3) Eric Gofen 4) Aidan Sarazen
5) Jacob Silverman 6) Jonah Glick
7) Shane Auguste 8) Henry Schuler
4 Winnetka (North Shore Country Day) A 3:57.39 4
1) John McHugh 2) Jackson Lubin
3) Brendan Doyle 4) Ian Talty
5) Tommy McHugh 6) Destin Teamer
7) Andrew Conlon 8) Julius Wilson
5 Elgin Academy A 4:13.09 2
1) Jack Souk 2) Armin Ward
3) Fred Zhao 4) Owen Vajarsky

Varsity Womens High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Alex Thompson 11 Chicago (University) 4-08.00 10
2 Katherine Eley 11 Chicago (Francis W. 4-06.00 8
3 Audrey Stiffle 11 Chicago (Latin) 4-04.00 6
4 Samantha Fifield 12 Chicago (Latin) 4-02.01 4
5 Lauren Goodman 9 Chicago (Francis W. 4-02.00 2
DNS Clare MacCarthy 9 Winnetka (North Shor NH
NH Julia Kolbe 9 Winnetka (North Shor NH

Varsity Mens High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Forest Moses 11 Northridge Prep 6-05.00 10
2 Noah Wolff 12 Chicago (Francis W. 5-10.00 8
3 Brendan Doyle 10 Winnetka (North Shor 5-08.01 6
4 Henry Baldwin 11 Chicago (Latin) 5-08.00 4
5 Joe Hinderer 11 Northridge Prep 5-02.00 2
6 Jonathan King 12 Chicago (University) 5-00.00 1
NH Charles Sowerby 9 Chicago (University) NH
NH Julius Wilson 9 Winnetka (North Shor NH
NH Ian Cummins 9 Chicago (Latin) NH

Varsity Womens Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Nadja Knox 12 Chicago (Latin) 25-10.00 10
2 Rachel Hayes 9 Winnetka (North Shor 24-10.00 8
3 Olena Lymar 11 Winnetka (North Shor 23-06.00 6
4 Alex Schafer 9 Elgin Academy 23-04.00 4
5 Corinne Lam 10 Elgin Academy 20-10.50 2
6 Rosalind Ellis 12 Chicago (University) 20-09.50 1
7 Tatum McCormick 11 Chicago (University) 19-05.00
8 Afrodite Koungolous 12 Chicago (Latin) 18-05.00

Varsity Mens Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kemani Hunter 12 Winnetka (North Shor 37-10.00 10
2 Julian Mowatt 12 Chicago (Latin) 36-03.50 8
3 Matt Kaiser 12 Northridge Prep 35-06.00 6
4 Richard Mbouombouo 9 Chicago (Latin) 32-08.01 4
5 Jack Souk 12 Elgin Academy 32-08.00 2
6 Justin Evans 11 Northridge Prep 32-04.00 1
7 Armin Ward 10 Elgin Academy 30-05.00
8 Julius Wilson 9 Winnetka (North Shor 28-02.50
9 Aiden Murphy 9 Chicago (Francis W. 26-06.50
10 Arthur Chang 11 Chicago (University) 16-11.00
DNS Alex Murphy 12 Chicago (Francis W. ND

Varsity Womens Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Alex Schafer 9 Elgin Academy 82-05 10
2 Nadja Knox 12 Chicago (Latin) 74-10 8
3 Corinne Lam 10 Elgin Academy 62-11 6
4 Tatum McCormick 11 Chicago (University) 52-11 4
5 Afrodite Koungolous 12 Chicago (Latin) 49-03 2
6 Olena Lymar 11 Winnetka (North Shor 49-01 1
7 Rachel Hayes 9 Winnetka (North Shor 46-03
8 Sonia Bourdaghs 12 Chicago (University) 41-06

Varsity Mens Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Kemani Hunter 12 Winnetka (North Shor 117-06 10
2 Jack Souk 12 Elgin Academy 106-05 8
3 Dan Madigan 11 Northridge Prep 98-07 6
4 Richard Mbouombouo 9 Chicago (Latin) 82-08 4
5 Armin Ward 10 Elgin Academy 76-01 2
6 Justin Evans 11 Northridge Prep 75-05 1
7 Aiden Murphy 9 Chicago (Francis W. 60-03
8 Julian Mowatt 12 Chicago (Latin) 59-06
9 Julius Wilson 9 Winnetka (North Shor 57-00
DNS Alex Murphy 12 Chicago (Francis W. ND

Varsity Womens Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Gabrielle de Maio 11 Chicago (University) 16-06.00 NWI 10
2 Heather Mabie 12 Winnetka (North Shor 16-01.50 NWI 8
3 Tonya Piergies 11 Winnetka (North Shor 15-05.25 NWI 6
4 Carah Alexander 12 Chicago (University) 14-10.00 NWI 4
5 Kaitlyn Pearson 11 Elgin Academy 14-06.50 NWI 2
6 Kelsey Barone 12 Chicago (Latin) 13-10.50 NWI 1
7 Lauren Goodman 9 Chicago (Francis W. 13-05.75 NWI
8 Katherine Eley 11 Chicago (Francis W. 13-01.50 NWI
9 Audrey Stiffle 11 Chicago (Latin) 12-08.00 NWI

Varsity Mens Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Noah Wolff 12 Chicago (Francis W. 19-11.00 NWI 10
2 Joe Hinderer 11 Northridge Prep 18-00.50 NWI 8
3 Henry Baldwin 11 Chicago (Latin) 17-07.75 NWI 6
4 Henry Schuler 12 Chicago (Latin) 17-07.00 NWI 4
5 Mose Sreebny 10 Chicago (University) 17-03.00 NWI 2
6 Quinn Gray 12 Winnetka (North Shor 16-00.00 NWI 1
7 stefan Rehkemper 10 Chicago (University) 15-05.50 NWI
8 Felix Auvrey-Stiritz 11 Chicago (Francis W. 14-10.00 NWI
9 Fred Zhao 11 Elgin Academy 14-05.50 NWI
10 Destin Teamer 9 Winnetka (North Shor 14-05.00 NWI
DNS Bart Karpiesiuk 12 Northridge Prep ND

Varsity Womens Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Heather Mabie 12 Winnetka (North Shor 34-05.00 NWI 10
2 Gabrielle de Maio 11 Chicago (University) 32-08.00 NWI 8
3 Kelsey Barone 12 Chicago (Latin) 30-05.00 NWI 6
4 Shoshana Holt-Ausland 9 Chicago (University) 29-09.50 NWI 4
5 Audrey Stiffle 11 Chicago (Latin) 28-09.00 NWI 2
6 Julia Kolbe 9 Winnetka (North Shor 26-07.00 NWI 1

Varsity Mens Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Noah Wolff 12 Chicago (Francis W. 43-03.75 NWI 10
2 Joe Hinderer 11 Northridge Prep 39-11.00 NWI 8
3 Forest Moses 11 Northridge Prep 38-10.25 NWI 6
4 Max Rochester 10 Chicago (University) 38-00.00 NWI 4
5 Henry Baldwin 11 Chicago (Latin) 36-06.00 NWI 2
6 Ian Cummins 9 Chicago (Latin) 30-01.01 NWI 1
7 Destin Teamer 9 Winnetka (North Shor 30-01.00 NWI
DNS Peter MacCarthy 12 Winnetka (North Shor ND
DNS Felix Auvrey-Stiritz 11 Chicago (Francis W. ND

Male Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts
————————————————————————–
1 Northridge Prep 134
2 Chicago (University) 120
3 Chicago (Latin) 106
4 Winnetka (North Shore Cou 86
5 Elgin Academy 38
6 Chicago (Francis W. Parke 30

Female Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts
————————————————————————–
1 Chicago (University) 161
2 Winnetka (North Shore Cou 154
3 Chicago (Latin) 118
4 Elgin Academy 62
5 Chicago (Francis W. Parke 17

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s