Lemont Invitational 4-17-2014

GIRLS RESULTS BELOW BOYS

 

RaceTab 3 by MileSplit            Registered to: Bob Geiger, Illinois Prep Top Timing

Lemont Invitational – 04/17/2014
Lemont HS, Lemont, IL

Varsity Mens 4×800 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A          8:47.47     8
1) Mike Grossmayer       2) Mitchell Sharkey
3) Steven Sismelich      4) Jacob Hintz
5) Mike Davis
2 LaGrange Park (Nazareth Academy) A         9:12.52     6
1) Jonathan Bareis       2) Connor O’Neill
3) Tony Calles           4) Esai Morales
5) Jack Bonaguro
3 Lemont A                                   9:20.23     4
1) Andrew Kramer         2) Evan Ganzer
3) Chris Konicki         4) Andrew Triack
4 Lake Forest Academy A                      9:24.81     2
1) Will Stewart          2) Kyle Shannahan
3) Matt Fallon           4) Alex Mullarkey
5 Burbank (St. Laurence) A                  10:52.94
1) Nick Romero           2) Anthony Barrios
3) Jorge Velazco         4) Kyle Martinez

Varsity Mens 4×100 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A            46.00     8
1) Andy Jatis            2) Jake Hopkins
3) Mike Beller           4) Nico Dominguez
5) Nate Griffin          6) Jazonte Howard
7) Matez Malone          8) Richie Warfield
2 Lemont A                                     46.50     6
1) Mike Petruzzi         2) Eric Whatley
3) Chris Thompson        4) Christian Goushas
3 LaGrange Park (Nazareth Academy) A           47.00     4
1) Cody Roll             2) Connor O’Neill
3) Julian Love           4) Christopher Simmons
5) Cameron Weems         6) Justin Weller
7) Jordan Brooks         8) Christian Sampleton
4 Lake Forest Academy A                        47.50     2
1) Zunyan (William) Wang 2) Nick Frystak
3) Mbasa Mayikana        4) Vicente Nagel
5 Burbank (St. Laurence) A                     48.00
1) Antonio Elizondo      2) Justin Juska
3) Mario Aranda          4) Aaron Juarez

Varsity Mens 3200 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Steven Sismelich      12 New Lenox (Providenc  10:09.48     8
2 Matt Gagen            12 Lemont                10:39.29     6
3 Mike Higgins          10 New Lenox (Providenc  10:52.40     4
4 Nick Romero           11 Burbank (St. Laurenc  10:55.07     2
5 Lucas Heatherington   10 Lemont                10:58.99     1
6 Sean Green            12 LaGrange Park (Nazar  11:32.19
7 Ben Shaughnessy       12 Lake Forest Academy   11:53.89
8 Jorge Velazco         10 Burbank (St. Laurenc  12:11.48

Varsity Mens 110m Hurdles
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
———————————————————————–
SCR Alastair (AJ) Hood    12 Lake Forest Academy         NT   NWI
SCR Cody Roll             12 LaGrange Park (Nazar        NT   NWI
SCR Andy Jatis            11 New Lenox (Providenc        NT   NWI
SCR Luis Vasquez          11 New Lenox (Providenc        NT   NWI
SCR Jaron Fay             10 Lemont                      NT   NWI
SCR Bobby Davis           10 Lemont                      NT   NWI
SCR Carlos Baker          11 Burbank (St. Laurenc        NT   NWI
SCR Omari Thurston         9 Burbank (St. Laurenc        NT   NWI

Varsity Mens 100 Meters
==========================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
————————————————————————–
1 Nick Frystak          11 Lake Forest Academy      11.20   NWI  2     8
2 Richie Warfield        9 New Lenox (Providenc     11.40   NWI  2     6
3 Christian Goushas     12 Lemont                   11.44   NWI  1     4
4 Justin Dennison       11 Burbank (St. Laurenc     11.60   NWI  2     2
5 Jake Hopkins          12 New Lenox (Providenc     11.80   NWI  2     1
6 Delano Robinzine      11 LaGrange Park (Nazar     11.83   NWI  1
7 Bobby Davis           10 Lemont                   12.20   NWI  1
8 Bob Laski             11 Burbank (St. Laurenc     12.51   NWI  1
SCR Cameron Weems          9 LaGrange Park (Nazar        NT   NWI  1
SCR Zunyan (William) Wang 12 Lake Forest Academy         NT   NWI  2

Varsity Mens 800 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Anthony Barrios       12 Burbank (St. Laurenc   2:05.62     8
2 Mike Grossmayer       11 New Lenox (Providenc   2:13.40     6
3 Drake White           11 Lemont                 2:14.50     4
4 Jacob Hintz            9 New Lenox (Providenc   2:16.85     2
5 Tony Calles           11 LaGrange Park (Nazar   2:17.56     1
6 Kyle Shannahan        11 Lake Forest Academy    2:20.89
7 Matt Fallon           10 Lake Forest Academy    2:24.56
8 Peter Debiase         12 Lemont                 2:26.39
9 Esai Morales          10 LaGrange Park (Nazar   2:28.50
SCR Tim Nichin            10 Burbank (St. Laurenc        NT

Varsity Mens 4×200 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A          1:34.84     8
1) Mike Monroe           2) Andy Jatis
3) Jake Hopkins          4) Mike Beller
5) Nico Dominguez        6) Richie Warfield
2 Lake Forest Academy A                      1:38.19     6
1) Zunyan (William) Wang 2) Alastair (AJ) Hood
3) Mbasa Mayikana        4) Vicente Nagel
3 Lemont A                                   1:39.50     4
1) Mike Petruzzi         2) Eric Whatley
3) Edward Kostrubala     4) Alex Micco
5) Christian Goushas
4 Burbank (St. Laurence) A                   1:40.87     2
1) Antonio Elizondo      2) Justin Juska
3) Mario Aranda          4) Justin Dennison
DQ LaGrange Park (Nazareth Academy) A              NT
1) Cody Roll             2) Connor O’Neill
3) Julian Love           4) Christopher Simmons
5) Cameron Weems         6) Justin Weller
7) Jordan Brooks         8) Christian Sampleton

Varsity Mens 400 Meters
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Chris Thompson        10 Lemont                   52.06  2     8
2 Nate Griffin          10 New Lenox (Providenc     53.11  2     6
3 Alec Chialidikas      12 Lemont                   55.03  2     4
4 Kyle Martinez         12 Burbank (St. Laurenc     55.48  2     2
5 Matt Mac Nab          11 New Lenox (Providenc     56.05  1     1
6 Jack Bonaguro         11 LaGrange Park (Nazar   1:01.94  1
7 Yousuf Kadir          12 Lake Forest Academy    1:04.80  1
8 Pete Kopacz           12 Burbank (St. Laurenc   1:04.91  2
9 Yang Sun (Abe) Park    9 Lake Forest Academy    1:05.15  1

Varsity Mens 300m Hurdles
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Luis Vasquez          11 New Lenox (Providenc     42.01  2     8
2 Alastair (AJ) Hood    12 Lake Forest Academy      43.88  2     6
3 Carlos Baker          11 Burbank (St. Laurenc     46.43  2     4
4 Josh Zubik             9 New Lenox (Providenc     47.79  2     2
5 Bobby Davis           10 Lemont                   49.12  2     1
SCR Jaron Fay             10 Lemont                      NT  1
SCR Joe Sciacca           11 Lemont                      NT  1
SCR Jaleel (JJ) Gray       9 Lake Forest Academy         NT  1
SCR Willie Spears          9 Burbank (St. Laurenc        NT  1

Varsity Mens 1600 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Will Stewart          12 Lake Forest Academy    4:42.64     8
2 Anthony Barrios       12 Burbank (St. Laurenc   4:45.48     6
3 Steven Sismelich      12 New Lenox (Providenc   4:45.85     4
4 Mike Davis            11 New Lenox (Providenc   4:49.24     2
5 Evan Ganzer           11 Lemont                 4:52.18     1
6 Matt Gagen            12 Lemont                 4:56.12
7 Connor O’Neill        10 LaGrange Park (Nazar   4:58.60
8 Jonathan Bareis       11 LaGrange Park (Nazar   5:01.89
9 Nick Romero           11 Burbank (St. Laurenc   5:06.38
10 Alex Mullarkey        10 Lake Forest Academy    5:19.68

Varsity Mens 200 Meters
==========================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
————————————————————————–
1 Eric Whatley          11 Lemont                   22.49   NWI  2     8
2 Nick Frystak          11 Lake Forest Academy      23.08   NWI  2     6
3 Julian Love           10 LaGrange Park (Nazar     23.25   NWI  2     4
4 Nico Dominguez        12 New Lenox (Providenc     23.66   NWI  2     2
5 Justin Juska          11 Burbank (St. Laurenc     23.88   NWI  1     1
6 Mike Beller           11 New Lenox (Providenc     24.67   NWI  2
7 Edward Kostrubala     12 Lemont                   24.98   NWI  1
8 Delano Robinzine      11 LaGrange Park (Nazar     25.02   NWI  1
9 Antonio Elizondo      10 Burbank (St. Laurenc     25.12   NWI  2
10 Stephen Kostov         9 Lake Forest Academy      25.44   NWI  1
SCR Tony Calles           11 LaGrange Park (Nazar        NT   NWI  1

Varsity Mens 4×400 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A          3:38.74     8
1) Mike Monroe           2) Andy Jatis
3) Jake Hopkins          4) Luis Vasquez
5) Nico Dominguez        6) Matt Mac Nab
7) Nate Griffin
2 Lake Forest Academy A                      3:41.51     6
1) Vicente Nagel         2) Mbasa Mayikana
3) Alastair (AJ) Hood    4) Will Stewart
3 Lemont A                                   3:51.68     4
1) Chris Thompson        2) Drake White
3) Bobby Davis           4) Alec Chialidikas
5) Connor Koehler
4 Burbank (St. Laurence) A                   3:51.86     2
1) Tom Hodur             2) Pete Kopacz
3) Anthony Barrios       4) Carlos Baker
5 LaGrange Park (Nazareth Academy) A         4:04.98
1) Tony Calles

Varsity Mens High Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Mike Monroe           12 New Lenox (Providenc   6-02.00     8
2 Connor Koehler        11 Lemont                 5-08.20     6
3 Mike Petruzzi         10 Lemont                 5-08.10     4
4 Ian O’Donnell         10 Burbank (St. Laurenc   5-08.00     2
5 Carlos Baker          11 Burbank (St. Laurenc   5-06.00     1
6 Matez Malone           9 New Lenox (Providenc   5-02.00
6 Isaiah Foust          11 Lake Forest Academy    5-02.00
nh Christopher Simmons   10 LaGrange Park (Nazar        NH
scr Jordan Brooks         11 LaGrange Park (Nazar        NH

Varsity Mens Shot Put
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Sean Mc Grath         12 New Lenox (Providenc  49-05.00     8
2 Tyler Schiemann       10 New Lenox (Providenc  46-05.00     6
3 Edward Kostrubala     12 Lemont                44-03.00     4
4 Nathan Palermo        11 Lemont                43-00.00     2
5 Devonte Dunn           9 LaGrange Park (Nazar  38-06.50     1
6 Marcin Murzydlo       12 Burbank (St. Laurenc  37-02.50
7 Rogelio Duenas        12 Burbank (St. Laurenc  36-09.00
8 Bryan Behrendt        10 LaGrange Park (Nazar  36-00.00
9 Mohammed (Faiz) Aboob 12 Lake Forest Academy   29-10.00
10 Zhihao (Bill) Rong    12 Lake Forest Academy   27-04.50

Varsity Mens Discus
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Tyler Schiemann       10 New Lenox (Providenc    140-02     8
2 Edward Kostrubala     12 Lemont                  134-08     6
3 Nathan Palermo        11 Lemont                  132-01     4
4 Marcin Murzydlo       12 Burbank (St. Laurenc    101-02     2
5 Sean Mc Grath         12 New Lenox (Providenc     97-11     1
6 Lonnie Chambers        9 Burbank (St. Laurenc     97-03
7 Devonte Dunn           9 LaGrange Park (Nazar     86-05
8 Zhihao (Bill) Rong    12 Lake Forest Academy      84-02
9 Mohammed (Faiz) Aboob 12 Lake Forest Academy      81-00
10 Joshua Santi          10 LaGrange Park (Nazar     69-07

Varsity Mens Pole Vault
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Andy Jatis            11 New Lenox (Providenc  14-06.00     8
2 Brandon Denler        12 New Lenox (Providenc  11-06.00     6
3 Joe Sciacca           11 Lemont                 9-00.00     4
4 Alec Chialidikas      12 Lemont                 8-06.00     2

Varsity Mens Long Jump
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Mbasa Mayikana        12 Lake Forest Academy   20-00.50   NWI     8
2 Tom Hodur             12 Burbank (St. Laurenc  18-08.00   NWI     6
3 Jazonte Howard         9 New Lenox (Providenc  18-07.00   NWI     4
4 Luis Vasquez          11 New Lenox (Providenc  18-00.00   NWI     2
5 Christopher Simmons   10 LaGrange Park (Nazar  17-05.00   NWI     1
6 Alex Micco            11 Lemont                17-00.00   NWI
7 Eric Whatley          11 Lemont                16-10.50   NWI
8 Jordan Brooks         11 LaGrange Park (Nazar  16-02.00   NWI
9 Isaiah Foust          11 Lake Forest Academy   12-09.00   NWI
scr Pete Kopacz           12 Burbank (St. Laurenc        ND

Varsity Mens Triple Jump
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Matt Mac Nab          11 New Lenox (Providenc  39-06.00   NWI     8
2 Alex Micco            11 Lemont                36-06.00   NWI     6
3 Tom Hodur             12 Burbank (St. Laurenc  36-01.25   NWI     4
4 Zunyan (William) Wang 12 Lake Forest Academy   36-00.00   NWI     2
5 Justin Weller          9 LaGrange Park (Nazar  35-03.00   NWI     1
6 Matt Zubik            10 New Lenox (Providenc  34-06.75   NWI
7 Mike Petruzzi         10 Lemont                34-06.00   NWI
8 Christian Sampleton    9 LaGrange Park (Nazar  25-03.50   NWI
scr Pete Kopacz           12 Burbank (St. Laurenc        ND

 

Varsity  Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth
————————————————————————–
1 New Lenox (Providence Cat   143     0   42   10   32   23   36    0
2 Lemont                      93      0   36    1   18   16   22    0
3 Lake Forest Academy         54      0   22    6   16    0   10    0
4 Burbank (St. Laurence)      44      0   21    4    4    2   13    0
5 LaGrange Park (Nazareth A   18      0    5    0   10    1    2    0

RaceTab 3 by MileSplit            Registered to: Bob Geiger, Illinois Prep Top Timing

Lemont Invitational – 04/17/2014
Lemont HS, Lemont, IL

Varsity Womens 4×800 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 Lemont A                                  10:26.85     6
1) Cassidy Nyenhuis      2) Jorie Dybcio
3) Taylor Campos         4) Bridget Kunkel
2 New Lenox (Providence Catholic) A         10:58.15     4
1) Rebecca Tompkins      2) Clare O’Donnell
3) Kirsten Schultz       4) Kelly Schultz
5) Sam Gilooley
3 LaGrange Park (Nazareth Academy) A        11:10.23     2
1) Nicole Kozak          2) Jessica Sullivan
3) Maeve Roach           4) Maddy Schierl

Varsity Womens 4×100 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A            53.08     6
1) Andrea Zecca          2) Emma Griffiths
3) Rebecca Sidler        4) Linda Cammarata
5) Caitlyn Ziska         6) Katie Cummings
2 Lemont A                                     53.31     4
1) Maddy Stapleton       2) Grace Kunkel
3) Amanda Timm           4) Gerda Simkeviciute
3 LaGrange Park (Nazareth Academy) A           55.30     2
1) Francesca Zeno        2) Megan O’Kane
3) Taylor Gonzalez
4 Lake Forest Academy A                      1:01.65
1) Liana Shallenberg     2) Lilian Chung
3) Karisma Chhabria      4) Kendall Logan

Varsity Womens 3200 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Clare O’Donnell       12 New Lenox (Providenc  12:14.78     6
2 Gabby Voltarel        10 Lemont                12:21.06     4
3 Claire Gagen          10 Lemont                12:33.81     3
4 Jacqueline Skokna     12 LaGrange Park (Nazar  13:48.37     2
SCR Kirsten Schultz       11 New Lenox (Providenc        NT

Varsity Womens 100m Hurdles
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Nicole Beaulieu       12 New Lenox (Providenc     17.24   NWI     6
2 Jacque Desmond        11 Lemont                   17.74   NWI     4
3 Cecilia (CeCe) Boles  11 Lake Forest Academy      18.66   NWI     3
4 Jenny Hennig          12 Lemont                   19.29   NWI     2
5 Madeleine Pye         11 Lake Forest Academy      19.30   NWI     1
6 Natalie Cozzi         10 LaGrange Park (Nazar     20.32   NWI
7 Alexi Cornelio         9 New Lenox (Providenc     21.68   NWI

Varsity Womens 100 Meters
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Rebecca Sidler        11 New Lenox (Providenc     13.13   NWI     6
2 Amanda Timm           10 Lemont                   13.53   NWI     4
3 Grace Kunkel          12 Lemont                   13.83   NWI     3
4 Allie Goad            12 Lake Forest Academy      13.84   NWI     2
5 Linda Cammarata       12 New Lenox (Providenc     14.05   NWI     1
6 Kristine Zengeler     11 Lake Forest Academy      14.07   NWI
7 Francesca Zeno        10 LaGrange Park (Nazar     14.10   NWI
8 Daisy Toledo           9 LaGrange Park (Nazar     14.87   NWI

Varsity Womens 800 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Megan O’Kane          12 LaGrange Park (Nazar   2:33.38     6
2 Kelly Schultz         11 New Lenox (Providenc   2:37.28     4
3 Bridget Kunkel         9 Lemont                 2:39.16     3
4 Sam Gilooley           9 New Lenox (Providenc   2:48.03     2
5 Cassidy Nyenhuis      12 Lemont                 2:50.09     1
6 Melissa Merritt       12 Lake Forest Academy    2:51.74
7 Nicole Kozak           9 LaGrange Park (Nazar   2:56.71

Varsity Womens 4×200 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 Lemont A                                   1:54.18     6
1) Maddy Stapleton       2) Grace Kunkel
3) Amanda Timm           4) Gerda Simkeviciute
2 Lake Forest Academy A                      1:59.09     4
1) Julia Yerger          2) Allie Goad
3) Kristine Zengeler     4) Cecilia (CeCe) Boles
3 New Lenox (Providence Catholic) A          2:00.72     2
1) Andrea Zecca          2) Katie Andrews
3) Caitlyn Ziska         4) Gianna Lullo
5) Katie Cummings        6) Kate Caruso
4 LaGrange Park (Nazareth Academy) A         2:14.08
1) Taylor Gonzalez       2) Devinne Love

Varsity Womens 400 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Emma Griffiths        11 New Lenox (Providenc   1:01.77     6
2 Maeve Roach            9 LaGrange Park (Nazar   1:04.77     4
3 Ashley Mussallem      10 Lemont                 1:08.30     3
4 Andrea Zecca          11 New Lenox (Providenc   1:11.86     2
5 Kiara Hardy            9 Lemont                 1:12.02     1
6 Zixuan (Stella) Cui    9 Lake Forest Academy    1:25.38
SCR Rachel Oldendorf       9 LaGrange Park (Nazar        NT

Varsity Womens 300m Hurdles
====================================================================
Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
——————————————————————–
1 Nicole Beaulieu       12 New Lenox (Providenc     52.05  2     6
2 Cecilia (CeCe) Boles  11 Lake Forest Academy      54.00  2     4
3 Jacque Desmond        11 Lemont                   55.10  2     3
4 Madeleine Pye         11 Lake Forest Academy      55.65  2     2
5 Natalie Cozzi         10 LaGrange Park (Nazar     57.48  1     1
6 Riley Nolan            9 New Lenox (Providenc     58.31  1
7 Jenny Hennig          12 Lemont                   59.23  1

Varsity Womens 1600 Meters
=================================================================
Name                  Yr Team                      Time   Pts
—————————————————————–
1 Jorie Dybcio          11 Lemont                 5:25.09     6
2 Rebecca Tompkins      11 New Lenox (Providenc   5:41.88     4
3 Taylor Campos         10 Lemont                 5:43.46     3
4 Clare O’Donnell       12 New Lenox (Providenc   5:44.31     2
5 Jacqueline Skokna     12 LaGrange Park (Nazar   6:22.32     1
6 Jessica Sullivan       9 LaGrange Park (Nazar   6:42.35

Varsity Womens 200 Meters
==========================================================================
Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
————————————————————————–
1 Rebecca Sidler        11 New Lenox (Providenc     27.10   NWI  2     6
2 Linda Cammarata       12 New Lenox (Providenc     27.91   NWI  2     4
3 Amanda Timm           10 Lemont                   28.64   NWI  2     3
4 Allie Goad            12 Lake Forest Academy      28.84   NWI  1     2
5 Grace Kunkel          12 Lemont                   29.04   NWI  2     1
6 Lelandra Randle       10 LaGrange Park (Nazar     29.65   NWI  1
7 Lilian Chung          10 Lake Forest Academy      31.84   NWI  1
8 Maggie O’Connell      11 LaGrange Park (Nazar     32.27   NWI  1

Varsity Womens 4×400 Relay
============================================================
Team                                          Time   Pts
————————————————————
1 New Lenox (Providence Catholic) A          4:26.52     6
1) Andrea Zecca          2) Emma Griffiths
3) Rebecca Sidler        4) Clare O’Donnell
5) Caitlyn Ziska         6) Katie Cummings
7) Kate Caruso
2 Lemont A                                   4:31.70     4
1) Jorie Dybcio          2) Taylor Campos
3) Claire Gagen          4) Ashley Mussallem
3 LaGrange Park (Nazareth Academy) A         4:32.46     2
1) Megan O’Kane
4 Lake Forest Academy A                      4:33.75
1) Julia Yerger          2) Cecilia (CeCe) Boles
3) Madeleine Pye         4) Kristine Zengeler

Varsity Womens High Jump
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Emma O’Leary          11 Lemont                 5-00.00     6
2 Katie Andrews         12 New Lenox (Providenc   4-08.00     4
3 Ceciclia Spesia        9 New Lenox (Providenc   4-02.00     3
4 Anna Santilli         10 LaGrange Park (Nazar   4-00.00   1.5
4 Brecken Kallemeyn      9 Lemont                 4-00.00   1.5

Varsity Womens Shot Put
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Monique Devitt        12 Lemont                31-01.00     6
2 Kim Curtis            12 LaGrange Park (Nazar  29-00.50     4
3 Lauren Szoldatits     11 Lemont                26-07.00     3
4 Colleen Sloyan        12 New Lenox (Providenc  26-02.00     2
5 Nicole Griffin        10 LaGrange Park (Nazar  25-07.00     1
6 Miriam Akogu          11 Lake Forest Academy   23-11.00
7 Carly Preckwas        12 New Lenox (Providenc  22-09.50
8 Perculiar Adimabua    10 Lake Forest Academy   20-09.00

Varsity Womens Discus
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Monique Devitt        12 Lemont                  106-07     6
2 Lauren Szoldatits     11 Lemont                   98-10     4
3 Devinne Love          12 LaGrange Park (Nazar     83-03     3
4 Colleen Sloyan        12 New Lenox (Providenc     79-10     2
5 Mary Kate Sulikowski  10 New Lenox (Providenc     75-05     1
6 Josi Suter            10 LaGrange Park (Nazar     63-06
7 Miriam Akogu          11 Lake Forest Academy      55-03
8 Perculiar Adimabua    10 Lake Forest Academy      46-06

Varsity Womens Pole Vault
=================================================================
Name                  Yr Team                      Mark   Pts
—————————————————————–
1 Jacque Desmond        11 Lemont                10-06.00     6
2 Mallory Jatis          9 New Lenox (Providenc   5-06.00     4
nh Gianna Lullo          10 New Lenox (Providenc        NH
scr Bridget Doherty       10 Lemont                      NH

Varsity Womens Long Jump
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Viktorija Marmaite    11 Lemont                16-07.50   NWI     6
2 Nicole Beaulieu       12 New Lenox (Providenc  14-04.00   NWI     4
3 Emma O’Leary          11 Lemont                14-02.00   NWI     3
4 Emelia Misischia      11 New Lenox (Providenc  13-01.00   NWI   1.5
4 Karisma Chhabria      11 Lake Forest Academy   13-01.00   NWI   1.5
6 Natalie Cozzi         10 LaGrange Park (Nazar  11-10.00   NWI
7 Lelandra Randle       10 LaGrange Park (Nazar  11-09.00   NWI
8 Lilian Chung          10 Lake Forest Academy   11-06.00   NWI

Varsity Womens Triple Jump
=======================================================================
Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
———————————————————————–
1 Viktorija Marmaite    11 Lemont                37-05.00   NWI     6
2 Jacque Desmond        11 Lemont                32-05.50   NWI     4
3 Karisma Chhabria      11 Lake Forest Academy   27-06.50   NWI     3
4 Lilian Chung          10 Lake Forest Academy   24-07.00   NWI     2
5 Anna Santilli         10 LaGrange Park (Nazar  24-05.50   NWI     1
scr Emelia Misischia      11 New Lenox (Providenc        ND

 

Varsity  Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth
————————————————————————–
1 Lemont                     115.5    0   35    9   20   19  32.5   0
2 New Lenox (Providence Cat  94.5     0   43   12   18    5   17    0
3 LaGrange Park (Nazareth A  30.5     0   13    1    6    8    3    0
4 Lake Forest Academy        24.5     0    4   10    4    0   6.5   0

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s