Orr Spartan Relays 2015

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Bob Geiger, Illinois Prep Top Timing

Spartan Invite – 04/17/2015
Orr Academy, Chicago, IL

Varsity Mens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (North Lawndale Charter) A 9:34.19 10
1) Malik Williams 2) Khalil Kelley
3) Edward White 4) Devanair English
2 Chicago (Clark) A 9:46.34 8
1) Thaddeus Alexander 2) Travion Sanders
3) ezekiel lee 4) Damian Jones
5) Devontrell Turnipseed 6) lawrence lee
3 Urban Prep Charter (Bronzeville) A 10:30.91 6
1) Ahmasi Martin 2) Chad Logan
3) Nikolas Burton 4) Christopher Cochran
5) Jeremiah Sandifer
4 Chicago (Washington) A 10:37.68 4
1) Joshua Santana 2) Brian Smith
3) Ismael Arreola 4) Anthony Dobrowski
DNS Chicago (Kelly) A NT
1) Israel Villagomez 2) Oscar Diaz
3) Christian Espinoza 4) Moise Espinoza
5) Ricardo Cervantes 6) Jose Rodreiguez
DNS John Hope College Prep A NT
1) Tayveon Collier 2) Deonte Boldarius
3) Anthony Gregory 4) stacey Cunningham
5) Lokimeon Turks 6) Shawn Wheeler

Varsity Mens 4×100 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Chicago (North Lawndale Charter) 43.93 2 10
2 Chicago (Clark) 44.84 2 8
3 Chicago (Orr) 46.95 2 6
4 Urban Prep Charter (Bronzeville) 47.39 2 4
5 Chicago (Uplift) A 47.54 1 2
1) Seancorey Terrell 2) Devonte Jackson
3) Jamon Willams 4) Juilan Morris
5) Jayson Boyd
6 Chicago (Providence-St. Mel) A 48.35 1 1
1) Nathan Gastway 2) Emmanuel Williams
3) Jeremiah Jones 4) Jalen Garrison
7 Chicago (Washington) A 50.27 1
1) Justin Regulus 2) Brian Smith
3) Joseph Velazquez 4) John Morales
8 Chicago (Christ the King) A 58.08 1
1) Jyveon Starks 2) Marcus Mims
3) Will Hosea Jr. 4) Mitchell Dilworth

Varsity Mens 110m Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Devontrell Turnipseed 10 Chicago (Clark) 20.33 NWI 10
2 Terrence McGee 11 Chicago (Christ the 25.63 NWI 8

Varsity Mens 100 Meters
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Johnathan Stokes 12 Chicago (North Lawnd 11.32 0.00 2 10
2 Deondre McNeal 11 Chicago (Orr) 11.42 0.00 2 8
3 Devonte Jackson 11 Chicago (Uplift) 11.87 0.00 1 6
4 Emmanuel Williams 11 Chicago (Providence- 12.64 0.00 1 4
5 Johnny Collins 9 Urban Prep Charter ( 12.66 0.00 2 2
6 Emilio Blackwell 12 Chicago (Kelvyn Park 13.00 0.00 1 1
7 Mitchell Dilworth 12 Chicago (Christ the 13.07 0.00 2
8 Justin Regulus 10 Chicago (Washington) 14.89 0.00 1

Varsity Mens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Khalil Kelley 12 Urban Prep Charter ( 38:11.65 10
2 ezekiel lee 12 Chicago (Clark) 38:27.58 8
3 Joshua Santana 11 Chicago (Washington) 38:30.30 6
4 Alejandro Martinez 12 Chicago (Kelvyn Park 38:38.30 4
5 Jeremiah Sandifer 9 Urban Prep Charter ( 38:44.51 2

Varsity Mens 4×200 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Chicago (North Lawndale Charter) A 1:31.63 2 10
1) Kevin Harris 2) Johnathan Stokes
3) Terrel Pope 4) Joshua Alexander
5) Astante Steele 6) Andre Johnson
2 Chicago (Orr) A 1:35.60 2 8
1) Darell Partee 2) Charzel Nash
3) Deondre McNeal 4) Desmone Hearnes
5) Marcus Kilpatrick 6) Tyshawn Walker
7) Shomari Wilson 8) Emanuel Barber
3 Chicago (Clark) A 1:40.37 2 6
1) Cornelius Turnipseed 2) Travion Sanders
3) Jashon Carr 4) Jerry Carthen
5) Damian Jones 6) Jaccori Duncan
7) Aries Brewer
4 Chicago (Uplift) A 1:40.46 1 4
1) Seancorey Terrell 2) Devonte Jackson
3) Jamon Willams 4) Juilan Morris
5) Jayson Boyd
5 Urban Prep Charter (Bronzeville) A 1:40.85 2 2
1) Denzel Dawkins 2) Erik Henderson
3) Chad Logan 4) Rayshawn Fields
6 Chicago (Providence-St. Mel) A 1:43.07 1 1
1) Nathan Gastway 2) Emmanuel Williams
3) Jeremiah Jones 4) D’Angelo Crosby
5) Jalen Garrison
7 Chicago (Christ the King) A 1:48.36 2
1) Jyveon Starks 2) Marcus Mims
3) Will Hosea Jr. 4) Mitchell Dilworth
8 Chicago (Washington) A 2:02.27 1
1) Justin Regulus 2) Ismael Arreola
3) Anthony Dobrowski 4) John Morales
DNS John Hope College Prep A NT 1
1) Tyran Freeman 2) Giltonio Flowers
3) Malik DeYoung 4) Steve Harris
5) Mykiel Lofton 6) Anthony Jones
7) William Terrell

Varsity Mens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Deondre McNeal 11 Chicago (Orr) 53.76 2 10
2 Kelly Martin 10 Chicago (North Lawnd 53.81 2 8
3 D’Angelo Crosby 10 Chicago (Providence- 1:00.90 1 6
4 Jerry Carthen 12 Chicago (Clark) 1:03.91 2 4
5 Denzel Dawkins 12 Urban Prep Charter ( 1:04.59 2 2
6 Joseph Velazquez 10 Chicago (Washington) 1:06.01 1 1
7 Will Hosea Jr. 10 Chicago (Christ the 1:06.04 2
DNS Israel Villagomez 11 Chicago (Kelly) NT 1
DNS Tyran Freeman 12 John Hope College Pr NT 2

Varsity Mens 300m Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Joshua Alexander 11 Chicago (North Lawnd 47.93 3 10
2 Jarqueze Halley 12 Chicago (Christ the 51.47 2 8
3 Erick David Matos 12 Chicago (Kelvyn Park 51.67 2 6
SCR Melvin Davis 12 Chicago (Orr) NT 3

Varsity Mens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Edward White 12 Chicago (North Lawnd 5:20.30 10
2 Brian Smith 11 Chicago (Washington) 5:34.23 8
3 Omar Salas-Arroyo 11 Chicago (Kelvyn Park 5:39.07 6
4 Terrence McGee 11 Chicago (Christ the 6:00.57 4
5 Brandon Hampton 11 Chicago (Providence- 6:00.72 2
6 Nikolas Burton 10 Urban Prep Charter ( 7:20.98 1

Varsity Mens 200 Meters
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
————————————————————————–
1 Deondre McNeal 11 Chicago (Orr) 22.93 0.00 2 10
2 Johnathan Stokes 12 Chicago (North Lawnd 23.84 0.00 2 8
3 Nathan Gastway 11 Chicago (Providence- 24.46 0.00 2 6
4 Juilan Morris 12 Chicago (Uplift) 25.01 0.00 1 4
5 Cornelius Turnipseed 12 Chicago (Clark) 25.60 0.00 2 2
6 Marcus Mims 12 Chicago (Christ the 27.24 0.00 2 1
7 Ahmasi Martin 10 Urban Prep Charter ( 27.69 0.00 2
8 Christian Salgado 9 Chicago (Kelvyn Park 28.58 0.00 1
DNS Ricardo Cervantes 12 Chicago (Kelly) NT 0.00 1
DNS Malik DeYoung 10 John Hope College Pr NT 0.00 1

Varsity Mens 4×400 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Chicago (Clark) A 3:42.05 2 10
1) Travion Sanders 2) ezekiel lee
3) Jerry Carthen 4) Damian Jones
5) Aries Brewer 6) Devontrell Turnipseed
2 Chicago (North Lawndale Charter) A 3:47.26 2 8
1) Malik Williams 2) Kelly Martin
3) Johnathan Stokes 4) Terrel Pope
5) Edward White 6) Joshua Alexander
7) Sayvon Williams 8) Astante Steele
9) Khalil Johnson
3 Chicago (Orr) A 4:01.56 2 6
1) Darell Partee 2) Melvin Davis
3) Charzel Nash 4) Deondre McNeal
5) Desmone Hearnes 6) Marcus Kilpatrick
7) Shomari Wilson 8) Dontay Logan
4 Urban Prep Charter (Bronzeville) A 4:05.38 2 4
1) Denzel Dawkins 2) Erik Henderson
3) Chad Logan 4) Johnny Collins
5 Chicago (Washington) A 4:36.01 2 2
1) Joshua Santana 2) Joseph Velazquez
3) Ismael Arreola 4) John Morales

Varsity Mens Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Dajon Coleman 12 Urban Prep Charter ( 40-02.50 10
2 Devon Dallas 11 Chicago (Clark) 32-08.50 8
3 Michael Bradley Chicago (North Lawnd 31-07.00 6
4 Ethan Crout 11 Chicago (Providence- 30-09.00 4
5 Paris Williams Chicago (North Lawnd 29-11.50 2
6 Marcus Stallworth 10 Chicago (Orr) 29-08.50 1
7 Alfonso Towns 9 Urban Prep Charter ( 29-06.00
8 Mitchell Dilworth 12 Chicago (Christ the 28-01.50
9 Erick David Matos 12 Chicago (Kelvyn Park 26-08.00

Varsity Mens Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Jaccori Duncan 11 Chicago (Clark) 20-06.00 NWI 10
2 Alexis Omana 10 Chicago (Kelvyn Park 19-02.00 NWI 8
3 Darell Partee 12 Chicago (Orr) 18-03.50 NWI 6
4 Kelly Martin 10 Chicago (North Lawnd 18-03.00 NWI 4
5 Malik Squalls 11 Chicago (Clark) 18-00.50 NWI 2
6 Jalen Garrison 11 Chicago (Providence- 17-06.00 NWI 1
7 Jamon Willams 11 Chicago (Uplift) 16-01.00 NWI
8 Terrence McGee 11 Chicago (Christ the 14-11.00 NWI
9 Ahmasi Martin 10 Urban Prep Charter ( 14-06.00 NWI
10 Ismael Arreola 11 Chicago (Washington) 12-10.00 NWI
11 Justin Regulus 10 Chicago (Washington) 11-01.00 NWI
12 Jose Florentino 9 Chicago (Kelvyn Park 9-02.50 NWI

Varsity Mens Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Jaccori Duncan 11 Chicago (Clark) 40-06.00 NWI 10

Varsity Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts
————————————————————————–
1 Chicago (North Lawndale C 96
2 Chicago (Clark) 86
3 Chicago (Orr) 55
4 Urban Prep Charter (Bronz 43
5 Chicago (Kelvyn Park) 25
5 Chicago (Providence-St. M 25
7 Chicago (Washington) 21
7 Chicago (Christ the King) 21
9 Chicago (Uplift) 16

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s