Whitney Young Fast Times 2015

RaceTab 3 by MileSplit Registered to: IPTT, Illinois Prep Top Timing

Whitney Young Fast Times Invitational – 3/28/2015 10:13:44 AM
Lewis University, Romeoville, IL
Varsity Girls 55 Meter Hurdles Prelims
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Remy Amarteifio 12 Evanston Township 8.51 3
2 Alexia Harvey 12 Evanston Township 8.63 2
3 Joelle Ataessien 11 Young 8.74 4
4 Jalyn Hobbs 11 Lincoln-Way Central 9.11 3
5 Emily Martinsen 10 Lincoln-Way Central 9.22 1
6 Azana Clark-Jordan 11 Young 9.24 1
7 Emma Jones 10 Benet Academy 9.49 5
8 Hailey Provo 12 Bolingbrook 9.56 2
9 Kendall Miller 12 Bolingbrook 9.70 3
10 Katie DeJulius 9 Lincoln-Way East 9.81 1
11 Mariana Banks 11 Thornton 9.82 2
12 Takeisha Freeman 12 Morgan Park 9.84 1
13 Abbie Lemley 10 Oswego 10.01 4
14 Hannah Barnard 9 Lincoln-Way East 10.02 4
15 Lucy Zimmerman 11 Benet Academy 10.13 2
16 MaryAnn Creighton 11 Resurrection 10.54 2
17 Katie Carollo 11 Marist 10.55 4
18 Alexis Elston 10 Thornridge 10.57 3
19 Sydney Ashenhurst 10 Streamwood 10.65 1
20 Desiree Gibson 11 Fenwick 10.77 3
21 Sarah Doster 11 Streamwood 10.93 5
22 Aliana McCarthy 11 Marist 11.21 2
23 Alexis Baskin 10 Thornridge 11.24 4 .240
23 Brittany Lieber 12 Jones 11.24 5 .240
25 Amber Brooks 11 St. Joseph 11.68 1
26 Isabella FioRito 11 Fenwick 11.80 4
27 Bridget Forde 12 Resurrection 11.82 1
28 Hailey Martens 9 Oswego 12.17 3
29 Leah Boyd 9 Thornton 12.19 2
30 Kimari Lewis 10 Jones 12.57 3
DNS Jazmine Rafanan 11 Niles West NT 4
DNS Kelly McNamara 12 Montini NT 5
DNS Mariana Motherway 9 Niles West NT 5
DNS Asya Meadows 12 St. Joseph NT 5

Varsity Girls 55 Meter Hurdles Finals
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Remy Amarteifio 12 Evanston Township 8.41 2
2 Joelle Ataessien 11 Young 8.58 2
3 Alexia Harvey 12 Evanston Township 8.64 2
4 Jalyn Hobbs 11 Lincoln-Way Central 8.99 2
5 Emma Jones 10 Benet Academy 9.24 2
6 Emily Martinsen 10 Lincoln-Way Central 9.30 2
7 Azana Clark-Jordan 11 Young 9.31 1
8 Hailey Provo 12 Bolingbrook 9.47 1
9 Kendall Miller 12 Bolingbrook 9.61 1
10 Katie DeJulius 9 Lincoln-Way East 9.64 1
11 Takeisha Freeman 12 Morgan Park 9.87 1
12 Mariana Banks 11 Thornton 9.91 1
Varsity Girls 55 Meter Dash Prelims
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Amira Young 9 Young 7.25 5
2 Jada Laye 9 Morgan Park 7.40 2
3 Kelsie Prear 12 Morgan Park 7.58 3
4 Desire Wilson 11 Hillcrest 7.67 1
5 Hailey Taylor 10 Evanston Township 7.68 4
6 Lani Walker 12 Lincoln-Way Central 7.70 5
7 Roma Siddiqui 11 Niles West 7.72 6
8 Jessica Rogers 10 Hillcrest 7.74 5
9 Summer Mitchell 9 Evanston Township 7.75 1
10 Kayla Perry 9 Bolingbrook 7.77 2
11 Lindsey Waight 10 Benet Academy 7.81 3
12 Kayla Edwards 10 Thornton 7.84 4
13 Maniga McClendon 10 Young 7.86 4
14 Madyson Armer 10 Marist 7.92 6
15 Alison DalSanto 10 Benet Academy 7.93 2 .930
15 Kandice McGill 10 Streamwood 7.93 2 .930
15 Kaya Haymon 10 Marist 7.93 3 .930
18 Alexis Gunartt 12 Niles West 7.97 5
19 Karah Evans 9 Bolingbrook 7.99 1
20 Lauryn Willis 9 Jones 8.03 4
21 Nicole Lewis 9 Thornton 8.05 2
22 Sidney Bloomfield 10 Lincoln-Way East 8.07 6
23 Elma Alic 11 Resurrection 8.15 3
24 Rachel Dohm 10 Lincoln-Way Central 8.19 4
25 Davane Gross 10 St. Joseph 8.20 3
26 Karrina Stevens 11 Steinmetz 8.25 1 .250
26 Jillian Gosney 9 Lincoln-Way East 8.25 4 .250
28 Alena Neal 9 Oswego 8.28 1
29 Kirti Doshi 10 Streamwood 8.42 2
30 Kenyona Bailey 12 Thornridge 8.45 5
31 Casey McCarthy 11 Fenwick 8.56 5
32 Alexa Epps 10 St. Joseph 8.76 4
33 Leticia Camacho 9 Fenwick 8.78 6
34 Marianna Furyk 12 Steinmetz 9.03 3
35 Krysteen Pierre-Louis 10 Thornridge 10.16 5
DNS Heather Drain 10 Jones NT 1
DNS Emily Bridgman 11 Resurrection NT 1
DNS Helen Laboe 9 Jones NT 2
DNS Jenny Cisneros 12 Oswego NT 3

Varsity Girls 55 Meter Dash Finals
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Amira Young 9 Young 7.18 2
2 Jada Laye 9 Morgan Park 7.26 2
3 Kelsie Prear 12 Morgan Park 7.32 2
4 Kayla Perry 9 Bolingbrook 7.59 1
5 Hailey Taylor 10 Evanston Township 7.60 2
6 Desire Wilson 11 Hillcrest 7.61 2
7 Lani Walker 12 Lincoln-Way Central 7.68 2
8 Roma Siddiqui 11 Niles West 7.71 1
9 Summer Mitchell 9 Evanston Township 7.76 1 .760
9 Jessica Rogers 10 Hillcrest 7.76 1 .760
11 Lindsey Waight 10 Benet Academy 7.89 1
12 Kayla Edwards 10 Thornton 7.94 1

Varsity Girls 4×800 Meter Relay
=========================================================
Team Time H#
———————————————————
1 Lincoln-Way East A 9:52.13 2
2 Jones A 10:27.15 2
3 Marist A 10:28.54 2
4 Fenwick A 10:42.51 2
5 Bolingbrook B 10:54.56 1
6 Young A 10:56.08 2
7 Lincoln-Way Central A 11:03.36 2
8 Benet Academy A 11:06.15 2
9 Thornton A 11:10.44 1
10 Oswego A 11:10.95 1
11 Morgan Park A 11:53.01 1
12 Hillcrest A 12:12.02 1
13 Steinmetz A 12:30.96 1
14 Thornridge A 13:25.07 1
DNS Resurrection A NT 1
DNS Evanston Township A NT 2
DNS Niles West A NT 2

Varsity Girls 3200 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Jada Palmer 12 Young 12:14.95 2
2 Gretchen Zirgaitis 9 Lincoln-Way Central 12:18.32 2
3 Nicole Finn 10 Fenwick 12:32.13 2
4 Megan Berg 9 Oswego 12:35.24 2
5 Isabel Leadbeater 10 Jones 12:35.48 2
6 Mary Grace Babbo 11 Fenwick 12:38.24 2
7 Meghan Hunt 9 Oswego 12:42.90 2
8 Julia Walchessen 11 Benet Academy 12:46.39 2
9 Catherine Viz 11 Marist 13:08.77 2
10 Grace Stinitus 9 Marist 13:25.86 2
11 Rachel Troegar 10 Lincoln-Way East 13:28.65 1
12 Natalia Hernandez 9 Bolingbrook 13:31.21 2
13 Calli Hall 9 Lincoln-Way East 13:33.98 2
14 Kelsey Kroning 10 Lincoln-Way Central 13:38.17 1
15 Audrey Mattimore 10 Young 14:11.08 1
16 Karis Lancaster 9 Niles West 15:07.37 1
DNF Mytalesha Sydney 12 Hillcrest NT 1
DNS TIA ALEXANDER 11 Hillcrest NT 1
DNS Vanessa Ramirez 12 Thornton NT 1
DNS Yanet Mendez 12 Thornton NT 1
DNS Latreasa Williams 10 Thornridge NT 1
DNS Makayla Fuller 11 Thornridge NT 1
DNS Clare McCabe 11 Benet Academy NT 2

Varsity Girls 800 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Alyssa Vogt 11 Lincoln-Way East 2:20.90 3
2 Rachel Strons 10 Benet Academy 2:24.90 3
3 Arianna Amill 10 Bolingbrook 2:26.14 3
4 Arriana Arroyo 11 Fenwick 2:27.34 3
5 Carissa Fagiano 12 Resurrection 2:27.39 3
6 Enyaeva Michelin 9 Evanston Township 2:30.95 3
7 Emma Beck 12 Oswego 2:33.18 3
8 Jennifer Sorescu 11 Young 2:33.44 3
9 Alexis Wilson 12 Young 2:36.07 3
10 Margaret O’Brien 9 Fenwick 2:36.16 3
11 Alicia Wala 11 Jones 2:36.32 2
12 Megan Choi 10 Oswego 2:36.36 2
13 Julia Paoli 10 Benet Academy 2:38.10 2
14 Lauren Germino 12 Marist 2:39.54 2
15 Annie Mugg 9 Bolingbrook 2:39.83 2
16 Maureen Gillespie 11 Resurrection 2:42.92 2
17 Cecilia Galvin 11 Marist 2:46.79 2
18 Taylor Mazique 10 Jones 2:46.96 2
19 Abby Couwenhoven 12 Lincoln-Way East 2:48.22 2
20 Hannah Hayat 11 Evanston Township 2:48.89 3
21 Tahja Shabazz 12 Morgan Park 2:51.64 2
22 Karina Perez 12 Thornton 3:01.19 3
23 Vanessa Ramirez 12 Thornton 3:02.41 2
24 Emily Loranger 9 Lincoln-Way Central 3:03.81 1
25 Taisha Hannah 11 Hillcrest 3:03.91 1
26 Sumaiyah Daire 9 Thornridge 3:04.63 1
27 Adriana Espinoza 11 Steinmetz 3:06.61 1
28 Emma Zmuda 10 Lincoln-Way Central 3:08.84 1
29 Brittany Heredia 12 St. Joseph 3:18.95 1
30 Jasmine Hernandez 12 St. Joseph 3:20.28 1
31 Kenisha Townsend 10 Thornridge 3:22.07 1
32 Delois Ivery 9 Hillcrest 3:22.45 1
33 Karla Colula 10 Steinmetz 3:25.05 1
DNS Asha Caldwell 11 Morgan Park NT 1
DNS Annie Hoban 9 Niles West NT 2
DNS Joanne Husary 11 Niles West NT 2
SCR Emily Noone 9 Glenbrook South NT 3

Varsity Girls 4×200 Meter Relay
=========================================================
Team Time H#
———————————————————
1 Morgan Park A 1:46.62 5
2 Young A 1:47.61 5
3 Evanston Township A 1:49.93 5
4 Thornton A 1:50.63 5
5 Bolingbrook A 1:51.60 4
6 Lincoln-Way Central A 1:51.69 4
7 Jones A 1:54.05 4
8 Hillcrest A 1:54.21 4
9 Oswego A 1:56.17 3
10 Niles West A 1:56.45 3
11 Marist A 1:57.07 3
12 Fenwick A 2:00.38 2
13 Benet Academy A 2:01.07 2
14 St. Joseph A 2:02.36 1
15 Thornridge A 2:05.59 3
16 Resurrection A 2:07.63 1
17 Steinmetz A 2:12.05 2
18 Streamwood A 2:12.33 2
DNS Lincoln-Way Central B NT 1
DNS St. Joseph B NT 1

Varsity Girls 400 Meter Dash
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Likkaya Keyes 9 Morgan Park 1:00.51 8
2 Aaliyah Winters 12 Streamwood 1:02.34 8
3 Asia Lasley 9 Evanston Township 1:04.10 5
4 Taylor Calcagno 9 Fenwick 1:05.53 6
5 Mikaila Davis 12 Young 1:05.59 8
6 Molly Fahy 12 Marist 1:05.83 7
7 Alysah Ellew 9 Resurrection 1:05.90 6
8 Emma Cooney 10 Benet Academy 1:06.03 6
9 Jamie Perakis 10 Bolingbrook 1:06.16 8
10 Jenna Yakesh 10 Oswego 1:06.25 7
11 Candace Tukes 11 Young 1:06.85 7
12 Katie DeJulius 9 Lincoln-Way East 1:07.73 3
13 Maddie Kelly 12 Marist 1:08.29 5
14 Molly Gustafson 9 Oswego 1:08.35 4
15 Alana Hamilton 10 Lincoln-Way Central 1:09.05 5
16 Moira Murphy 10 Lincoln-Way East 1:10.18 3
17 Jalaya Morgan 9 Morgan Park 1:10.19 6
18 Celeste Ramirez 10 Thornton 1:10.84 3
19 Cierra Brewer 12 Jones 1:11.50 4
20 Kathryn Lenz 11 Benet Academy 1:12.30 3
21 Lauren Wartner 11 Fenwick 1:12.37 1
22 Jasmine Curry 9 Hillcrest 1:12.80 5
23 Nicole Williams 10 Thornridge 1:12.96 2
24 Mari Salazar 9 Lincoln-Way Central 1:13.19 4
25 Fabiola Horta 10 Jones 1:16.59 2
26 Desire Wilson 11 Hillcrest 1:17.83 4
27 Nia Williams 10 Thornridge 1:19.26 2
28 Davida Clay-Jackson 10 Thornton 1:20.00 1
29 Leticia Perez 9 Steinmetz 1:22.62 1
30 Vivian Palma 11 Steinmetz 1:27.48 2
DNF Kendall Miller 12 Bolingbrook NT 7

Varsity Girls 1600 Meter Run
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Olivia Ryan 12 Fenwick 5:18.77 3
2 Emily Noone 9 Glenbrook South 5:18.78 3
3 Amanda DeSitter 10 Benet Academy 5:31.64 3
4 Nicole Camburn 10 Niles West 5:32.32 3
5 Grace Pagone 9 Oswego 5:32.48 3
6 Zoe Kane-Preissing 11 Young 5:35.56 3
7 Emily Karl 12 Lincoln-Way East 5:35.86 3
8 Hannah Hayat 11 Evanston Township 5:37.17 3
9 Marissa Caputo 11 Bolingbrook 5:39.51 3
10 Kayleigh Pitterman 9 Glenbrook South 5:40.83 3
11 Kristy Dertz 12 Lincoln-Way East 5:41.07 2
12 Nora Doyle 9 Marist 5:48.73 2
13 Kathleen Park 11 Niles West 5:50.16 2
14 Amanda Baker 12 Lincoln-Way Central 5:50.99 2
15 Rachel Jones 10 Jones 5:54.60 3
16 Emma Wilson 10 Jones 5:55.05 2
17 Kayla Perez 12 Oswego 5:56.18 2
18 Emily Furtek 10 Lincoln-Way Central 5:57.36 2
19 Karina Perez 12 Thornton 6:02.98 2
20 Ashley Tyburski 9 Benet Academy 6:10.96 2
21 Margaret Heppner 11 Young 6:13.18 2
22 Ivy Witczak 10 Resurrection 6:17.11 2
23 Rosemary Roche 11 Bolingbrook 6:24.17 1
24 Karina Corral 10 Thornton 6:28.01 1
25 Asha Caldwell 11 Morgan Park 6:30.98 1
26 Jazmine Maxwell 9 Morgan Park 6:48.20 1
27 Maria Figueroa 10 Steinmetz 6:53.75 1
28 Cintia Garcia 12 Steinmetz 7:01.62 1
29 Christina Vargas 12 St. Joseph 7:03.10 1
30 Sasha Perez 12 St. Joseph 7:04.47 1
31 Mytalesha Sydney 12 Hillcrest 7:29.61 1
DNS TIA ALEXANDER 11 Hillcrest NT 1
DNS Alexandria Ippolito 11 Resurrection NT 1
SCR Latreasa Williams 10 Thornridge NT 1
DNS Carlin McNulty 10 Marist NT 2
DNS Annie Mannion 9 Fenwick NT 3

Varsity Girls 200 Meter Dash
==============================================================
Name Yr Team Time H#
————————————————————–
1 Jada Laye 9 Morgan Park 26.39 10
2 Lani Walker 12 Lincoln-Way Central 26.54 10
3 Tyronesha Harris 9 Evanston Township 27.72 9
4 Tauja Foreman 10 Evanston Township 27.78 10
5 Rashidat Ishadimu 12 Hillcrest 27.84 9
6 Wallis Peterson 9 Glenbrook South 28.43 8
7 Gift Pendelton 9 Young 28.52 7
8 Olivia Lenoir 12 Jones 28.71 5
9 Kandice McGill 10 Streamwood 29.16 6
10 Ngozi Amadikwu 10 Jones 29.28 4
11 Ariana Castillo 11 Oswego 29.40 6
12 Hannah Barnard 9 Lincoln-Way East 29.50 3
13 Cameron Boswell 9 Marist 29.61 8
14 Jade Montgomery 11 Bolingbrook 29.62 2
15 Tekeara Napier 10 Morgan Park 29.63 10
16 Megan Krisch 9 Oswego 29.68 4
17 Casey McCarthy 11 Fenwick 29.75 5
18 Kayla Harden 10 Thornton 29.85 2
19 Tatiana Montanez 9 Young 30.00 6
20 Alyssa Hamilton 10 Marist 30.32 7
21 Aaliyah Brown 11 Hillcrest 30.37 1
22 Emilia Grzesiak 12 Benet Academy 30.38 7
23 Ana Wiatr 11 Resurrection 30.46 6
24 Jillian Gosney 9 Lincoln-Way East 30.54 3
25 Dorcas Adekale 9 Hillcrest 30.81 5
26 GeAnna Clark 11 Thornridge 31.07 7
27 Karrina Stevens 11 Steinmetz 31.11 9
28 Aariya Newman 9 St. Joseph 31.74 4
29 DeAjah Harris 9 St. Joseph 31.80 4
30 Sydney Kelly 11 Lincoln-Way Central 32.13 3
31 Jeriann Gumila 10 Streamwood 32.17 1
32 Lolita Harden 10 Thornton 32.34 2
33 Marianna Furyk 12 Steinmetz 34.84 5
34 Widangelys Ortiz 12 Steinmetz 36.06 2
DNS Mia Jones 12 Benet Academy NT 3
DNS Deija Mitchell 12 Bolingbrook NT 8
DNS Morgan Crivlare 12 Resurrection NT 8
DNS Mya Garrett 11 Thornridge NT 9

Varsity Girls 4×400 Meter Relay
=========================================================
Team Time H#
———————————————————
1 Morgan Park A 4:06.88 4
2 Evanston Township A 4:13.20 4
3 Young A 4:15.31 4
4 Thornton A 4:26.34 3
5 Bolingbrook A 4:29.52 2
6 Fenwick A 4:29.73 4
7 Lincoln-Way Central A 4:31.11 3
8 Oswego A 4:32.09 2
9 Benet Academy A 4:33.51 3
10 Resurrection A 4:39.02 2
11 Niles West A 4:42.07 3
12 Streamwood A 4:51.69 1
13 Hillcrest A 4:52.49 2
14 Thornridge A 5:10.46 1
15 Steinmetz A 5:20.92 1
16 St. Joseph A 5:30.90 1

Varsity Girls Long Jump
===========================================================
Name Yr Team Mark
———————————————————–
1 Emma Jones 10 Benet Academy 16-09.50
2 Ali Munson 10 Benet Academy 16-06.50
3 Indya McGuffin 12 Young 16-00.50
4 Mariana Banks 11 Thornton 15-07.50
5 Leanne Mordan 12 Resurrection 15-05.00
6 Kayla Perry 9 Bolingbrook 15-02.75
7 Anna Waring 9 Fenwick 14-08.75
8 Madyson Armer 10 Marist 14-07.00
9 Noni Shelton 9 Evanston Township 14-06.75
9 Nicole Humenik 10 Lincoln-Way East 14-06.75
11 Rachel Dohm 10 Lincoln-Way Central 14-05.00
11 Rebecca Taylor 11 Oswego 14-05.00
13 Brittany Lieber 12 Jones 14-04.00
14 Valencia Benson 11 Thornton 14-02.25
15 Desiree Gibson 11 Fenwick 14-01.25
16 Mariana Motherway 9 Niles West 13-11.75
17 Maniga McClendon 10 Young 13-10.25
18 Hannah Wing 12 Bolingbrook 13-10.00
19 Morgan Crivlare 12 Resurrection 13-08.00
20 Karrina Stevens 11 Steinmetz 13-06.25
21 Kaya Haymon 10 Marist 13-04.50
22 Camille Reed 11 Lincoln-Way East 13-03.25
23 Kelly McNamara 12 Montini 13-02.00
24 Jasmine Curry 9 Hillcrest 13-01.25
25 Jalaya Morgan 9 Morgan Park 12-11.75
26 Camryn Dorence 9 Lincoln-Way Central 12-10.75
27 Bre’Annah Stampley 10 Jones 12-06.50
28 Krysteen Pierre-Louis 10 Thornridge 12-06.25
29 Cameron Williams 9 Hillcrest 12-01.00
29 Deja Young 12 St. Joseph 12-01.00
31 Kirti Doshi 10 Streamwood 12-00.50
DNS Cyndji Dieujuste 9 Evanston Township ND
DNS Chante Johnson 9 Morgan Park ND
DNS Jeimmy Alvarado 10 Niles West ND
DNS Jenny Cisneros 12 Oswego ND
DNS Lola Egbeyemi 12 St. Joseph ND
DNS Alexis Elston 10 Thornridge ND
NM Jahira Damian 9 Steinmetz ND
NM GeAnna Clark 11 Thornridge ND

Varsity Girls Triple Jump
===========================================================
Name Yr Team Mark
———————————————————–
1 Indya McGuffin 12 Young 34-04.50
2 Lucy Zimmerman 11 Benet Academy 33-09.75
3 Mya Garrett 11 Thornridge 32-09.50
4 Noni Shelton 9 Evanston Township 32-02.00
5 Brittany Lieber 12 Jones 32-01.50
6 Mariana Banks 11 Thornton 32-00.00
7 Janell Bell 11 Bolingbrook 31-04.50
8 Brea Blackwell 10 Thornton 31-04.00
9 Rebecca Taylor 11 Oswego 31-00.50
10 Emily Graue 10 Oswego 30-04.50
11 Candace Tukes 11 Young 29-11.00
12 Bridget Forde 12 Resurrection 29-10.50
13 Mariana Motherway 9 Niles West 29-05.50
14 Dorcas Adekale 9 Hillcrest 29-04.50
15 Ni’Dra Edwards 11 Marist 29-04.00
16 Zarreeel Knox 10 Thornridge 29-02.75
17 Jessica Ajuzie 10 Lincoln-Way East 28-10.00
18 Camille Reed 11 Lincoln-Way East 28-04.75
19 Lauren Quigley 12 Marist 28-00.50
20 Bre’Annah Stampley 10 Jones 28-00.00
21 Caroline Kohler 12 Benet Academy 27-10.25
22 Caitlin McClarence 10 Lincoln-Way Central 27-09.75
23 Diamond Jones 11 Bolingbrook 27-05.75
24 Camryn Dorence 9 Lincoln-Way Central 26-09.50
25 Nina Stuckel 11 Resurrection 26-08.50
DNS Tess Shannon 9 Fenwick ND
DNS Danielle Hussey 10 Hillcrest ND
DNS Kashauna Powell 9 Morgan Park ND
DNS Morgane Washington 9 Morgan Park ND
DNS Alyssa Lowe 11 Niles West ND
DNS Cintia Garcia 12 Steinmetz ND
DNS Lola Egbeyemi 12 St. Joseph ND
DNS Nadine Gonzalez 10 St. Joseph ND
NM Taylor Calcagno 9 Fenwick ND

Varsity Girls Pole Vault
===========================================================
Name Yr Team Mark
———————————————————–
1 Anna Brunk 10 Benet Academy 9-06.00
2 Ali Munson 10 Benet Academy 9-00.02
2 Kayla Mullarky 12 Niles West 9-00.02
4 Hannah Reilly 12 Marist 9-00.00
5 Chloe Rigsby 10 Lincoln-Way Central 8-06.01
6 Danielle Knowlton 11 Lincoln-Way Central 8-06.00
7 Julia Linares 11 Marist 8-00.00
7 Hannah Palmer 12 Niles West 8-00.00
9 Izzy Kling 10 Lincoln-Way East 7-06.00
9 Nicole Wojnowski 9 Young 7-06.00
11 Alex Sorrels 11 Oswego 7-00.00
11 Micah Carlson 10 Oswego 7-00.00
11 Liza Kalanina 11 Young 7-00.00
14 Lindsey Ball 9 Lincoln-Way East 6-06.00
15 Taraji Stevens 12 Hillcrest 6-00.00
DNS Jolie Etherton 10 Bolingbrook NH
DNS Danielle Hussey 10 Hillcrest NH

Varsity Girls High Jump
==============================================================
Name Yr Team Mark H#
————————————————————–
1 Claire Young 10 Bolingbrook 5-00.02 2
2 Mia Jones 12 Benet Academy 5-00.01 2
3 Katie Carollo 11 Marist 5-00.00 2
4 Indya McGuffin 12 Young 4-10.00 2
5 Jillian Gosney 9 Lincoln-Way East 4-08.02 1
5 Mariana Motherway 9 Niles West 4-08.02 1
5 Anna Waring 9 Fenwick 4-08.02 2
8 Celine Schulte 11 Benet Academy 4-08.00 1
8 Takina Taylor 12 Evanston Township 4-08.00 1
8 Kristie Kuzuhara 10 Niles West 4-08.00 1
8 Emily Martinsen 10 Lincoln-Way Central 4-08.00 2
8 Courtney Zakrzewski 10 Resurrection 4-08.00 2
8 Mary Quinn 9 Resurrection 4-08.00 2
8 Mya Garrett 11 Thornridge 4-08.00 2
8 Liza Kalanina 11 Young 4-08.00 2
16 Isabella FioRito 11 Fenwick 4-06.00 1
16 Valencia Benson 11 Thornton 4-06.00 1
18 Lauren Mitchell 9 Oswego 4-04.00 2
19 Taisha Hannah 11 Hillcrest 4-02.00 1
19 Molly Gustafson 9 Oswego 4-02.00 1
21 Caitlin McClarence 10 Lincoln-Way Central 4-00.00 1
NH Deija Mitchell 12 Bolingbrook NH 1
NH Danielle Hussey 10 Hillcrest NH 1
NH Sumaiyah Daire 9 Thornridge NH 1
NH Cara O’Grady 9 Lincoln-Way East NH 2
NH Aliana McCarthy 11 Marist NH 2
NH Brea Blackwell 10 Thornton NH 2

Varsity Girls Shot Put
==============================================================
Name Yr Team Mark H#
————————————————————–
1 Genora Garcia 12 Evanston Township 39-02.00 3
2 Jasmine Woodley 12 Montini 35-07.00 3
3 Yashena James 12 Thornton 34-09.50 3
4 Aiko Seiko 11 Niles West 34-05.00 3
5 Jadah Keith 10 Young 33-09.00 3
6 Alexis Pitts 11 Marist 33-03.00 3
7 Lauren LaDere 10 Lincoln-Way East 32-09.00 3
8 Rachel McNiel 11 Bolingbrook 31-08.00 3
9 Breana Williams 11 Hillcrest 30-03.50 3
10 Amber Brooks 11 St. Joseph 28-11.00 2
11 Lindsay Madrid 10 Niles West 28-10.50 2
12 Devin Carroll 11 Lincoln-Way Central 28-04.50 2
13 Genta Vitja-Hoti 10 Streamwood 28-03.00 2
14 Olivia Burress 10 Benet Academy 28-02.00 2
15 Chizoba Okeke 11 Bolingbrook 27-07.50 1
16 Yemisi Ososami 10 Young 27-06.50 3
17 Jenny Gonzalez 11 Steinmetz 27-02.50 2
18 Bre’Annah Stampley 10 Jones 27-02.00 1
19 Miracle Bamibe 10 Oswego 26-07.00 2
20 Destiny Hayes 11 Thornton 26-06.00 3
21 Lauren Mikolajczyk 10 Montini 25-05.00 2
22 Waylin Walls-Parker 10 Marist 25-03.00 2
23 Kennedy Ray 10 Lincoln-Way East 25-01.00 2
24 Jessica Loud 12 St. Joseph 24-07.00 1
25 Kadiatou Diarra 12 Resurrection 24-02.50 1
26 Liz Charon 10 Benet Academy 24-00.00 2
27 Adia Dixon 10 Oswego 23-04.50 2
28 Azaira Anderson 10 Hillcrest 22-08.00 1
29 Sarah Fannin 11 Streamwood 22-02.50 1
30 Rosana Petrucci 12 Resurrection 21-09.50 1
31 Nia Curtis 11 Jones 20-09.50 1
32 Brenda Robson 11 Lincoln-Way Central 20-06.00 1
32 Ariana Colula 12 Steinmetz 20-06.00 1
34 Ocean Garth ??? 19-02.00 1
DNS Morgane Washington 9 Morgan Park ND 1
DNS Krystel Pierre-Louis 10 Thornridge ND 1
DNS Mackkeitha Mason 11 Evanston Township ND 3
DNS Tatayana Johnson 11 Thornridge ND 3

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s