U High Midway Miles #1 21315

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Bob Geiger, Illinois Prep Top Timing

University High Meet #1 – 02/13/2015
Henry Crowne Fieldhouse, Chicago, IL

Varsity Womens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (University) A 10:47.51 10
1) Genevieve Nemeth 2) Grace Cain
3) Alice Carlstrom 4) Elsa Erling
2 Chicago (Noble/Muchin) A 12:35.94 8
1) Deanna Williams 2) Yvette Luna
3) Adriana Georgescu 4) Vanessa Roa
3 Chicago (DuSable) A 13:19.49 6
1) Eberae Mance 2) Jasmin Travis
3) Diamond Mance 4) Kasha Brinkley
5) Timmia McCoy
DNS Chicago (Noble/UIC) NT

Varsity Mens 4×800 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Rockford (R. Christian) A 9:26.19 10
1) Chris Roegner 2) Grant Franseen
3) John Holliday 4) Lance Hainchek
2 Chicago (Jones) B 9:35.26 8
1) Ruben Coronel 2) Alexander Behle
3) Nicholas Rappe 4) Sylas Cooper
3 Chicago (Jones) A 9:39.91 6
1) Kevin Shannon 2) David Ruiz
3) Josh Gerenraich 4) Jesse Shufro-Zletz
4 Chicago (University) A 9:50.08 5
1) Arthur Chang 2) John Williams
3) Taylor Horton 4) Tom Sawada
5 Chicago (Noble/Muchin) A 10:12.23 4
1) Jason Mora 2) David Omana
3) Adriano Castro 4) Aron Barboza

Varsity Womens 4×200 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Chicago (University) A 1:58.09 2 10
1) Gabrielle de Maio 2) Shoshana Holt-Auslande
3) Taylor Thompson 4) Lilia Wilson
5) Alex Thompson
2 Johnson College Prep A 1:58.86 2 8
1) Brittany McLaurin 2) Shaparis Arnold
3) Precious Anderson 4) Mercedes Binns
3 Chicago (DuSable) A 2:01.88 2 6
1) Angel Gaines 2) Kyla Grey
3) Diamond Mance 4) Briana Bailey
5) Kasha Brinkley 6) Sabaria Dean
7) Jade Lee 8) Erica Temple
4 Johnson College Prep B 2:03.75 2 5
1) Jhane Dameron 2) Samantha Hardison
3) Summer Adams 4) Tyanna Chatman
5 Chicago (South Shore Intn’l Prep) A 2:12.59 2 4
1) Asjah Coleman 2) Kharunissa Green
3) Nicollette Jordan 4) Jasmine Hartsfield
5) Myiah Williams
6 Chicago (Noble/Muchin) A 2:21.91 1 3
1) Krista Kaleel 2) Amari Reyes
3) Denise Johnson 4) Jordyn Tillery
5) Tyler Perry
7 Chicago (South Shore Intn’l Prep) B 2:31.61 2 2
1) Lauren Lomax 2) Joy Grundy
3) Marissa Edwards 4) Tanjanica Williams
5) Destiny Smith

Varsity Mens 4×200 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Chicago (Clark) A 1:40.82 1 10
1) Jaccori Duncan 2) Aries Brewer
3) Malik Squalls 4) Jashon Carr
5) Jerry Carthen
2 Johnson College Prep A 1:41.95 2 8
1) Brendon Lee 2) Jacoby Johnson
3) Anthony Belt 4) Keontaye Thompson
3 Rockford (R. Christian) A 1:43.60 2 6
1) Nick McMahon 2) Quinn Halversen
3) Sam Sandwick 4) Sal Mendez
4 Chicago (DuSable) A 1:46.05 2 5
1) Christopher Green 2) Ashton McDowell
3) Ahmari McElroy 4) Trevor Sibby
5) Bruce Boston 6) Demonte Anglin
7) Amaury Saulsberry 8) Jerome Redmond
5 Chicago (University) A 1:46.24 2 4
1) Mose Sreebny 2) stefan Rehkemper
3) Brad Koontz 4) Jason Chang
5) James Woodruff
6 Johnson College Prep B 1:53.07 2 3
1) Troy Minter 2) Stone Sawyer
3) Martivias Walker 4) Darius Brown
7 Chicago (Noble/Muchin) A 1:55.23 2 2
1) Kevin Mitchell 2) Bryan Cox
3) Ronnie Lyons 4) James Redmond
DQ Chicago (Clark) B NT 1
1) Damian Jones 2) Cornelius Turnipseed
3) Devontrell Turnipseed 4) Travion Sanders

Varsity Womens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Lucy Kenig-Ziesler 11 Chicago (University) 11:57.38 10
2 Kayla Robinson 12 Winnetka (North Shor 14:05.90 8

Varsity Mens 3200 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Jacob Meyer 11 Chicago (University) 9:54.82 10
2 Ethan Volk 11 Rockford (R. Christi 10:36.74 8
3 Steven Reierson 12 Rockford (R. Christi 10:41.84 6
4 Tommy McHugh 10 Winnetka (North Shor 10:49.77 5
5 Alex Wilfong 12 Rockford (R. Christi 10:59.80
6 Zach Emanuel 12 Chicago (University) 11:00.82 4
7 Will Mecklenburg 10 Rockford (R. Christi 11:43.59
8 Noah Wells 10 Rockford (R. Christi 11:43.72

Varsity Womens 60m Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Tonya Piergies 12 Winnetka (North Shor 9.83 10
2 Eberae Mance 12 Chicago (DuSable) 10.49 8
SCR Erica Temple 12 Chicago (DuSable) NT
SCR Antonia Theodosakis 11 Winnetka (North Shor NT
SCR Hillary Noakes 9 Rockford (R. Christi NT
scr Thandi Steele 9 Winnetka (North Shor NT

Varsity Mens 60m Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Brock Paquin 9 Rockford (R. Christi 11.15 10
2 James Williams 11 Chicago (South Shore 16.33 8
SCR Aries Brewer -4 Chicago (Clark) NT
SCR Devontrell Turnipseed -4 Chicago (Clark) NT

Varsity Womens 60 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Payton Jones 12 Rockford (R. Christi 8.26 6 10
2 Brittany McLaurin 11 Johnson College Prep 8.33 6 8
3 Tonya Piergies 12 Winnetka (North Shor 8.68 6 6
4 Tyra Daniels 11 Chicago (South Shore 8.70 2 5
5 Lilia Wilson 10 Chicago (University) 8.86 6 4
6 Jhane Dameron 12 Johnson College Prep 8.94 3 3
7 Antonia Theodosakis 11 Winnetka (North Shor 8.96 1 2
8 Precious Anderson 11 Johnson College Prep 8.97 6
9 Melondy Tyler 9 Johnson College Prep 9.01 4
10 Briana Bailey 10 Chicago (DuSable) 9.08 4 1 .80
10 Layla Wilks 10 Johnson College Prep 9.08 6 .80
12 Alex Thompson 12 Chicago (University) 9.15 5
13 Shoshana Holt-Ausland 10 Chicago (University) 9.17 6
14 Shaparis Arnold 10 Johnson College Prep 9.20 2
15 Taylor Thompson 10 Chicago (University) 9.41 5
16 Maria Garza 12 Chicago (Noble/Muchi 9.43 3
17 Kharunissa Green 11 Chicago (South Shore 9.50 4
18 Tasia Conway 12 Chicago (Noble/Muchi 9.52 6
19 Julia Kolbe 10 Winnetka (North Shor 9.53 2
20 Thandi Steele 9 Winnetka (North Shor 9.56 5
21 Karion Manning 9 Chicago (DuSable) 9.57 4
22 Mulan Bazile 9 Chicago (South Shore 9.61 4
23 Dalonna Young 11 Chicago (DuSable) 9.75 5
24 De’Ariel Morrow-Dixon 9 Chicago (DuSable) 9.83 4
25 Tashiya Ballentine 12 Chicago (Noble/Muchi 9.93 2
26 Raven Galloway 9 Chicago (DuSable) 10.09 4
27 Cholie Scrogin 9 Rockford (R. Christi 10.29 5
28 Marissa Edwards 10 Chicago (South Shore 10.30 1 .300
28 Tanjanica Williams 11 Chicago (South Shore 10.30 2 .300
30 Jordyn Tillery 12 Chicago (Noble/Muchi 10.34 3
31 Alysia Grayson 10 Chicago (South Shore 10.35 4
32 Emma Meyers 9 Chicago (University) 10.67 5
DNS Tatiana Robertson 9 Chicago (DuSable) NT 5
DNS Hillary Noakes 9 Rockford (R. Christi NT 5

Varsity Mens 60 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Anthony Belt 12 Johnson College Prep 7.73 3 10
2 Sal Mendez 9 Rockford (R. Christi 7.77 5 8
3 Ahmari McElroy 11 Chicago (DuSable) 7.81 4 6
4 Jacoby Johnson 11 Johnson College Prep 7.82 3 5
5 Nick McMahon 11 Rockford (R. Christi 7.84 5 4
6 Christopher Green 12 Chicago (DuSable) 7.92 1 3
7 Brendon Lee 9 Johnson College Prep 7.93 3
8 Darius Brown 9 Johnson College Prep 8.04 3
9 Eric March 9 Johnson College Prep 8.05 3 .50
9 Brad Koontz 11 Chicago (University) 8.05 5 2.5 .50
11 Trevor Sibby 12 Chicago (DuSable) 8.07 4
12 Jacob Kennay 9 Rockford (R. Christi 8.09 5
13 Amaury Saulsberry 12 Chicago (DuSable) 8.17 4
14 Jackson Lubin 12 Winnetka (North Shor 8.18 1 1
15 Troy Olive 10 Johnson College Prep 8.19 4
16 James Redmond 10 Chicago (Noble/Muchi 8.23 3
17 Jason Chang 10 Chicago (University) 8.40 5
18 Justin Savin 12 Winnetka (North Shor 8.52 2
19 James Woodruff 9 Chicago (University) 8.56 5
20 Nathan Blevins 9 Chicago (University) 8.60 4
21 stefan Rehkemper 11 Chicago (University) 8.72 4
22 Kevin Mitchell 10 Chicago (Noble/Muchi 8.82 2
23 Roscell Hines 10 Chicago (Noble/Muchi 9.00 4
24 Bryan Cox 10 Chicago (Noble/Muchi 9.21 2
DQ Travion Sanders 12 Chicago (Clark) NT 5 2.5*
DNS Oterrius Pouncy 12 Chicago (South Shore NT 1
DNS Quinton George 12 Chicago (South Shore NT 1
DNS Veb Anand 12 Winnetka (North Shor NT 2
DNS Malik Squalls 11 Chicago (Clark) NT 2
SCR Henry Utset 12 Chicago (University) NT 4
DNS Sam Sandwick 10 Rockford (R. Christi NT 5

Varsity Womens 800 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Abigail Nadler 12 Chicago (Latin) 2:29.11 10
2 Genevieve Nemeth 11 Chicago (University) 2:34.34 8
3 Grace Cain 11 Chicago (University) 2:40.99 6
4 Andrea Zwonizter 9 Rockford (R. Christi 2:44.13 5
5 Kate Smith 11 Rockford (R. Christi 2:44.48 4
6 Kayla Robinson 12 Winnetka (North Shor 2:53.01 3
7 Liza Edwards-Levin 10 Chicago (University) 2:54.34
8 Jasmin Travis 12 Chicago (DuSable) 3:42.12 2
9 Devenise Smith 12 Chicago (South Shore 4:11.87 1
SCR Eberae Mance 12 Chicago (DuSable) NT
SCR Kamaria Benson 12 Johnson College Prep NT
SCR Maciana Stewart 11 Chicago (South Shore NT
SCR Elisa Jimenez 12 Chicago (Noble/Muchi NT

Varsity Mens 800 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Brian Smith 11 Rockford (R. Christi 2:09.75 3 10
2 Josiah Vogel 9 Rockford (R. Christi 2:10.71 3 8
3 Seth Geddes 12 Rockford (R. Christi 2:12.54 3
4 Eric Gofen 12 Chicago (Latin) 2:12.81 3 6
5 Jack Smith 11 Rockford (R. Christi 2:13.74 3
6 Ben Peterson 11 Rockford (R. Christi 2:14.22 3
7 Charles Sowerby 10 Chicago (University) 2:15.94 3 5
8 Tommy McHugh 10 Winnetka (North Shor 2:16.46 3 4
9 Steven Kruto 11 Chicago (Jones) 2:16.58 3 3
10 Arthur Chang 12 Chicago (University) 2:17.73 3 2
11 Daniel Garcia-Rico 10 Chicago (Jones) 2:19.61 3 1
12 Cole Hamilton 11 Chicago (Jones) 2:25.81 3
13 Ashton McDowell 10 Chicago (DuSable) 2:26.48 1
14 Jackson Lubin 12 Winnetka (North Shor 2:33.30 2
15 Brian Ma 10 Chicago (Jones) 2:35.76 2
16 Taylor Horton 12 Chicago (University) 2:35.82 3
17 Ed West 10 Chicago (Jones) 2:36.35 2
18 ezekiel lee 12 Chicago (Clark) 2:39.33 2
19 Amaury Saulsberry 12 Chicago (DuSable) 2:40.18 1
20 Nathaniel McDonald 11 Johnson College Prep 2:42.82 2
21 Joshua Reed 12 Chicago (DuSable) 2:43.38 1
22 Adriano Castro 9 Chicago (Noble/Muchi 2:44.30 1
23 Tyson Brown 12 Johnson College Prep 2:45.62 2
24 Marquese Simpson 9 Johnson College Prep 2:47.47 2
25 Jovanni Acosta 10 Chicago (Noble/Muchi 2:48.19 1
26 Tom Sawada 10 Chicago (University) 2:48.69 2
27 Thaddeus Alexander 11 Chicago (Clark) 2:49.65 2
28 Elijah Grenier 9 Chicago (Jones) 2:54.60 2
29 Eric Arredondo 9 Chicago (Jones) 2:55.19 2
30 Zev Goldberg 9 Chicago (Jones) 2:59.13 2
31 Joseph McElroy 10 Chicago (DuSable) 3:02.08 1
32 Daniel Bissionnette 12 Chicago (University) 3:14.09 2
SCR Demonte Anglin 11 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Bruce Boston 11 Chicago (DuSable) NT 1
SCR James Williams 11 Chicago (South Shore NT 1
SCR Karriem Carter 11 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Larry Willett 10 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Eric Gofen 12 Chicago (Latin) NT 2
SCR Eric Arredondo 9 Chicago (Jones) NT 2
SCR Daniel Bissionnette 12 Chicago (University) NT 2
SCR Jackson Lubin 12 Winnetka (North Shor NT 2
SCR Ed West 10 Chicago (Jones) NT 2
SCR Tom Sawada 10 Chicago (University) NT 2

Varsity Womens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Alex Thompson 12 Chicago (University) 1:04.34 3 10
2 Melondy Tyler 9 Johnson College Prep 1:09.48 3 8
3 Jade Lee 11 Chicago (DuSable) 1:10.71 2 6
4 Kasha Brinkley 11 Chicago (DuSable) 1:12.06 2 5
5 Timmia McCoy 12 Chicago (DuSable) 1:16.25 3
6 Diamond Mance 12 Chicago (DuSable) 1:16.74 2
7 Yessica Garcia 11 Chicago (Noble/Muchi 1:18.34 2 4
8 Ozhaunna Champagne 9 Johnson College Prep 1:18.39 2 3
9 Victoria Jackson 12 Johnson College Prep 1:19.50 1
10 Yvette Luna 12 Chicago (Noble/Muchi 1:20.78 1 2
11 Asjah Coleman 11 Chicago (South Shore 1:21.41 1 1
12 Krista Kaleel 12 Chicago (Noble/Muchi 1:21.94 1
13 Lauren Lomax 11 Chicago (South Shore 1:23.61 1
14 Layla Wilks 10 Johnson College Prep 1:23.62 3
15 Destiny Smith 10 Chicago (South Shore 1:27.36 2
16 Emma Meyers 9 Chicago (University) 1:30.49 3
SCR Victoria Jackson 12 Johnson College Prep NT 1
SCR Asjah Coleman 11 Chicago (South Shore NT 1
SCR Lauren Lomax 11 Chicago (South Shore NT 1
SCR Yvette Luna 12 Chicago (Noble/Muchi NT 1
SCR Krista Kaleel 12 Chicago (Noble/Muchi NT 1
SCR Lilia Wilson 10 Chicago (University) NT 3

Varsity Mens 400 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Jerry Carthen -4 Chicago (Clark) 53.84 4 10
2 Jerome Redmond 12 Chicago (DuSable) 57.24 1 8
3 James Williams 11 Chicago (South Shore 58.51 2 6
4 Devontrell Turnipseed -4 Chicago (Clark) 58.52 4 5
5 Brad Koontz 11 Chicago (University) 59.20 4 4
6 Martivias Walker 11 Johnson College Prep 59.22 3 3
7 Jeremy Brown 9 Chicago (Jones) 59.87 3 2
8 Troy Olive 10 Johnson College Prep 1:00.53 4 1
9 Christopher Green 12 Chicago (DuSable) 1:00.55 1
10 David Ruiz 9 Chicago (Jones) 1:02.15 4
11 Detres Johnson 11 Johnson College Prep 1:02.35 4
12 Troy Minter 12 Johnson College Prep 1:03.48 3
13 David Omana 11 Chicago (Noble/Muchi 1:04.29 1 .290
13 Nathan Blevins 9 Chicago (University) 1:04.29 3 .290
15 stefan Rehkemper 11 Chicago (University) 1:04.35 3
16 Juan Carlos Paez 9 Chicago (Noble/Muchi 1:04.73 2
17 Ronnie Lyons 9 Chicago (Noble/Muchi 1:05.61 2
18 Jesus Ortiz 10 Chicago (Noble/Muchi 1:08.73 2
19 Preston Branton 9 Chicago (Jones) 1:08.94 2
20 Milo Nuno 10 Chicago (Jones) 1:09.21 2
SCR Veb Anand 12 Winnetka (North Shor NT 3

Varsity Womens 1600 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Elsa Erling 10 Chicago (University) 5:56.42 10
2 Alice Carlstrom 10 Chicago (University) 6:19.22 8
3 Elise Combs 11 Rockford (R. Christi 6:39.42 6
4 Deanna Williams 11 Chicago (Noble/Muchi 6:41.19 5
5 Liza Edwards-Levin 10 Chicago (University) 6:47.32
6 Vanessa Roa 11 Chicago (Noble/Muchi 6:59.95 4
7 Adriana Georgescu 11 Chicago (Noble/Muchi 7:39.12
SCR Lucy Kenig-Ziesler 11 Chicago (University) NT
SCR Devenise Smith 12 Chicago (South Shore NT
SCR Maciana Stewart 11 Chicago (South Shore NT

Varsity Mens 1600 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Nick Monkemeyer 11 Rockford (R. Christi 4:38.85 2 10
2 Jacob Silverman 12 Chicago (Latin) 4:39.33 2 8
3 Jacob Meyer 11 Chicago (University) 4:44.57 2 6
4 Lukas Marshall 11 Rockford (R. Christi 5:00.79 2 5
5 Matthew Byun 11 Chicago (Jones) 5:02.15 2 4
6 Eric Wong 10 Chicago (Jones) 5:07.49 2 3
7 Tommy McHugh 10 Winnetka (North Shor 5:10.87 2 2
8 David Mecklenburg 12 Rockford (R. Christi 5:11.65 2
9 Zach Emanuel 12 Chicago (University) 5:12.08 2 1
10 Josh Gerenraich 10 Chicago (Jones) 5:17.26 2
11 Bennett Erickson 12 Chicago (Jones) 5:19.42 2
12 Stephen Claud 10 Chicago (Jones) 5:21.02 1
13 Ruben Coronel 9 Chicago (Jones) 5:22.28 1
14 Arthur Chang 12 Chicago (University) 5:27.92 2
15 Nicholas Rappe 9 Chicago (Jones) 5:27.99 1
16 Kalvin Lee 10 Chicago (Jones) 5:28.74 1
17 Grant Franseen 11 Rockford (R. Christi 5:29.25 2
18 John Holliday 11 Rockford (R. Christi 5:32.03 2
19 Taylor Horton 12 Chicago (University) 5:41.21 1
20 Aron Barboza 9 Chicago (Noble/Muchi 5:52.77 1
21 John Williams 12 Chicago (University) 5:58.44 1
22 Carter Antonio 10 Chicago (South Shore 6:12.21 1
23 Joshua Reed 12 Chicago (DuSable) 6:24.01 1
24 Khary Davis-Williams 9 Chicago (Noble/Muchi 6:51.00 1
SCR Demonte Anglin 11 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Tobias McIntosh 9 Rockford (R. Christi NT 1
SCR Ashton McDowell 10 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Bruce Boston 11 Chicago (DuSable) NT 1

Varsity Womens 200 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Tonya Piergies 12 Winnetka (North Shor 28.30 5 10
2 Tyra Daniels 11 Chicago (South Shore 28.36 2 8
3 Payton Jones 12 Rockford (R. Christi 28.75 5 6
4 Gabrielle de Maio 12 Chicago (University) 29.44 5 5
5 Myiah Williams 11 Chicago (South Shore 29.58 2 4
6 Kasha Brinkley 11 Chicago (DuSable) 29.74 4 3
7 Briana Bailey 10 Chicago (DuSable) 30.39 4 2
8 Joy Grundy 10 Chicago (South Shore 30.72 3
9 Shoshana Holt-Ausland 10 Chicago (University) 30.92 4 1
10 Tasia Conway 12 Chicago (Noble/Muchi 31.53 5
11 Jade Lee 11 Chicago (DuSable) 32.18 3
12 Maria Garza 12 Chicago (Noble/Muchi 32.21 5
13 Tyanna Chatman 10 Johnson College Prep 32.48 3
14 Victoria Jackson 12 Johnson College Prep 32.53 2
15 Mercedes Binns 12 Johnson College Prep 33.14 5
16 Taylor Thompson 10 Chicago (University) 33.97 4
17 Mulan Bazile 9 Chicago (South Shore 34.60 3
18 Cholie Scrogin 9 Rockford (R. Christi 34.94 4
19 Emma Meyers 9 Chicago (University) 38.47 4
SCR Erica Temple 12 Chicago (DuSable) NT 1
SCR Julia Kolbe 10 Winnetka (North Shor NT 1
SCR Antonia Theodosakis 11 Winnetka (North Shor NT 2
SCR Tashiya Ballentine 12 Chicago (Noble/Muchi NT 2
SCR Thandi Steele 9 Winnetka (North Shor NT 2
SCR Jordyn Tillery 12 Chicago (Noble/Muchi NT 3
SCR Ozhaunna Champagne 9 Johnson College Prep NT 3

Varsity Mens 200 Meters
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
——————————————————————–
1 Aries Brewer -4 Chicago (Clark) 24.60 5 10
2 Jerome Redmond 12 Chicago (DuSable) 24.66 1 8
3 Cornelius Turnipseed 12 Chicago (Clark) 25.53 5 6
4 Detres Johnson 11 Johnson College Prep 25.60 4 5
5 Jacoby Johnson 11 Johnson College Prep 25.82 5 4
6 Travion Sanders 12 Chicago (Clark) 26.24 5
7 Jabriel Grimes 11 Johnson College Prep 26.25 2
8 Jackson Lubin 12 Winnetka (North Shor 26.40 5 3
9 Jacob Kennay 9 Rockford (R. Christi 26.64 5 2
10 Tyson Brown 12 Johnson College Prep 26.83 1
11 Justin Savin 12 Winnetka (North Shor 26.85 2 1
12 Trevor Sibby 12 Chicago (DuSable) 27.09 3
13 James Redmond 10 Chicago (Noble/Muchi 27.68 1
14 Armani Kongmanivong 10 Chicago (Jones) 27.73 4
15 Kenton Kiser 9 Chicago (Jones) 28.24 4
16 Ahmari McElroy 11 Chicago (DuSable) 28.66 3
17 Nathan Blevins 9 Chicago (University) 29.27 3
18 stefan Rehkemper 11 Chicago (University) 29.40 3
19 Kevin Mitchell 10 Chicago (Noble/Muchi 29.60 2
20 Brock Paquin 9 Rockford (R. Christi 30.18 4
21 Gavin McCallister 9 Chicago (Jones) 30.33 3
22 Bryan Cox 10 Chicago (Noble/Muchi 31.33 2
23 Deyacco Kameli 9 Chicago (Jones) 31.56 4
SCR Roscell Hines 10 Chicago (Noble/Muchi NT 3
SCR Veb Anand 12 Winnetka (North Shor NT 4

Varsity Womens 4×400 Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Chicago (University) A 4:35.76 10
1) Grace Cain 2) Genevieve Nemeth
3) Taylor Thompson 4) Shoshana Holt-Auslande
5) Lilia Wilson 6) Alex Thompson
2 Johnson College Prep A 4:50.29 8
1) Shaparis Arnold 2) Layla Wilks
3) Samantha Hardison 4) Jhane Dameron
5) Brittany McLaurin
3 Winnetka (North Shore Country Day) A 4:56.48 6
1) Kayla Robinson 2) Antonia Theodosakis
3) Julia Kolbe 4) Thandi Steele
4 Chicago (DuSable) A 5:02.09 5
1) Eberae Mance 2) Kyla Grey
3) Diamond Mance 4) Kasha Brinkley
5) Timmia McCoy 6) Jasmin Travis
7) Jade Lee 8) Erica Temple
5 Chicago (Noble/Muchin) A 5:18.44 4
1) Deanna Williams 2) Vanessa Roa
3) Maria Garza 4) Adriana Georgescu
6 Johnson College Prep B 5:33.81 3
1) Precious Anderson 2) Mariah Sistrunk
3) Melondy Tyler 4) Kamaria Benson
5) Summer Adams

Varsity Mens 4×400 Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
—————————————————————
1 Rockford (R. Christian) A 3:44.22 2 10
1) Brian Smith 2) Jack Smith
3) Seth Geddes 4) Josiah Vogel
2 Chicago (DuSable) A 3:49.84 2 8
1) Larry Willett 2) Ashton McDowell
3) Karriem Carter 4) Bruce Boston
5) Joseph McElroy 6) Christopher Green
7) Demonte Anglin 8) Jerome Redmond
3 Johnson College Prep A 3:52.74 2 6
1) Anthony Belt 2) Troy Olive
3) Brendon Lee 4) Keontaye Thompson
4 Chicago (Clark) A 3:54.96 2 5
1) Cornelius Turnipseed 2) Aries Brewer
3) Devontrell Turnipseed 4) Jashon Carr
5) Jerry Carthen
5 Chicago (University) A 3:58.78 2 4
1) stefan Rehkemper 2) James Woodruff
3) Brad Koontz 4) Jason Chang
5) Mose Sreebny
6 Rockford (R. Christian) B 4:00.71 2 3
1) Ben Peterson 2) Chris Roegner
3) Lukas Marshall 4) Lance Hainchek
7 Chicago (Jones) A 4:07.57 1 2
1) Steven Kruto 2) Daniel Garcia-Rico
3) Josh Gerenraich
8 Winnetka (North Shore Country Day) A 4:08.46 1
1) Jackson Lubin 2) Justin Savin
3) Veb Anand 4) Tommy McHugh
9 Johnson College Prep B 4:13.13 1
1) Eric March 2) Marquese Simpson
3) Stone Sawyer 4) Jabriel Grimes
10 Chicago (Clark) B 4:15.49 2
1) Thaddeus Alexander 2) Damian Jones
3) ezekiel lee 4) Travion Sanders
11 Chicago (Noble/Muchin) A 4:17.51 1
1) Juan Carlos Paez 2) Khary Davis-Williams
3) David Omana 4) Jason Mora
12 Chicago (Jones) B 4:18.73 1
1) Deyacco Kameli 2) Sylas Cooper
SCR Chicago (South Shore Intn’l Prep) A NT 1
1) Oterrius Pouncy 2) Quinton George
3) Carter Antonio 4) Alton Smith
5) Jaquan Wilburn 6) David Barley
7) James Williams 8) Jaden Pearson

Varsity Womens Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Tonya Piergies 12 Winnetka (North Shor 15-08.50 10
2 Gabrielle de Maio 12 Chicago (University) 15-00.00 8
3 Eberae Mance 12 Chicago (DuSable) 12-06.00 6
4 Julia Kolbe 10 Winnetka (North Shor 11-09.00 5
5 Diamond Mance 12 Chicago (DuSable) 11-05.00 4
6 Dalonna Young 11 Chicago (DuSable) 11-02.00
7 Angel Gaines 12 Chicago (DuSable) 11-01.00
8 Jasmine Hartsfield 10 Chicago (South Shore 10-10.00 3
NM Nicollette Jordan 10 Chicago (South Shore ND
NM Cholie Scrogin 9 Rockford (R. Christi ND

Varsity Mens Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Detres Johnson 11 Johnson College Prep 19-02.00 10
2 Quinn Halversen 10 Rockford (R. Christi 18-07.25 8
3 Mose Sreebny 11 Chicago (University) 17-07.50 6
4 James Woodruff 9 Chicago (University) 17-03.50 5
5 Justin Savin 12 Winnetka (North Shor 16-05.50 4
6 Malik Squalls 11 Chicago (Clark) 16-05.00 3
7 Sal Mendez 9 Rockford (R. Christi 15-11.00 2
8 Kenton Kiser 9 Chicago (Jones) 15-00.00 1
9 Carter Antonio 10 Chicago (South Shore 14-11.00
10 Nick McMahon 11 Rockford (R. Christi 14-07.50
11 Sam Sandwick 10 Rockford (R. Christi 14-02.75
12 Armani Kongmanivong 10 Chicago (Jones) 13-10.00
DNS Aries Brewer -4 Chicago (Clark) 17-09.75
DNS Christopher Green 12 Chicago (DuSable) 16-11.50
SCR Quinton George 12 Chicago (South Shore ND

Varsity Womens Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Gabrielle de Maio 12 Chicago (University) 30-08.00 10
2 Julia Kolbe 10 Winnetka (North Shor 25-11.50 8
3 Jasmine Hartsfield 10 Chicago (South Shore 25-07.00 6
nm Angel Gaines 12 Chicago (DuSable) ND
nm Nicollette Jordan 10 Chicago (South Shore ND

Varsity Mens Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Carter Antonio 10 Chicago (South Shore 33-10.00 10
scr Quinton George 12 Chicago (South Shore ND
scr Detres Johnson 11 Johnson College Prep ND

Varsity Womens Team Scores (12 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Chicago (University) 110 4 58 0 30 0 18 0
2 Winnetka (North Shore Cou 68 8 21 10 6 0 23 0
3 Chicago (DuSable) 54 1 18 8 17 0 10 0
4 Johnson College Prep 46 11 11 0 24 0 0 0
5 Chicago (South Shore Intn 34 5 14 0 6 0 9 0
6 Rockford (R. Christian) 31 10 21 0 0 0 0 0
7 Chicago (Noble/Muchin) 30 0 15 0 15 0 0 0
8 Chicago (Latin) 10 0 10 0 0 0 0 0

Varsity Mens Team Scores (12 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Rockford (R. Christian) 110 12 49 10 29 0 10 0
2 Chicago (University) 58.5 2.5 32 0 13 0 11 0
3 Johnson College Prep 55 15 13 0 17 0 10 0
4 Chicago (Clark) 51.5 0 31 0 15 0 3 0
5 Chicago (DuSable) 38 9 16 0 13 0 0 0
6 Chicago (Jones) 30 0 13 0 16 0 1 0
7 Chicago (South Shore Intn 24 0 6 8 0 0 10 0
8 Winnetka (North Shore Cou 20 1 15 0 0 0 4 0
9 Chicago (Latin) 14 0 14 0 0 0 0 0
10 Chicago (Noble/Muchin) 6 0 0 0 6 0 0 0

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s